Ona, její láska, jeho opičák... Philo Beddoe (Clint Eastwood) je bezstarostný řidič kamionu a ranař, který bydlí u své milované – a neméně svérázné – maminky (Ruth Gordonová). Se svým huňatým kamarádem, orangutanem Clydem, kterého vyhrál v sázce, se Philo toulá po zapadákově, dopřává si studené pivo, country odrhovačky a příležitostné rvačky. Jednoho dne jej okouzlí country zpěvačka Lynn (Sondra Lockeová), která mu dá vzápětí košem, když zjistí, že ve vztahu dupe příliš na plyn. Do cesty za svou milou se však Philovi připlete motorkářský gang Černých vdov, stejně jako pořádková policie. Vydobyde kamioňák zpět svou lásku? A udělá Philova máti řidičák? (Česká televize)

Cervenak

Zaujímalo by ma, čo mal Clint proti motorkárom. V 70. rokoch ich likvidoval v najmenej štyroch filmoch. :) V tomto prípade len päsťou do zubov, pretože ide o priamočiaru road-trip komédiu. V tej dobe šok, dnes stále celkom bizarný úkaz, vidieť Eastwooda v takej pohodovej polohe. Orangutan na záletoch v zoo, G. Lewis s šiltovkou naopak, mamka s brokovnicou a komickí neonacisti? Skoro chápem, prečo je to jeden z najúspešnejších CE filmov. ()

vitekpe

Vyborna, doporucitelna, klasicka sedmdesatkova komedie, pro pozorneho divaka navic zajimava v mnoha ohledech... Napr vztah Eastwood-Locke (temer symbolicky vzhledem k aspektum jejich skutecneho vztahu...), orangutan Clyde, mlada "Ellen Griswoldova" Beverly D'Angelo s dokonalou hlaskou "Nechcete melouny?...", slavna Ruth Gordon v roli mamy touzici po ridicaku (a kterou muzete znat nejen z vytecneho filmu Harold&Maude), atd. atd. 4+ ()

Jordan

drsný trucker a pravý cowboy clint a jeho okúzľujúca opica clyde, a jeden veľmi príjemný, oddychový a vtipný príbeh, kde to fašisti dostávajú v jednom kuse na frak :) obľúbil som si túto "jazdu" hneď a dokonca si clint získal späť trochu pošramotenú reputáciu (ale na staré kolená človek má právo urobiť pár chybných krokov). a nech sa stallone a schwarzzeneger schovajú - pretože clint ostane najlepším americkým drsňákom (po ňom sa mu vyrovná hádam už len bruce willis). ()

gogo76

Bitkár Clint rozdáva údery a chlpatý orangután smiech. Takto šikovne sa dopĺňajú počas celého filmu a životy by rada skomplikovala banda nacistických motorkárov a priblblé policajné duo. Všetko sú to švihnutý magori, preto z ich stretov vždy vzíde nejaká srandovná scénka či hláška. Brucho vás od smiechu bolieť nebude, takže aj preto film radím skôr k priemerným snímkom v Eastwoodovej kariére. 60%. ()

eraserhead666

A já si myslel, že Nikdy neprohrát a Vždycky zvítězit je jeden a ten samej film se dvěma různými názvy, kterej jsem viděl kdysi a který mě strašně bavil. Už v půlce filmu mi bylo divné, že i když tam jsou stejné postavy, včetně výborného opičáka Clydea, děj mi pořád nic neříká. A jaké bylo milé zjištění, že jsou to dva filmy a tenhle je první z nich. Nikdy neprohrát je dost pohodová komedie, s dobrým humorem (který však ke konci už trochu pokulhává), skvělým Clydem, Clintem a Sondrou. ()

• Opičák Clyde se ve svém životě jmenuje Manis. (Terva)
  • Několik scén bylo natočeno v Albuquerque, Santa Fe nebo Taosu ( vše v Novém Mexiku ). (Terva)