Paul Matthews je muž, ktorého by ste si v skutočnom živote pravdepodobne nevšimli: Plešatý, v pokrčených nohaviciach a hnedých kožených mokasínach, je profesorom na univerzite, o ktorej ste nikdy nepočuli. Má manželku, ktorá ho podporuje, dve dcéry a ambície, ktoré nie je schopný realizovať. A potom sa stane niečo zvláštne. Tento nenápadný muž sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete a stane sa tak globálnou celebritou. Razom sa mu začnú plniť všetky želania a jeho riedko navštevované prednášky sa rýchlo zapĺňajú. Ale spozná tiež, aká vysoká je cena slávy. (ASFK)

jacob_cz

Výborný koncept, bizarní hříčka a originální námět pro mě bohužel úplně zabitý a rozmělněný (jak už tu psalo více lidí) v posledních 15 minutách. Škoda! Jinak by to bylo o hvězdu a půl víc. ()

Easykill

A24 X Nicooo fakin cage X Ch. Borgli, to je kombinace, kterou chceš! Kterou potřebuješ! Pěkně popořadě. Od taktovky A24 se dnes nemůže čekat nic jiného než nálož kvalitního materiálu, o tom se není třeba ani bavit. Kdežto od Nica, nikdy pořádně nevíš co doručí. Mimochodem, já ho měl vždycky rád a vždycky se na jeho film podívám. Mám rád i ty šílené role i ty nemluvné. Jeho "Pig" byl za poslední dobu zlomový a "tíha talentu" topovka. A tady scenario ho vykopává opět na zasloužené áčkové výsluní. Protože co? Protože doručil a ukázal tu tíhu talentu! Celé to utáhl vlastně sám a dokonale. Samozřejmě, také to stojí na režii a skvělém scénáři. Je to bizarní,dramatické až karikaturické, je to komediální, občas dost atmosférické a temné, ale především originální... Jistě, všechno má své mouchy. Konec mohl býti epický a taky se to očekávalo, ale nijak extra to (za mě) na síle snímku neubralo. Tady prostě nechybí vůbec nic. Jen tak dál Nicooo... ()

rigby

Hodně zvláštní příběh, ve kterém to ovšem po delší době Nicolasi Cageovi fakt sluší. Je krásně zmatený a uvěřitelný. Nicméně závěr představuje autorskou bezradnost a je hodně divný, vůbec to k tomu předchozímu ději nesedí a výsledný dojem hodně shazuje dolů. Námět měl určitě na víc, než takovýto podivínský film. ()

RNDr.Strom

Úsměvný námeť a pár vtipných scén, ale nic moc navíc. Já normálně společenské satiry můžu, ale tohle bylo takové nějaké meh... ()

endrix

Opravdu jsme se tak v půlce filmu těšil, že zase jednou dám něčemu pět hvězd. Pan profesor stahovaný do temnoty kafkovsky absurdní událostí, kafkovským opovržením i nejbližšího okolí i vlastní malostí se Nicolasovi opravdu povedl. Ale pak přišel podivný závěr a já jsem seznal, že víc než čtyři to nebudou. ()

hony23

Nicolas Café hraje univerzitního profesora, kterému se život obrátí naruby poté, co se začne objevovat ve snech lidí po celém světě. Zažije tak chvíle popularity, ale jen do té chvíle, než v těch snech začne znásilňovat a vraždit. Celkem originální námět filmu, ale postupem času mi přišlo, že tvůrci nevěděli, kudy dál. ()

david141474

Nicolas Cage je „Pan Herec,“ to se mu musí uznat! Sice měl horší filmy, ale tenhle patří k těm nejlepším, dokonce je to i lepší, jak Renfield, a to je co říct. Tento film je něco neskutečnýho. Cage tady podává naprosto perfektní výkon a já jen žasl. Děj je zajímavej, je to o úplně obyčejném člověku, který žije úplně normální život a do toho tu jsou ty sny, které mu navždy změní život a pokazí vztahy v rodině. Já jsem vždycky věděl, že Cage hrát umí, když nepočítám pár výjimek a tady tomu nebylo jinak. Trapné situace jsou tu na místě. Humor je naprosto perfektní, hodněkrát se zasmálo celý kino. Navíc jsem byl ve vyprodaném sále v Artu, takže to ten výsledný zážitek ještě okořenilo. Film taky ukazuje, jak se z lidí dokážou stát hovada a jak jinýmu člověku dokážou zničit celý život. To je podstata lidstva no. Ale ta atmosféra u těchto scén, kdy je opovrhován ostatními je naprosto perfektní. Soundtrack je fajn. No a konec je úplně zbytečnej, nechápu, proč se o tu borku ještě vůbec snaží, když ho odkopla. To se dá vysvětlit jediným slovem: Cage. 10/10 Naprosto perfektní film o tom, jak se z lidí můžou ze dne na den stát hovada. (Art - 19.1.2024) ()

exlax

Tady něco silně nehraje. Ze začátku jsme vnořeni do světa poměrně efektivně, ale jakmile začnou být sny grafičtější, prodírat se dějem skrz naprosto debilní chování postav se stává utrpením. Nic nedává smysl a když přijde konečný ultrapitomý segment o novém produktu, jenž tomu všemu dává shnilou korunu, přichází jen politování, že jsem to nevypnul dřív. Scénář nefunguje ani jako vtip, ani jako satira, většinu stopáže jsem se cítil neskutečně trapně a doufal, že se v druhé půlce stane něco, co odůvodní ten hype. Omyl, s každou minutou je všechno jenom horší a ani se nedostáváme k ničemu, co by se podobalo nějakému uzavření děje. Viděli jsme fakt všichni stejný film? ()

BrMikes

Jeden z nejzajímavějších kino zážitků mého života. Skvělý Nicolas Cage v neuvěřitelně zajímavém komentáři naší doby se skvělým technickým zpracováním. Ten střih, ta kamera, ten zvuk.... Celé to vlastně působí jako ve snu a já to Borglimu po celou stopáž naprosto zobal z ruky. Užíval jsem si každý jeden trapný moment, každý jeden bizár, co se na plátně objevil, celé to postupné prohlubování společenské nenávisti vůči Paulu Matthewsovi. No a to zakončení. Suma sumárum asi to nebude film úplně pro každého ale rozhodně se ho vyplatí vidět. Nejlíp v kině. ()

BrusVejn

Bola by to skvelá epizóda Black Mirror a akurát by sa tomu hodila stopáž okolo 1 hodiny. Vo filmovom spracovaní tá myšlienka veľkú časť filmu bavila, ale potom sa to už začalo točiť v kruhu a koniec bol vyložene "meh". ()

Kushina

Taková psychicky náročná představa. Nenávidí vás celý svět, i když jste nic neudělal, protože prostě sny.... Nejspíš větší noční můra, než samotné noční můry, protože je to realita. Jinak se ve filmu nic nevysvětlilo a to mě sere. Nemám rád filmy, kde není zápletka a rozuzlení, tady to prostě jen skončilo.... 55% ()

F2003F

Sľubný námet originálne a vrúcne prevedený, žiaľ od polovice obťiažne strácajúci náboj. Očakávania som po posledných dvoch desaťročiach kolísavej Cageovej bujarej kariéry nemal žiadne, zaujala len nominácia na Golden Globe. Potešilo, odľahčilo, zahĺbilo aj keď to záver fakt TOTÁLNE posral. Nick sa konečne vzkriesil, štvrtá za neho. ()

PanJelen

Fantazie a sny stranou. Během sledování jsem si představoval takovou tu mladou hvězdičku od Disneyho, která se stane slavná, ani neví jak a celý svět se jí obrátí vzhůru nohama. Z počátku je to super, lidi se o vás začínají zajímat a vy se začnete cítit vyjímeční a okolí vám leze neustále do zadku. Pak něco uděláte, něco špatného, nevhodného a nebo taky vůbec nic a sláva se stane utrpením. Když se začnete omlouvat a ani nevíte za co, působí to samozřejmě hrozně neupřímně a vy se stanete vyvrhelem společnosti. Když máte to štěstí, stanete se negativní reklamou, už jen proto, že jinou možnost ani nemáte. Pak vám nezbyde nic jiného, než snít. ()

zodiak217

Popravde som čakal od tohto filmu podstatne viac a úplne inak spracované. Myslel som, že to bude niečo na štýl "Yesterday" ako led všetci zabudli na Beatles a bude to mať nejakú dejovú gradaciu s príjemným koncom. No tu to chopili celé tak negatívne, že som čakal kedy sa to premení na čistý horor. Jedine, čo má zaujalo bol herečky výkon Nicolasa Cagea, ktorý opäť ukázal, že vie hrať, no nemá šťastie na výber scenárov. I keď tu vynikal, ten film ho pochoval. Lebo téma vmarania sa do snov bola slabo spracovaná, nedotiahnutá do konca a aj keď chceli tvorcovia ukázať tie negatívnu stránku, že bol hlavný hrdina v snoch iných urobili z toho vyslovene hororové príbehy a hon na hlavného hrdinu. Do toho zamiešali rozpadávajúcu rodinu a neúspešný pokus o vydanie knihy, no a koniec bol úplný bizzare. Vôbec neviem, čo si o tom myslieť, nemám rád také nejasné konce. Takže za mňa skvelý nápad na film, ale fakt biedne uchopená téma a slabé spracovanie. ()

Sebule

Nick Cage opět si vzal film zcela pro sebe, co se herců týče. Hrál naprosto přirozeně, uvěřitelně, opravdu skvělé. Celý příběh je velice originální, přeskakování mezi žánry, ať už absurdní komedie, potom několik scén s prvky thrilleru a nakonec ta sociální noční můra. Celé zasazení filmu je velice aktuální, řeší otázky dnešní doby, poukazuje svým způsobem na to, jak se dnešní doba rychle mění. Jednom škoda toho trochu táhlého začátku a konce, který nebyl za mě dostatečně vygradován a mohl ten úplný závěr být trochu lépe vyřešený. Hodnocení: 8/10 ()

Scaevola

Herecký chameleon opět ukázal svou sílu a nikdo mi nevymluví, že N. Cage je vzdor výběru svých filmů geniální. Samotný snímek stojí zcela na jeho výkonu, přestože se scénář poměrně účinně snaží parafrázovat (či snad parodovat) post-postmoderní kulturu prostřednictvím fantastické zápletky. Ta ostatně zůstává nevysvětlena tak, aby vyznění působilo ještě úderněji se svým zneklidňujícím poselstvím. Snad by bylo záhodno si ještě více pohrát s prolínáním snů a skutečnosti, ale je jen mrzká výtka ve srovnání s výtečným celkem. ()

jjjerry

Slibný začátek, zajímavý zlom a tratický závěr. Zajímavý nápad, který nebyl dotažený. Uplně hrozný závěr nezávěr. Zklamání maximální. ()

tutu22

Když máte docela originální, ale ne moc hluboký námět o muži zjevujícím se ve snech, kterého hraje Nicolas Cage, tak chcete mít hodně vyšinutý ty sny a ještě víc vyšinutýho Nicolase Cage. Nic z toho se neděje. Místo toho jen jednoduchá cancel culture satira. Přijde mi to jako hrozně promarněnej potenciál. Ale když od toho nebudete čekat moc, tak je to rozhodně fajn a relativně zábavnej film. Jen žádná petarda. ()

RavenSpector odpad!

Ze začátku zajímavě se tvářící nápad co po půl hodině přestal být zajímavý a alespoň trochu zábavný. Klasický Cage posledních x let. Škoda, doufal jsem, že konečně vstane z mrtvých a vygeneruje něco trochu zábavného. Ale opět se to nepovedlo. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

24.12.2023

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)