Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

adako

Vojnový film, ktorý pre mňa najlepšie charakterizuje dvojica slov "ujetý" a "nadsázka". A čím viac tým lepšie. Maximálne to napĺňa podľa mňa jedna z najlepších filmových postáv ever, seržant Oddball. Scény kde sa tento pánko nachádza sú číra slasť, tie kde nie sú už slabšie (práve preto že ho tam zase až tak veľa nie je nedávam 5 hviezd). Hej, aby sa nezabudlo, je tam aj Clint Eastwood a je dobrý, ale Donal Sutherland a jeho vyššie spomínaný Oddball je iná liga. ()

DrifterSoul

Směs napětí a grotesky, vážných momentů a kravin (sorry). Vrcholem je cáklá figura Donalda Sutherlanda a kosení Wehrmachtu jako na bowlingu. Tři *** za lehké road movie, za solidní výkon Eastwooda, ale ovšem především za sympatického Cojaka AKA Telly Savalase. ()

charles3

Originální a zdařilý mix Eastwooda, válečného filmu, zlodějské komedie, Woodstocku a true-story-movie. Clintovi jsou zcela rovnocennými partnery Rickles, Savalas a hlavně neodolatelný Sutherland. ()

Dodge-I

To je takový nářez - zvláště negativní vlny mi braly dech :-) Radost pohledět - kšeft je kšeft... a Sutherland je tady boží! ()

Kaloon

Oddychovka plná dobrodružství, vtípků a neuvěřitelných postaviček. Hon za pokladem si tentokrát vypůjčil kulisy 2. světové války. Parta vykutálených vojáků se snaží, během osvobozování Francie, získat pohádkové nacistické bohatství ve formě zlatých cihel ať to stojí, co to stojí. Obvoláme kamarády, podojíme válečnou mašinérii o potřebný materiál a vydáme se na nebezpečnou cestu za nepřátelské linie. Spolčíme se přitom s každým šílencem, který nám pomůže a odstraníme všechny co nám brání. Divák se přitom bude jen bavit, fanoušek druhé světové války dvojnásob. ()

Josef.Svejk

Válečný film proti válce... Skvělí herci (Clint, Telly Savalas, Donald Sutherland) a klasické hlásky typu "Zase už vysíláš ty negativní vlny!". Hold filmu "Hodný, zlý a ošklivý" z roku 1966 (scéna ke konci s tankem). Samozřejmě za komancu tohleto nemělo šanci v Češku běžet, tak mám radost, že se to sem dostalo alespoň teď :) Jeden z nejlepsich protivalecnych filmu, ktere znam. Sam jsem bojoval jako serzant v pechote Armady Spojenych Statu v operaci Desert Storm. Jsem protikumunisticky emigrant, obcann nekolika zemi vcetne USA. Vim, co je boj v prvni linii, coz je ve velkem rozdilu s pitomci, kteri tu debatujuto o valce, o Nacismu, o nationalismu, proti inslamismu atd.. O tom zratit kamarady vedle vas a zastrelit nebo vezmout bodakem Sadamovy zdecimovane pitomce, o tom nemate ani poneti. Velni malo Cechu slouzilo ve skutencnych bojovych situacich v Afganistanu a v Iraku a ja je znam. Vestsina ostatnich jsou armchair generals. a nemam naprosto zadne pochopeni pro zbabelce. Uz vube nemam toeranci pro komunisticke prisluhovace, kteri si jen strihali met, nez se budou moct jit flakat. Pridano v roce 2012: Dnesni komousi se samozrejme proti tomuhle zanru budou stavet kriticky. Budou se zastavat ruska, komousu a Stalina. Dopr..............e s mini :) ()

tejcek

Vynikající (proti) válečný film, plný hippiesácké atmosféry (zarostlý pošuk Sutherland), humoru, ale i velkorysých exteriérových válečných scén. Bomba! ()

Ajbell

Dobré oko kamery, ale nevýrazný dej. Ničím nebol tento film zvlášť zaujímavý a kvoli veľkému množstvu postáv, bolo ťažké si na ne bližšie navyknúť. Jednoducho tu išlo iba o jeden zámer, bez potreby väčšieho prejavovania postáv. Záveru som sa ale veľmi potešil. ()

Beliel

Určitě zajímavý námět i téma, ale i tak z toho mám rozporuplné pocity. Film mě nevtáhl do děje, tak jak by bylo potřeba a tak jsem se dodíval a zase dlouho nemusím. Zbytečně dlouhé. ()