Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Mufinek_16

Těžké hodnotit. Pokud to vezmu zcela objektivně, Bod obnovy není nijak zvlášť zajímavým filmem, co se týče děje, protože se jedná o zbytečný a nudný příběh, který na konci místo gradace naopak slábne a ve výsledku nesdělí vůbec nic. Po vizuální stránce ale nemám žádné výtky a musím říct, že na české sci-fi mě to moc příjemně překvapilo. Škoda příběhu, protože potenciál to mělo obrovský. I tak jsem ale moc ráda, že jsem to v kině zhlédla, konečně zase nějaký český film, který přináší něco nového a ne romantickou komedii. ()

Mrsina

Já jakožto velký vlastenec a příznivce všeho dobrého, co naše republika dokáže vyprodukovat, jsem si tenhle počin nemohl nechat ujít, a jsem pyšný, že můžu být spokojený. Vizuál a efekty skvostné, hudba úžasná, za mě tedy nejsilnější prvek filmu, obstojný příběh, solidně napsané postavy a hutná atmosféra. Jediné, co bych tomu vytknul, byl samotný konec, ale to je jen pouze malá vada na kráse. Děkuji tvůrcům a těším se vstříc, snad, zářné, české filmové, budoucnosti. ()

Vasourek

Poctivy 4 hvezdy a pata za to, ze neco takovyho dal nekdo v ČR dohromady. Paradni atmosfera, lehce nadprumerna zapletka, paradni spracovani. ()

JArty

Kdybych to měl hodnotit objektivně, tak film dostane 3-3,5 hvězdičky, což lehce nadprůměrná kriminálka a to je fajn. Jenže musím zohlednit, že se jedná o českou sci-fi kriminálku a to se prostě musí ocenit. Vizuál je opravdu na skvělé úrovni za kterou by se nemusel stydět ani zahraniční film s 10x tak velkým rozpočtem. Práce s kamerou je opravdu skvělá a v české rybníčku úplně něco jiného než na co jsme zvyklý. Audio je dobré, ale za mě klidně mohlo být víc výrazné. Tedy vyloženě nenadchne ani neurazí. Jediné co bych trochu vytknul, tak zápletka mohla jít trochu víc do hloubky a víc představit svět. Herecké obsazení jsem si taky užil, zvlášť hlavní hrdinku, která je ještě neokoukaná a baví. Celkově to beru jako velmi nadprůměrné dílo a klobouk dolů před režisérem, který s rozpočtem cca 50 mil dokázal udělat něco takové. Vůbec si nedovedu představit kolik to muselo dát práce sehnat sponzory a peníze na něco, když v ČR přijdete za někým a řeknete, že potřebujete peníze na sci-fi film. Opravdu svěží a odvážný závan něčeho nového do české kinematografie a doufám, že takových projektů bude víc. Film jsem si v kině užil a za mě 4*. ()

FISHa

Je fuk, že to má slabší scénář, kašlat na to, že některé zákonitosti v rámci fikčního světa nemusejí dávat, při zamyšlení, tak úplně smysl, hodit bobana na občas lehce krkolomné dialogy....ten film je v našem rybníčku úkaz a jestli chceme aby se konečně začaly točit žánrově odvážnější věci, které se nemusí za svou existenci stydět, tak mazejte do kina!!! Film není dokonalý ale jako celek funguje hodně dobře, skvěle vypadá a posouvá Český film zase o kousek dál..... příště to může být zase o něco lepší!!! Spokojenost ()

FiVe

Český Blade Runner se povedl. A je opravdu příjemné sledovat sci-fi světového formátu v originále bez titulků 🫡 Pravdou je, že film je spíš na čtyři hvězdy (slabší scénař). Nicméně za vizuál a za to že jsem vlastenec musím za takové film dát za pět. Jen tak dál a díky. ()

Xspy

Tak jsem přišel z kina a hned teď bych radši ještě shlédnul "Stvořitele" abych si napravil chuť po tom všem co české sci-fi chybí . Do kina jsem šel na nové vizuální dílo ,které mělo být dle všeho povedené ....Kamera efekty šetří. Brutalistní Kotva a střecha a interiéry žižkovského mordoru jsou mi důvěrně známé. Dónský , Jónský a vzkaz korýnským : Tak takhle s architekturou ve sci-fi příště opravdu ne přátelé. Jednou dvakrát bych to zakončení osmdesátkových prosklených budov do girland ještě snesl , ale tady je poznávacím znakem budoucnosti hlavně linie horních pater do všelijak zkroucené lilie :D No nakonec proč ne , beton je fakt nadčasový když už nic světoborného efekty nepřinesly  . Ty anglické neony a nápisy ok musí se to prodat i na západ a taky angličtina je už dnes to pravé esperanto ;) .Vozový park z devadesátek ....Ok ty plné disky na francouzském citronu už prostě je úchylka... Nakonec ta detektivní zápletka není tak ohraná jak sliboval František v recenzi .Co je větší problém je celá instituce kolem Bodu obnovy ,která se má privatizovat :D .Těžká konspirace všude kolem a nakonec hlavní padouch se dočká i odsouzení:DDD Rofl... Ano ten svět v základu nefunguje a nefungují ani základní pravidla samotného bodu obnovy . Člověk by řekl ,že všechno může spravit vhodně načasovaná konverzačka ale tady ...Jak Ano pane ! :DDD ...Ehmm rozhodně největsí emoce ve filmu ukáže Matěj Hádek ,když použije slovo "Kurva" tam , kde bych je prostě očekával ... Jinak je celý herecký ansámbl snad plánovitě plochý ,emoce mají vyjadřovat tragické události na které se hraje a pravda nic bližšího co by nás s hrdiny sblížilo ve filmu prostě není . Plošší postavy jsem opravdu ve filmu neviděl a vztah s divákem jim chybí dalších deset dílů televizního seriálu na který by svou úrovní scénář pasoval dokonale . Nakonec asi to nejlepší na co se bude u tohoto filmu vzpomínat bude podzemní bar s pěkným betonovým pultem a němou obsluhou s digitronkovýma zubama .Tak přece trocha invence na úrovni ;) A málem bych zapoměl ...hudba ,no počkejte si do titulků :D ()

alisek87

Vizuálně je film skvělý, ale tím to tak končí, ten prvoplánový scénář, který nemá žádný překvapivý plot twist, ale proste postupně odhaluje zápletku, kterou vidíte už kilometr daleko. Kdyby se zapracovalo trochu více na scénáři, tak by to mohl být opravdu dobrý film, velká škoda. ()

beny258

No takhle, kdyby to bylo z americké produkce, dal bych 3 nebo 4 hvězdy, lehký nadprůměr. Jenže on to není americký film a ostatní profesionální kritici na této stránce si zapomněli dát před návštěvou kina kapky do očí, takže musím dát 5. Fakt je to povedený kousek. Robert Hloz se za svůj první celovečerák rozhodně stydět nemusí. Skvělá hudba, skvělá práce s kamerou a ocenit musím i to, že snad ani jednoho z herců jsem nikdy předtím neviděl (na české filmy teda, pravda, moc nekoukám). Zkrátka velký palec nahoru a už se těším na další Hlozovy kousky. ()

matous20063

Halo? tohle je z Česka? TOP! Ano na holywoodské blockbuster scifi to nemá a meze v CGI a podobných věcech to má, ale jinak je to super film. Super nápad, dobré obsazení, vizualizace Prahy v budoucnosti a epické škodovky. Je z toho cítim trochu ta českost, někdo může říct že je to Kriminálka Anděl na steroidech a ona i možná trochu je, ale mě to vůbec nevadí a film jsem si užil. 75% ()

Awer

Největší mínus je jednoznačně plakát, kalibr Tři Tygři ve filmu. Ale jinak je to opravdu světové, reprezentativní. Včetně hudby a zfuturizované architektury. A ano, jsou i scenáristicky hustokrutější thrillery. Nicméně v kontrastu k rivalovi sezóny #annaismissing je potřeba tu schopnost ukousnout si přiměřené sousto a nepouštět se do líbivých témat, o kterých autoři nemají ánung, naopak ocenit. To, co Bod obnovy s přehledem zvládá, není nejvíc, ale víc než dost. ()

Yamatosan

Být to jen za audiovizuál, jsem na 5. Být to za vizuál/cenu, jsem na 6, v tomhle je to opravdu skvělé nejen na české poměry, reálně to má vizuál solidní západoevropské sci-fi netflixovky za několikanásobnou cenu. Dolů to směřuje naivní scénář, ale vlastně ještě docela ujde. Co mi to víc kazilo byly toporné dialogy a občas celkově herecký projev. Celkové hodnocení je tedy za film jako celek, s připočítáním faktoru kvalita/cena by to šlo ještě o půl hvězdy výše. Celkově jsem dost spokojen a doufám, že Hloz a spol. tímhle jen nastavili spodní laťku. ()

dejvy

V podstatě velmi příjemné překvapení. Česká sci-fi je popelkou a tudíž buďme vděčni, když se někdo tohoto žánru ujme a navíc to neudělá vůbec špatně. Ač jistě člověku neunikne inspirace jinými filmovými díly, scénář je napsán umně a zajímavě, režie na prvotinu velmi dobrá a vizuál skvělý. Pro mě neznámá a přesto naprosto přesvědčivá a výborná Andrea Mohylová filmu přidala v mých očích čtvrtou hvězdičku. Jen tak dál! ()

Endurion

Svá očekávání jsem přizpůsobil recenzím, které slibovaly kromě výpravné podívané také poněkud toporné dialogy a zajímavý námět, který však zůstane nevytěžen a přejde v docela obyčejnou detektivní zápletku. Recenze nelhaly, tohle všechno tam je a mluvit o "českém Blade Runnerovi" by bylo určitě přehnaně pompézní, přesto jsem byl příjemně překvapen. Je tady toho hrozně moc, co skvěle funguje: kromě naprosto přesvědčivého vizuálu a solidní výpravy jsem byl nadšen hudbou a zvukovým designem, Andrea Mohylová to skvěle táhne a děj mě chytil a nepustil. Chybí tomu jen trocha lidskosti... dát hercům příležitost, aby se občas chovali jako lidské bytosti, protože i replikantům v Blade Runnerovi se to většinou dařilo lépe než postavám v Bodu obnovy, kde žádní umělí lidé (snad) nejsou. I přesto je to skvělá podíváná. Čtyři hvězdičky ode mě nejsou "charitativní", protože jde o vzácné české sci-fi, ale protože je to prostě hodně dobrý film, kterému jen něco málo chybí, aby byl opravdu bezvadný. ()

DeJiF

Je pro mě stále poněkud šok, že něco jako Bod Obnovy vzniklo v našich Českých krajích, což byl definitivně i jeden z důvodů, proč jsem se musel jít o této sci-fi anomálii přesvědčit do kin. Výsledek považuji za krok kupředu, ale zároveň jako za pouhý první a zdaleka ne nejpovedenější krůček, kterým by se naše Česká kinematografie mohla v budoucnu ubírat. Film zpočátku naprosto uchvátil mou pozornost, pomalé nastiňování toho, jak tentokrát uvidím něco jiného se projevilo v líbivých záběrech sci-fi Česka, které se dle mého realisticky přibližuje tomu, jak by naše budoucnost mohla za těch 20 let vypadat. Žádná létající auta, žádná přitroublá sci-fi udělátka, vše je velmi promyšleně nadesignované a po vizuální stránce je zkrátka film naprosto bravurně zvládnutý. Na své si přijde také hudba, která je až překvapivě výrazná a umí zapůsobit ve správných momentech podobně, jako u jiných světových skladatelů. Obrovským překvapením byli také čeští (ne)herci, kteří zde odvádějí přiměřeně někdy dobrou práci, i když někdy jsem měl při dialozích stále pocit, jako bych sledoval cutscénu z Oblivionu. Občasným problémem pak bývají nesrozumitelné dialogy nebo věty, které přehluší sounddesign nebo si je herec mumlá pod fousy nebo do podlahy. Zdaleka největším problémem však je zápletka. Působí to, jako by tvůrci chtěli ve svém unikátu probrat hromadu témat zaráz a zatímco se soustředí na dilema ohledně samotného Bodu obnovy z osobního pohledu postav, snaží se zároveň rozebrat korporátní mašinerie jejich světa do celé zápletky. Celkové rozuzlení ohledně těch velkolepých událostí mi přišlo až téměř stupidní, na první dobrou lehce nepochopitelné a ve finále ani zdaleka tolik zajímavé, jako osobnější dějová linka ústředních charakterů. Po této stránce nejen že došlo na velmi zajímavý zvrat v samotném případu, který jsem já osobně nečekal a velmi pěkně si pohrával s myšlenkami Bodu obnovy, ale hlavně jsem jevil zájem o postavy, které byly dobře načrtnuté, ačkoliv bych z jejich charakterů viděl ještě víc. Film tak ve finále působí trochu roztříštěně a do poutavých dilemat hlavních postav se pletou nesrozumitelné pletichy megakorporátu. Ocenit ale musím detaily okolo dějové linky. Nejen to, jak se dokresluje celý worldbuilding, ale některé dialogy a momenty postav jsou velmi pěkně napsané a tvůrci umí vybudovat temnou a napjatou atmosféru, jejíž napětí se několikrát stupňuje v samotném závěru, kde se mi při jednom momentu až zatajil dech. Co tedy je Bod obnovy? Rozhodně je to naděje, že v budoucnu uvidíme takovýchto odvážných experimentů v České kinematografii více a doufejme i lépe scénáristicky zvládnutých. Každopádně je Bod obnovy velmi netradiční detektivkou ve velmi slušivém sci-fi kabátku, který si jednoznačně zaslouží pozornost. ()

DavePave

Já: "Super film, skoro bych zapomněl, že to je česká produkce." Vladimir 518 a jeho 37. generický song o tom, že Praha je planeta, v titulcích: "Hold my beer." Velmi fajn scifi kriminálka, i když v ní forma vítězí nad obsahem. ()

Qer

Bod obnovy je sice vykrádačka spousty známých zahraničních filmů a je i poměrně předvídatelný, ale sakra, je to fakt dobře vypadající echt české sci-fi! Dost fajn je herecké obsazení s ne tak profláklou hlavní představitelkou. Jasně, ve scénáři se dají najít díry, ale ty se vyskytují i v mnohem slavnějších a dražších filmech, tak proč to neodpustit tomuto odvážnému projektu? Pět hvězd dávám za odvahu, zručnost a také např. za to, že mě dvě hodiny na plátně neotravoval Langmajer s Polívkovou. ()

SewekiX

Hrozně se mi líbil vizuál; Jak kamera ta efekty i chytře vybraná prostředí mi často evokovalo Blade runnera, což jsem opravdu nečekal, že se povede. Podobně na tom jsou i zvuky a hudba, která rovněž příspívá do toho cyberpunk/scifi pocitu. Nejvíc ten film (alespoň za mě) zabíjí scénář, který jakoby věci nedokázal  nebo snad nechtěl předat jednoduše a tak se často stává, že scény na sebe zvláštně navazují, motivy postav jsou občas nepochopitelné a samotný příběh, byť v jádru celkem jednoduchý působí zamotaně a vyznívá do prázdna. I tak jsem si ale dokázal vytvořit vztah hned k několika postavám, bavili mě (i když občas to trochu skřípalo) a film celkově jsem si dokázal užít a nemám problém ho doporučit. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky