Blue.Shark

To jsem tuhle takhle (při další repríze) přemýšlel, jak je možné, že se mi Vetřelci tak hrozně líbí i po deseti letech, co je pravidelně v televizi vidím snad sedmkrát do roka. A pak mi to došlo. Je to jeden z mála hororů (a celkově i filmů obecně), kde se postavy chovají uvěřitelně, jsou sympatické a hlavně UVAŽUJÍ LOGICKY! Ono by stačilo, aby se tým profesionálních vojáků rozhodnul vejít do evidentně vyvražděné budovy neozbrojený, u vstupu se rozdělil do průzkumných skupinek po jednom a máme tu klasický horor roku 2013. Štěstí, že to se prostě nestane. Vetřelci jsou kultem už jen proto, že mají hlavu a patu. A kupodivu je to i jeden z mála filmů, u kterých mám rád dabing. Tuhle perlu žánru by měli povinně studovat tvůrci "novodobých" hororů i akčních filmů. Samotné řemeslné provedení je potom naprostou špičkou, čemuž nasazuje absolutní korunu Director's cut. Měly-li by být použity dnešní tolik používané CGI efekty, šla by celá atmosféra do háje. Tenhle film prostě nezestárne. ()

kamil.i

Ja už ani neviem, či ľudia, ktorí tvrdia, že Votrelci je rovnako dobrý film ako prvý diel, len podliehajú všeobecne nekriticky prijatému názoru o tomto kúsku alebo sa im naozaj páči. Rozhodne k nim nepatrím. Votrelci sú Cameronov proarmádny, proamerický cirkus, ktorý má pramálo spoločné so sofistikovaným prvým dielom. Scottov Votrelec mal v prvom rade neskutočnú atmosféru. Cameron sa ju zrejme snažil napodobniť, no zdĺhavé zábery na interiéry lode a na amerických žoldákov sú neskutočné nudné, až ubíjajúce. Scott sa nesnažil Votrelca ukázať, no aj tak mám pocit, že som z neho videl viac a pôsobil reálnejšie ako tie kvíkajúce kreatúry v Cameronovom filme. Je skutočne zahanbujúce, že v prvom dieli pôsobili miniatúry živšie, väčšie a po remeselnej stránke boli lepšie odvedené. Vo Votrelcoch má všetko pôsobiť veľkolepo, no aj pri rešpektovaní doby vzniku to naozaj vyzerá umelo a miniatúrne. Nie, naozaj nepatrím medzi ľudí, ktorí by Camerona pasovali do role trikového mága. Iní si to zaslúžia viac. Nakoniec musím paradoxne dodať, že Votrelci sú dobré kino. Majú svoje kvality a okrem myšlienky o planéte plnej votrelcov (ktorá nebola spracovaná práve najlepším spôsobom) oceňujem Cameronov nápad votrelčej matky, čo obohatilo celú sériu. Napriek vyššie spomínaným negatívam nemôžem tvrdiť, že sa jedná o zlý film. Týmto komentárom, ktorý je viac fanúšikovskou výčitkou ako recenziou, chcem prefackať tých, čo tvrdia, že Votrelci sú rovnako, či nedajbože lepší ako originál. Nie sú. V žiadnom prípade! ()

Pawlisman

Tady asi skutečně nejde jinak než za 5. Trošku dost Amerika, ale v 1986 to je myslím ještě ok, nyní skoro o 30 let později stále to samé ne. Skvělé provedení a navíc je to oproti jedničce už zábava skoro po celý film. Ano, mnoho totálních nelogičností, ale nevím proč, zde to odpouštím. Asi, že přínos a celkové vyznění i těch nelogičností - je prosté dobré. 9/10 ()

Chosé85

Viděno na velkém plátně v té nejlepší možné kvalitě a opět se potvrzuje, že Vetřelci nestárnou a dávají novodobým akčním scifi totální KO. Prostě xenomorfové, android, mariňáci, malá Newt a statečná Ripleyová. A samozřejmě Cameron a Stan Winston ve své nejlepší formě... Nesmrtelné, atmosférické!!! ()

Lilloos

Mě tyhle masakry odehrávající se téměř v reálném čase na jednom místě po chvíli začnou nudit. V rámci žánru asi není co vytknout, ale já hodnotím podle srdce a to mi říká, že jednou stačilo. ()

Solrac

Vidět v kině po 25 letech zase Vetřelce a to v prodloužené verzi se mi ani nezdálo. A přece sny se plní, byla to jízda jak před léty, lekal jsem se a užíval mistrovské dílo jako poprvé.. Prostě paráda. ()

Dlubal David

Jedno z nejlepších pokračování excelentního předchůdce. ■ Nejakčnější. ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [95/100] ■ (H) Sigourney WEAVER [95/100] ● Michael BIEHN [95/100] ● Paul REISER [95/100] ● Lance HENRIKSEN [95/100] ● Bill PAXTON [95/100] ● Carrie HENN [90/100] ● Jenette GOLDSTEIN [87/100] ● William HOPE [80/100] ● Al MATTHEWS [95/100] ● Mark ROLSTON [88/100] ● Ricco ROSS [80/100] ● Colette HILLER [81/100] ● Daniel KASH [74/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) Alien (1979) ● Alien³ (1992) ● Alien: Resurrection (1997) ● Prometheus (2012) ● Alien: Covenant (2017) ● Life (2017) ● Predator (1987) ■ (DAB) [80/100] ■ (Č) 15+ ■ (P) [~1991] [Kino MÍR, Most] [PZ-cz] [95/100] ■ (N) [Čtvrtek, 16-II-2017; 01:19] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [DC] [80/100] ■ (C) [90/100] ()

Flopik

No ja neviem osobne nechápem tým percentám. Asi keby som to videl v tom roku v kine alebo teraz v kine tak som z toho viac nadšený. Takto ma to úprimne veľmi nebavilo a nejako ma to neoslovilo. Úprimne nechápem prečo sú noví votrelci kritizovaný. Na konci som sa už fakt nudil. ()

petikacka

Dvojka je naprosto jiná než jednička. Je tu daleko více akce, atmosféra není tak hustá, ale pořád se na to dá koukat. Dokonce velmi dobře. Nesmíme to brát optikou jedničky, pak je to skvělý film. A Ripleyová je pořád dobrá... Za mě 85% ()

Lukoye

Všechno bylo řečeno, každopádně už člověk, který udělal umělecké ztvárnění filmu Giger, je bezesporu ďábelsky geniální, a tohle je zaručeně nejlepší cokoliv. ()

snatch

Vetřelci jsou velmi důstojným pokračováním a v jistém smyslu i lepším filmem i když ta atmosféra uzavřeného prostoru z jedničky tu chybí. Rozšířená verze na DVD vám v jistých situacích "otevře oči". ()

joker2

Velice důstojné pokračování prvního dílu (jedna z mála ukázek povedeného sequelu), kdy kvantita nešla na úkor kvality. Vetřelců je sice víc (mají dokonce i maminku), ale ani pro osamocenou Weaverovou nepředstavují žádný problém. Sigourney díl od dílu tvrdne a tvrdne, takže jsem byl překvapen, když i v pozdějším věku dokázala být velmi sexy - například v Galaxy Questu nebo Před svatbou ne! (nešla tedy cestou Lindy Hamilton z Terminátora). Cameron odvádí kvalitní práci, kdy vytváří jiný svět plný neznámých příšer. Triky jsou na svou dobu skvělé a Griggerův Vetřelec je takový, jakého ho máme rádi - slizký když si na vás otevře držku, všeleptající, když se vám jej podaří poranit a proklatě rychlý, takže si své smrti ani nevšimnete. Podobně rychlí jsou snad jen Velociraptoři z Jurského parku. A k jeho vajíčkům se rozhodně nevyplácí přibližovat, pokud nechcete u snídaně mít pocit, že vám snad srdce chce vyskočit z těla ven (a začít zpívat "Hello my baby" jako ve Spaceballs :)). Lance Henriksen je jako android naprosto nepřekonatelný a i když má v pozdější fázi jen trup, tak rozhodně nepodává poloviční výkon. Napínavé jak malé gatě až do poslední vteřiny s velmi vyrovnaným soubojem vetřelec vs. stěhovací robot. Můžete jich zabít kolik chcete, ale nikdy se jich nezbavíte, aneb ne každý ufon je jako E.T. ()

kowalski

Myslím, že dodnes by měl tento film být považován jako vzor pro dokonalý akční film. Jen prosím bez té řvoucí holky (za tu bych dal spíš 4a1/2). ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015