Dům smrti

• Veľká Británia The House That Dripped Blood (viac)

Tento antologický snímek vypráví čtyři thrillerové příběhy, které se odehrály v opuštěném domě opředeném smůlou, a byly vykonstruovány na základě policejního vyšetřování. Po přezkoumání složek místního policisty (John Bennett) vyjde najevo, že všichni majitelé onoho sídla zemřeli strašlivou smrtí. V první epizodě poskytne ženě tajemného spisovatele (Denholm Elliott) objekt jeho posedlosti příležitost, aby svého muže zabila. V té druhé se nešťastný Peter Cushing stane středem pozornosti žárlivého manžela. Ve třetí části se Christopher Lee stane obětí své male dcerky, která si hraje s panenkami voodoo. V posledním díle se hvězda hororových filmů Jon Pertwee snaží ve svých kostýmech dosáhnout autentičnosti. Nějak se mu podaří získat plášť skutečného upíra, což má zvráceně komické následky. (Cinemax)

foundation

House That Dripped Blood je veľké prekvapenie a poviedková lahôdka ktorá zrejme najviac zaujme ( aspoň u mňa to tak bolo ) super vizuálom, perfektnými hercami a nádhernými old fashion motívami a feelingom. Nie je to bohvieako originálne alebo strašidelné ale pri pozeraní v noci okolo pol dvanástej som z toho mal aj tak skvelé pocity. Jednoznačné palce dohora, otázkou ale zostáva nakoľko by film zaujal a bavil ,,bežného,, horrorového diváka dneška. U mňa ale jednoznačne boduje vysoko. 4 poviedky ktoré tentokrát nebudem ani nechcem hodnotiť samostatne. 85 percent. BTW. Hrozne mi to pripomenulo Beyond Belief. Tento film ma skrátka upozornil na to že, že short stories mám v podvedomí rád oveľa viac ako som si doteraz myslel. ()

kersten

Pravdupovediac som od tohto filmu čakala oveľa viac. Lebo staré horory sú väčšinou dobré horory. Ale tento ma doslova nudil. Herci boli síce vynikajúci, prostredie tiež, ale tie príbehy....akosi som im nevedela prísť na chuť. Najviac sa mi pozdával o dievčatku ktoré koketuje s čarodejníctvom. Ostatné mi prišli nelogické, nereálne, chýbala im taká tajomnejšia a desivá atmosféra. Vyššie s hodnotením naozaj nemôžem ísť. ()

1985lula

Najlepší poviedkový film, aký som mala tú česť vidieť. Cushing a Lee boli výborní ako vždy a osobne ma potešil aj scenár od R. Blocha. Keď som videla 4. príbeh o plášti, hneď som si spomenula na fantastickú hororovú antológiu Tichá hrůza. Za seba teda dávam plný počet a môžem ďalej odporučiť. ()

rasasak

Jon Pertwee, Peter Cushing, Christopher Lee ... je třeba dodávat víc ? :) Pro fanouška seriálu Doctor Who v sobě tento film ukrývá hned dva představitele, i když je jeden pouze necanonický :) Povídky sice už asi nestrhnout moderního diváka zvyklého na trochu jiné tempo. Nicméně se jedná o čistou práci se skvélými herci. ()

j@hn

Ta poslední povídka to příšerným způsobem srazila dolů. Moje pořadí: na prvním místě jednoznačně "voskové muzeum" těsně následované "voodoo holkou", pak "Dominik", hodně dlouho nic a nakonec "upíří plášť", kterej mě akorát tak nasral. Bez něj by to bylo 75 minut skvělé zábavy na jasnou pětihvězdu. ()

sibskyn

Je úžasné, jak si tvůrci dokázali dobře poradit i s malým rozpočtem, práce s kamerou je perfektní a hlavní stavební kámen je atmosféra a skvělý herci, Cushing a Lee, s těmi s te při tvorbě hororu, nemohli šlápnout vedle. Ale líbily se mi 2 povídky a ty zbylé 2, nebyli až tak zlé, ale nenadchly. takže celkem solidní podívaná " za málo peněz" ()

hrafnain

budu pouze stroze citovat ::: That's what's wrong with the present day horrorfilms. There's no realism. Not like the old ones, the great ones. Frankenstein. Phantom of the Opera. Dracula - the one with Bela Lugosi of course, not this new fellow. ()

tribican

No řekněte, který horor dnes navodí takovou atmosféru? Výkony herců i hudba v pozadí ve všech epizodách jsou prostě excelentní. Škoda jen, že ty příběhy nejsou nijak originální. 85 % ()

baronGrga

Povídkový film proč ne, hororové povídky (myslím ty literární) taky proč ne, ale film složený z hororových povídek mi nějak nesedl. Má-li být horor strašidelný, musí mít trochu toho peprného sósu okolo a to se zákonitě nedá stihnout v jedné dvacetiminutovce. House That Dripped Blood rozhodně není špatným počinem, první tři příběhy jsou dokonce v rámci časových možností docela pěkně udělané, ale efekt cvakajících zubů to prostě nevyvolá. Čtvrtá upírská povídka se zlým robonetopýrem to celé ještě o kousek víc srazí, takže celkově 65%. ()

Lord_Okurka

S přimhouřeným okem za čtyři - správně by to bylo za poctivé tři, ale tohle je prostě takové mile starosvětsky okouzlující, že veškerá přísnost jde stranou. Nečekal jsem příliš a byl jsem velmi příjemně překvapen.Jde o poctivou práci klasické hororové školy. Povídkový film s jednotícím motivem zakletého domu aneb když se váš realitní makléř jmenuje Stoker, fakt od něj nic neberte :-) Pozvolna budované napětí, tušení temných tajemství hlavních postav, úderné, laškovně černohumorné pointy. Obzvláště poťouchlá je scéna s psychiatrem a jeho analytické interpretace potíží hlavního hrdiny. Je úžasné s jak málo prostředky a na jak malém prostoru všechny příběhy skvěle fungují. Výteční herci v čele Peterem Cushingem. Jako nejlepší hodnotím příběh s Christopherem Lee, jeho záhadnou dcerkou a najatou paní učitelkou. To je pecka za plnou palbu. Skvělý film na halloweenskou party. ()