Ona, její láska, jeho opičák... Philo Beddoe (Clint Eastwood) je bezstarostný řidič kamionu a ranař, který bydlí u své milované – a neméně svérázné – maminky (Ruth Gordonová). Se svým huňatým kamarádem, orangutanem Clydem, kterého vyhrál v sázce, se Philo toulá po zapadákově, dopřává si studené pivo, country odrhovačky a příležitostné rvačky. Jednoho dne jej okouzlí country zpěvačka Lynn (Sondra Lockeová), která mu dá vzápětí košem, když zjistí, že ve vztahu dupe příliš na plyn. Do cesty za svou milou se však Philovi připlete motorkářský gang Černých vdov, stejně jako pořádková policie. Vydobyde kamioňák zpět svou lásku? A udělá Philova máti řidičák? (Česká televize)

Jizni Tlapa

Další důkaz faktu, že Clint komedie prostě neumí.Sázka na přiblblý scénář, bitky bez nápadu, laciné vtípky, nic neříkající záběry, pupkatý moto gang, jejichž největší výkon je padat do kaluže a naprosto šíleně hluché momenty, kterých je až přespříliš. Jedině, co tak tohle filmové neštěstí zachraňuje před odpadním hodnocení, je opičák Clyde a sympaťanda D´Angelo, pro kterou mám od dob Bláznivých dovolených s Chevy Chasem slabost..veliké Eastwoodovské zklamání! ()

Compadre

Sledoval jsem to tak na půl oka v hospodě, ale to co jsem viděl, mě pobavilo pořádně :)) Clint Eastvood se tady furt tahá s opičákem a hrozně hláškujou.. až se na to podívám znova a pořádně, a to já zase jo, protože to vypadalo fakt zajímavě, tak podám podrobnější hlášení :) ()

VanTom

Již poměrně "vyšisovaná" sedmdesátková komedie/nekomedie v rytmu country, s uvolněným zamilovaným tvrďákem Clintem, jeho parťákem orangutanem, rvačkami skoro jak od Spencera&Hilla, neschopným motorkářským gangem a nedotaženou, vpravdě ledabylou zápletkou. Je to ve výsledku především slunečně bezstarostný, pohodový výlet, ale že by mne zrovna bavil? 5/10 ()

zigíš

Clint to začne řezat hlava nehlava od prvních vteřin, bez pořadí: motorkářský nazi gang, rednecky, občas i poldy -když si moc otvíraj hubu- všechny hezky na hromadu a sekunduje mu orangutan Clyde. Pohodová road movie k víc než jen jednomu půl litru piva. ()

vitekpe

Vyborna, doporucitelna, klasicka sedmdesatkova komedie, pro pozorneho divaka navic zajimava v mnoha ohledech... Napr vztah Eastwood-Locke (temer symbolicky vzhledem k aspektum jejich skutecneho vztahu...), orangutan Clyde, mlada "Ellen Griswoldova" Beverly D'Angelo s dokonalou hlaskou "Nechcete melouny?...", slavna Ruth Gordon v roli mamy touzici po ridicaku (a kterou muzete znat nejen z vytecneho filmu Harold&Maude), atd. atd. 4+ ()

SG-1

"Koukej, jedeš se seznámit s dámou, jasný? Chci, abys to zvládnul, takže žádný plivání, močení, pšoukání a drbáni na zadnici." -Philo Beddoe- ()

Han22

Film, ve kterém v podstatě o nic nejde. Ale to nic je neskutečně pohodové, zábavně natočené a příjemně se na něj kouká. Eastwood je klasicky drsňák, je tu věčně nalitej opičák, fajn bitky, přitroublí a oškliví motorkáři a jeden zpackanej vztah a no a to neustálá country muzika se dá taky přežít. Pohodička. EDIT 2023: Příběh je opravdu nulový a v podstatě to není ani komedie, spíše taková úsměvná pohodička. Ostatně Eastwood rozhodně není komediální herec a je tu klasicky za drsňáka. Ale přes to všechno to nějak funguje, hlavně ti motorkáři, opičák a "bezbranná" maminka :) To jak zatočí s motorkáři je geniální :) A překvapilo mě jak to dopadne - SPOILER: Hrdina holku nezíská (byl jsi jen další trouba v řadě) a finální zápas prohraje (schválně?). 3* ponechávám, byla to pohoda, ale Eastwood měl lepší filmy. ()

DonQ

Philo je dost možná mým prvním filmovým akčním hrdinou vůbec. Někdy si to možná dám znovu, abych zjistil jestli kouzlo nevyprchalo. Minimálně z nostalgie musím za 4. V dětství velmi často opakovaná VHSka. A to v podstatě Clinta jako herce vůbec nemusím, tak tady byl fajn. Ikdyž nejlíp to stejně rozehrál ten opičák :o) ()

klukluka

Clinta Eastwooda mám ve výsledku rád a chovám k němu velký obdiv, ale kromě toho, že je to dobrej herec, výbornej režisér a charismatickej chlap, tak je to taky Američan jako poleno a někdy se americkýmu vkusu přibližoval víc, než jakákoliv jiná hvězda jeho formátu. Autenticita jeho jižanskýho křupana je až zarážející. Hrál to, nebo to bylo tak trochu o něm? Lepší snad nevědět... ()

cab

Trucker Philo (Clint Eastwood) je venkovsky ridic kamionu, ktery se rad pere a hleda zenskou ke svymu boku. Kdyz ji najde a zamiluje se, ona mu zdrhne, takze se nabizi patracka po jeji stope se svym bratrem a domacim mazlickem - orangutan. Na muj vkus velmi netradicne pojata komedie s charismatickym hrdinou. Pesti cestu si klasti...45% ()

dopita

Střelenej film. Všichni, včetně Philoa (Clint Eastwood) a jeho kumpánů jsou praštění. Jak policajti, tak členové gangu Bílá vdova - to jsou uplní dementi. Jedinej normální je Orangutan Clyde. Film je plnej tak naivně hloupejch scén, že se tomu člověk musí smát. No přímo smát asi ne, spíš jen usmívat, ale i to ke spokojenosti stačí. ()

Jeremiah

Dle mého názoru je tento film průšvih jako hrom. Jediné co stojí za ocenění, je chlapácký projev Clinta Eastwooda. Jinak jsem v tomto filmu neuvěřil téměř nikomu / trochu bráchovi hlavního hrdiny / a ničemu. Trapná partička motorkářů, Sondra Locke a její ubohý zpěv, hlavní hrdina a jeho geniální orangutan, přihlouplí policisté a naivně konstruované rvačky. Jsem rád, že jsem dříve viděl i jiné filmy, kde Eastwood naopak exceloval. Pro mě slabší 2. ()

Kangaroo

Jako vždy skvělý Clint, pěsti létají vzduchem, protivníci odpadávají po tuctech a k tomu všemu fantastický orangutan který pije jedno pivo za druhým.Jen ten konec je trochu divný, ale naštěstí to zachraňuje o dva roky mladší druhý díl který je ještě lepší. ()

Heavyman

Po shlédnutí Pašeráka, si říkám, příště si pustim zase Clinta za mladších let. Vejlet po americkejch zapadákovech s hodně odlehčenym dějem a komediálními prvky. Kdyby se obsadili Bud Spencer a Terence Hill, vynechali se zápasy o peníze a jen se fackovalo, mohla to být neskutečná jízda. Eastwood se na podobný srandičky opravdu nehodí. ()

MickeyStuma

V době uvedení to snad mohlo být považováno za akční komedii, ale dnes to spíše vypadá na dobrodružný úsměvný film. Skopičiny nejrůznějších zvířat obzvlášť přitahovaly diváky, z nichž nejpopulárnější byli vždy psi a opice. V tomto případě máme v zájmu dění orangutana. Tvůrcům se však povedl majstrštyk. Orangutan nezastiňuje Eastwooda a Eastwood zase naopak nezastiňuje orangutana. V každé scéně se dobře doplňují, čemuž jim dopomáhají ještě další postavy. Příběh řidiče kamionu, který se jen tak poflakuje s orangutanem a, jak příběh naznačuje, přivydělává si pouličními zápasy, není zase až tak honosný, ale své určité sympatie přeci jen vyvolává. Děj obsahuje spoustu úsměvných situací, hlavně co se týče, kromě orangutana, motorkářů a staré matky snažící se získat řidičský průkaz. Eastwood stále hraje drsňáka, tentokrát ale přeci jen s určitým nadhledem. Jako jednoduchý odpočinkový snímek je vhodný pro každou příležitost a dá se říci, že snad i pro celou rodinu. Každý si tu může najít to své. ()

karlee

Taková taškařice a la Bud Spencer, na tři hvězdy to vytahuje jen orangutan Clyde. Nevím, jestli budu mít chuť podívat se na pokračování Vždy zvítězit. ()

topi80

Terence Hill si párkrát v kariéře pokusil ve westernech zahrát na Clinta Eastwooda. Nebylo to úplně ono, ale úplně špatný nebyl. V tomto filmu si pro změnu Clint Eastwood zkusil zahrát na Terence Hilla a moc se to nepovedlo. Ne že by Clint neměl potenciál být dobrým komediálním hercem. Potíž je v tom, že největší legrace je ve filmech s Eastwoodem ve chvílích, kdy nasadí ten svůj nejtvrdší výraz a s dabingem Ladislava Županiče začne trousit testosteronová moudra chlápka, co se s ničím nepáře. Jenže v tomto filmu nepřepnul do komediálního módu ani nedotáhl své tvrďáctví do sebeparodického extrému. Takže filmem nějak proplouvá a úplně se míjí se všemi ostatními postavami. Zkrátka jako by všichni pochopili, že hrají ve ztřeštěné komedii, jen Clint neví, co si v tom filmu má se sebou počít. Scénář tomu také nepomáhá, celé to působí šité horkou jehlou. Pozitivem je pohodová atmosféra a pár momentů, kdy jsem se opravdu zasmál. ()