Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

Loki_Six

"Why don't you knock it off with them negative waves? Why don't you dig how beautiful it is out here? Why don't you say something righteous and hopeful for a change?" ()

Han22

Někdo po invazi do Normandie panuje příšerný chaos. Dělostřelci bombardují vlastní jednotky, záložáci neví kde mají být a hranice fronty jsou velmi nejasné. Během toho se vojín Kelly doví o bance plné zlata v hodnotě 16 milionů dolarů kousek za frontou. A rozjíždí se velkolepý plán na její vykradení, ke kterému se přidávají další a další postavičky. Ať už jde o hipísáckého tankového velitele Pošuka, co nesnáší negativní vlny, hurónského seržanta Velkého Joa nebo provianťáka, kterému chybí snad jen v očičkách dolary jak z animáče. Naprosto vynikající komedie plná hlášek či scén, kde kraluje westernová parafráze ve finále, zakončená zcela pragmatickým tankovým výstřelem :) Ovšem ač je to komedie, Kellyho hrdinové obsahují naprosto luxusní akčně-válečné scény ať už přepad u pole, bombardování vlastním letadlem či fantastickou čistku městečka ve finále plné vychytaných tankových soubojů. Navíc to úžasně táhnou Savalas a Sutherland, mezi nimiž je Eastwood tak trošku v pozadí. A ještě k tomu hraje chytlavý song Burning Bridges. SPOILER: Celou dobu si říkáte co se pokazí. A víte co? Nepokazilo se nic, zlato našlo nové majitele, takže jsem na 100% spokojený :) ()

Teg

Hoho, chcete ukrást čtrnáct tisíc zlatých prutů z banky za německou linií? Žádný problém, chacha! Potřebujete jen pološílenou jednotku rezavých šermenů s bláznivým velitelem, vojenskou kapelu, zkorumpovanýho německýho oficíra co s tigerem vystřelí díru do dveří banky a Kellyho! Ani nepamatuju, kdy jsem se naposledy bavil tak dobře, jako když vyjel Sutherland s tankama ze železničního tunelu a za tónu gold old classics of america to začal šít do němců, baráků, vagónů ... ()

Vaklaf

Z intelektuálního pohledu bych našel spoutu důvodů, proč ten film odstřelit. Ale to fakt nejde a snažit se o to ani nechci. Tohle je totiž jeden z těch filmů, který si má člověk užít, když už na něj kouká. Válečná kovbojka se vším všudy. ()

Lionheart

Zpočátku trochu "tuctošpinavácké" (zvlášť kvůli Savalasovi), ale se Sutherlandem to nabralo obrátky a konec byl naprosto skvělý, akční, vtipný. Škoda, že se už netočí takové "válečné" filmy. ()

Disease

Na Tucet špinavců to nemá, nejpíš proto, že se tu na komediální notu tlačí až moc. Ale zábava to díky zúčastněným hercům je dost dobrá. ()

Dragonlanc

Perfektný film. Skvelá akcia a zábava. Príbeh o tom, ako skupina amerických vojakov v honbe za nemeckým zlatom je schopná prelomiť nemeckú frontu a vniknúť sediatky kilometrov na nepriateľské územie aby nakoniec obsadili banku, dostali zlato a odškodnili tak sami seba za vojnové útraby. Donald Sutherland ako večne opitý veliteľ tanku nemá chybu. ()

KatRi

Zlatá horečka na vojenský způsob. Přitom vtipná, inteligentní a s dějem, který odsýpá. Člověk odpustí i jistou dávku pohádkovosti, mám na mysli takovét y "drobnosti" ve stylu, že Němci padají jeden za druhým, zatímco druhá strana je téměř bez ztrát na životech. A nutno uznat, že Clint byl frajer, což v kombinaci s jeho skvělým herectvím filmu přidává minimálně jednu hvězdu. ()

Zombi

Příjemné válečné dobrodružství s westernovým ocasem a slušným obsazením, Sutherland v jedné z jeho nejlepších rolí. ()

(Z)denny

Skvělá myšlenka, skvělý námět, skvělé obsazení.. Kellyho hrdinové zdela určitě předčili brilantního Belmonda ve filmu Mrchožrouti, kteří jsou remakem tohoto snímku.. ()

arcticsky

Bezva válečná komedie s hláškami a spoustou sarkasmu. Skvělý Savalas (jako vždy bezvadně dabovaný Moravcem), Eastwood a hlavně Donald Sutherland v roli pre-hipíka - velitele tankové jednotky - ten opravdu nemá chybu! ()

Ronaldo79

Za prvé jedná se o efektní přehlídku ohromující obrazové velkoleposti. Brian G. Hutton sršel dobrými nápady viz. úvodní ujíždění z nepřátelské linie za doprovodu hudby ala Simon and Garfunkel, které nastavuje tón celému filmu. Za druhé obsahová složka není až tak bohatá a obzvlášť expozice působí lehce unaveným dojmem. Pohled na válku je značně idealizovaný podobně jako v Where Eagles Dare, kdy se hrdinové také vydávají na zdánlivě sebevražednou misi a proti vší pravděpodobnosti jim vše vychází. Kelly's Heroes v sobě skrvývají jistou nadčasovost a předzvěst prvních sedmdesátkových blockbusterů. ()

reich

Hvězdně obsazený válečný film, kterému vévodí Clint Eastwood (Kelly) a Telly Savalas (Velký Joe). Nutno říct, že je to poslední válečný film s Eatwodem, což je dost škoda, jelikož stejně jako western, tak i právě žánr válečného filmu mu sedne. Každopádně film je plynulý a plný akce. Za zmínku stojí geniální Don Rickles (seržant Crapgame), který jako správný vojenský šmelinář dává do filmu humor nebo v roli pošuka Donald Sutherland, který si část filmu sám přisvojuje. 90% ()

dawe787

Asi takhle - být starší ročník a mít možnost to vidět před 44 lety v kině, tak bych dal určitě plný počet, dnes to je pro mě za poctivé 3 hvězdy. Působilo to na mě jako příjemná válečná "limonáda" v hlavní roli s Clintem Eastwoodem po boku např. Tellyho Savalase nebo Donalda Sutherlanda, který ztvárnil postavu pošuka opravdu věrohodně. Celá zápletka se točí okolo zájmu vyloupit banku se 14 tisíci zlatými pruty a přijít tak k mnoha miliónům dolarů, problém však je, že banka je na druhé straně fronty zabírané Němci. Minutáž je dlouhá, ale hezky to utíká. Bohužel tomuto filmu nastavil laťku mistrovský kousek Kam orli nelétaj z roku 1968, takže konkurovat staršímu legendárnímu skvostu bylo opravdu těžké. ()

zdeny99

Je to takový spaggeti válečný film z 2. světové války, ve kterém hrají hippies písně 60. let a v čele tanku sedí jeden velký pošuk Sutherland. Asi nejlepší válečná komedie, která kdy byla natočena, Američany určitě. A to čest všem válečným komedií, které pocházejí z Francie. A po válečné stránce mě zaujaly hned čtyři pasáže. To když tankem zaútočí s tunelu na železniční stanici plnou Němců. Jako druhá byla scéna na minové poli, kterým se musejí prohrabat a pak kolem něj jede konvoj Němců. Eastwood jakoby se nic nedělo si stoupne na zídku, ala Němci trefte a oni se netrefí ani jeden. Třetí byl nálet letadla, když odpočívali na vrcholku s autama a čtvrtým samozřejmě ten konec, kdy vtrhli do města, kde se nalézala banka plná zlata. [2036. hodnocení, 119. komentář, 76%] ()

Luk Skywalker

Tak si představuji válečnou komedii. Dostatek akce, tuna vtipných hlášek a skvělé herecké obsazení a výkony. Natočeno v době, kdy byly všechny válečné filmy točené a brány vážně. Příběh sice není z nejoriginálnějších a pár hluchých míst, by se našlo, ale přesto je to skvělý film. ()

kkarx

Kellyho hrdinové mě vždycky strašně nudili, i přes silné zastoupení prvotřídních herců. Paradoxně prim nehraje Clint Eastwood (Kelly) ale Telly Savalas. Zásadní chybou je nedostatek zapamatovatelných scén a špatného vyvrcholení. Jediná scéna, co snad stojí za zmínku je ta s minovým polem. A komedii jsem v tom vážně nenašel. :( ()

Evander

Velmi příjemná a zábavná komedie z válečného prostředí. Vynikající zde jsou: Clint Eastowood, Telly Savalas a Donald Sutherland. 82% ()