Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Michaelcaffe

Klobouk dolů za odvahu pustit se v českých končinách do tohoto naprosto odlišného žánru a ještě to takhle bravurně zvládnout. Napínavé, odlišné, dechberoucí i překvapivě kreativní. ()

blbina

O proti jiným českým počinům je to pro mne to nej co se za posledních 10 let objevilo, ale......proč vždy musí vykrást co se dá a nemají svůj vlastní nápad? Prostě, vždy to spadne někam, že jako máte radost co vidíte, ale je to jen průměr, nic z čeho bych si sedl na zadek. ()

Plover

Takový český Blade runner, ale docela dobrý! Akorát ho sráží ta prvoplánová poslední scéna. Kdyby třeba scénář nějakým způsobem dostal hlavní hrdinku na venkov, mohla by místo brnkání na piano popadnout povalující se motorovou pilu a z pařezu vyřezat barokního anděla. A to by byla taková hezká tečka za tím naším případem :-) ()

JamesBlack00

Bod obnovy. Bod - možná bych dal za vizuál a některé efekty. Obnova? Čeho? Starých časů (?) - Např. Futurologický kongres s Robin Wright, soudce Dredd se Sylvester Stallonem, nebo později Karl Urbanem, ap.?  Ve jmenovaných filmech jde přibližně o totéž: kódovaná DNA, možnost skrze ni se napojit na jiného člověka... Loupež jejího vzorku, boj o záchranu jedince, aby bylo zachráněno celé město, potažmo celý svět. Boj s korupcí. Boj se stářím. Neschopnost se vyrovnat sám se sebou.  Ale také tu jde přirozeně o akci, která prostě k sci-fi žánru patří.  Ta však v Bodu obnovy silně pokulhává. Obličeje protagonistů neměly žádný výraz. Ani "Stalloneovský", ani (vždyť tu šlo o život de facto všem) vystrašený, ani zamyšlený. Prostě byl nijaký. Ještě bod za příjemné česko-slovenské propojení.  Ale jednou a dost.  2* ()

Mitihal

Vůbec to nebylo špatný, tleskám za odvahu a splněný sen režiséra Hloze. Největší klady vidím v navozené atmosféře, zajímavými nápady, obstojnými triky s ohledem na rozpočet i hereckými výkony. Příjemně překvapila Andrea Mohylová, sice měla celý film stejnou hereckou polohu, ale i tak si u mě získala pozornost. Velká slabina je scénář, rozhovory a jejich obsah. Jako by se nejednalo o český film a překlad do češtiny byl vytvořen horkou jehlou. Myslím, že se některé pasáže hercům špatně hráli a bylo z toho cítit, že to je na sílu. I tak, ale první povedené české sci-fi, které běží s prvním štafetovým kolíkem, tak kdo si jej převezme na druhé metě?:) ()

Spulik odpad!

Čekal jsem sci-fi, ale prakticky se jen jedná o další stupidní českou kriminálku s mizernou kamerou, střihem i výkony herců. Vydržel jsem to 40min.... ()

Tom.Brejcha

Na české sci-fi slušný počin. Neokoukaná hlavní hrdinka, dobrá scénická hudba. Zápletka mi tu, stejně jako mnohým, taky připomněla Minority report. A stejně jako leckteří, bych uvítal kratší stopáž nebo víc akce. Od půlky jsem ztrácel kontakt s dějem a měl tendenci jen poslouchat dialogy ()

PMU

Vizuál je špička ale příběh spíše jako jeden díl nějakého random seroše. Půl hvězdy za titulkový song s Vladimirem 518. ()

themiracle

No... jako když bych to měl hodnotit z pohledu, že jde o český film, tak je to určitě zajímavé. Trikově i ostatním provedením si to skutečně hraje na Hollywood. Bohužel ten příběh je slabý. Jako kriminálka mě to neuchvátilo. Dialogy občas dost přehrávané. 45 %. ()

SmileSun

Je jasné, že zahraniční tvorbě to nemůže konkurovat, ale myslím, že při malých zkušenostech s tímto žánrem a omezeným rozpočtem oproti americkým snímkům se tento film celkem povedl. Obsazení bylo také dobré a určitě je dobře, že si i přes prvotní plány tvůrců zahráli Václav Neužil a Matěj Hádek postavy v tomto provedení. Sedělo to do filmu lépe, než kdyby si své role prohodili. Vizualizace budoucnosti byla také celkem pěkná. ()

majorzeman13

"Nadprůměrné " Je dobré vědět,že i Česko - Slovenská a Polská koprodukce dokáže vyprodukovat dost dobrou sci-fi kriminálku lonského roku. 7 /10  !! ()

scarlet

Ty Lvi za technické kategorie (Kamery, střih, zvuk, scénografie a další) jsou opravdu zasloužené. Když ztlumíte zvuk, má to vizuální úroveň, za kterou by se nemuseli stydět ani v Hollywoodu. Po spuštění zvuku to jede dolů samospádem a zase jsme u těch typických problémů českých filmů. Nelogická zápletka (pouze jedna – na 116 minut), dialogy jak s retardovanými a herecké výkony ze studentského filmu. I Neužil mne zklamal, i když třeba Zátopka hrál skvěle. Režie vysloveně amatérská. Nudné, žádné emoce, žádná akce, hluchá místa, pointa přeslabá. A k čemu ty anglické nápisy ? Že by očekávali nominaci na Oscara ? hahahaha ()

wopizura

Obrovská nuda ve velkolepých kulisách postprodukčně vylepčené Prahy. Hlavní hrdinka naprosto sterilní. Scénář nanicovatý a ukrutně ukecaný... Tři hvězdy dávám za muziku, za kameru a za tu postprodukci, která se povedla na světové úrovni, tedy až na ty trapný hejbací noviny, jako v Harrym Potterovi... Je mi líto...těšila jsem se na jízdu, ale nakonec jsem málem usnula. ()

g.i.orge

V kontextu domácí tvorby a "tvorby" absolutní zjevení. Kdybych tady chtěl dělat chytráka, tak bych jistě našel i nějaké chyby na kráse či logice, ale nechci. Je to super a chytře udělané. Herci jsou dobří a i hlavně decentně hrající Karel Dobrý, kterému tak nějak od začátku, nevěříte, že je mu jde o všeobecné dobro. :) A přitom všem (oprávněném) rozplývání se nad sci-fi kabátkem trochu uniká, že je to vlastně noir detektivka, které se v našich končinách netočí. ()

starr64

Film na který jsem se velmi těšila. Říkala jsem si, konečně český film, který bude stát za to. Za mě velké zklamání. Až na skvělé počítačové triky, opět ukecaná detektivka. Škoda, velká škoda. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky