Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

helloween93

Kellyho hrdiny jsem viděl jako hodně malý, a to jen kousek a musím uznat, že jsem z filmu nepamatoval téměř nic. Nabízí se zde přímá komparace s filmy Mrchožrouti s Belmondem a Tři králové s Clooneym. Z tohoto porovnání vychází nejlépe právě Kelly a jeho parta vojáků. Hlavními důvody jsou výborné obsazení, scénář a nadhled tvůrců, no a pak samozřejmě souboj s Tigry v malé vesničce. 4* ()

BOURQUE

Mierne netradičný príbeh zo sveta II. WW. Vtipné hlášky, dobré scény a veľmi dobré herecké obsadenie, dovolím si povedať, že pre tento film a príbeh dokonalé. Jedine záverečná scéna by potrebovala trošku detailnejšie vypracovanie (samozrejme, len z hľadiska príbehu). Trio C. Eastwood, T. Savalas, D. Sutherland je ku nezaplateniu. Avšak asi všetci uznáme, že vo filme jednoznačne dominuje T .Savalas aka „Big Joe“. PS.: A nenechajte, aby vás „negatívne vlny“ zasiahli. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Rathalos

Velmi zaujimava vojnova komedia s netradicnym nametom,kde Clint Eastwood a spol si idu pocas bojov do banky pre 16 milionov dolarov v zlate a ci sa im to podari alebo nie,to uz si musite pozriet tento film,aby ste sa to dozvedeli...:-) ()

Cruchot

Komedie z druhé světové války mám rád. Tato však patří spíš mezi ty slabší. Námět je zajímavý. Jen škoda, že se ho nepodařilo přetavit do kvalitnějšího scénáře. Je to až příliš roztahané a dlouhé. Na komedii moc vážné, na vážně míněný válečný film až moc nadsazené. Z herců je asi nejlepší Telly Savalas, Donald Sutherland až moc přehrává a postava Clinta Eastwooda je poněkud nevěrohodná. Dá se to bez problémů dokoukat, ale nijak zvlášť mě tenhle film prostě nezaujal. ()

tranquill

Ono to nebylo špatné, s nadsázkou a výborným hereckým obsazením, ale ta délka, která u spousty filmů nevadí, zde srážela mou pozornost. ()

bakeero

Válečný film ze staré školy. Neskutečně nadupané herecké obsazení, kterému vévodí Clint Eastwood ve své nejlepší formě - rovnat se mu může snad jen drsný Harry. A Donald Sutherland jako Cvok taky neměl chybu. ()

Evzeni1

DABING: ( HBO, VHS, Nova, Prima, ČT ) V českém znění: Ladislav Županič - Clint Eastwood (Kelly), Miroslav Moravec - Telly Savalas (Velký Joe), Miroslav Saic - Don Rickles (srž. Crapgame), Karel Richter - Carroll O'Connor (generál Colt) + David Hurst (plk. Dankhopf), Marcel Vašinka - Donald Sutherland (Pošuk), Bohuslav Kalva - Gavin MacLeod (Moriarty + titulky), Libor Hruška - Karl-Otto Alberty (velitel německého tanku) + Hal Buckley (kpt. Maitland), Tomáš Juřička - Stuart Margolin (Malý Joe), Michal Pavlata - Len Lesser (četař Bellamy) + Gene Collins (vojín Babra), Jiří Pomeje - Jeff Morris (kovboj), Jaroslav Kaňkovský - Tom Troupe (desátník Job), Luboš Bíža, Roman Hájek a další Překlad: Veronika Kovářová Zvuk: Ing. Luděk Hensl Dialogy a režie: Miroslav Walter Vyrobilo: HBO ve Firmě Vacek 1996 ()

Belmondicek

"Kelly, jaks nás moch k tomu ukecat?...Stačilo jenom několik vteřin!" Clint Eastwood, Telly Savalas a jejich nekonformní jednotka se vydává za nepřátelskou linii, aby ukořistili zlato nacistů, ukryté v bance. Za vydatné pomoci "Pošuka" a jeho tanků. Donald Sutherland si roli Pošuka vychutnal, a je asi nejzábavnější v celé jeho kariéře ( "Zas ty negativní vlny, měj trochu víry, bejby!" ). Natáčení probíhalo v tehdejší Jugoslávii. Režisér Brian G. Hutton po předešlém úspěchu s Clintem (Kam orli nelétají) natočil další velkorozpočtový válečný film, tentokráte s nadhledem. Ta písnička v titulcích je do tohodle žánru hodně netypická, ale zato velmi dobrá! Clinta samozřejmě výtečně namluvil, včera nečekaně zesnulý Ladislav Županič, je ho ohromná škoda! "Neříkal jsi tři Shermany?...Ten cvok sebou vzal půl armády!" ()

havran

Výborná komedie o tom, že košile je bližší než kabát a pokud jde o zlato, jde i u amíků a němců především o něj, a to i za 2. sv. války. Fajn komedie s hvězdným obsazením. A když do útoku, tak s tlampači a náboji s červenou barvou.... ()

Stanix

Tak trochu parodie na válečná dramata, která se celkem příjemně sleduje. Sutherland je jako šílenej tankista výbornej, Savalas jako velitel uvěřitelnej, Clint mě ale trochu zklamal. Pořád jsem měl pocit, že nehraje vojáka, ale svou klasickou roli ala "lone wild west outlaw". ()

Marat

Průměrna (ne)válečná komedie, která je víc o honbě za zlatem, než za válkou. Byly tu scény, u kterých jsem se pobavil, ale moc jich zase nebylo. Za shlednutí to rozhodně stojí, ale kvality tu moc nehledejte:-) ()

tartan

Vojnové dobrodružstvo par excellance. Oproti špiónskemu Kam orly nelietajú toho istého režiséra (a Clinta Eastwooda) komediálne ladené. Výborná tímovka. A tá záverečná bitka s nacistami v malom francúzskom mestečku - tá je absolútne bez chyby, skvele vygradovaná, vtipná a s vydarenou pointou (Ako si poradí jeden malý americký tank proti niekoľkým nemeckým Tigrom? :-)))). ()

WolfIssen

Postavu Pošuka v podání Donalda Sutherlanda totálně žeru a jsem z ní vždycky mimo :-) Skladba Burning Bridges je k filmu jako stvořená. Skvělý mix dobrodružství a válečného filmu. ()