Matka (Nia Long) mladej June (Storm Reid) zmizne počas dovolenky v Kolumbii, kam sa vybrala s novým priateľom. Keď dcéra začne po nezvestnej matke pátrať, hľadanie jej komplikuje nielen úradnícka byrokracia, ale aj vzdialenosť 1600 kilometrov. June zostáva v Los Angeles a pri hľadaní stôp šikovne využíva súčasné technológie, aby sa matku pokúsila nájsť, kým nie je neskoro. Čím viac však preniká do digitálneho sveta, tým viac otázok ostáva... A keď napokon June odhalí tajomstvo o svojej matke, zistí, že ju vlastne vôbec nepoznala. (Itafilm)

bonovox

Po Searching ďalší vydarený thriller odohrávajúci sa na displeji monitoru či mobilu. Pátranie po nezvestnej matke je dostatočne napínavé aj keď tie rôzne zvraty sú k záveru trochu prekombinované. 70% ()

rigby

Způsob ztvárnění dramatu má dvě strany. Za prvé je originální, protože celý film se vlastně odehrává virtuálně na sociálních sítích a vůbec na monitoru počítače či dokonce chytrých hodinek. Na druhou stranu je právě toto zpracování velmi únavné pro sledování. Spousta barev, rychlé změny obrazovek. Dokonce jsem se zpočátku až nudil a nechtělo se mi pokračovat ve sledování. Naštěstí jsem to ale vydržel a musím říct, že se jednalo o napínavé drama se zajímavým příběhem, který obsahoval několik nečekaných dějových zvratů. Podruhé bych ale oči tohoto raději ušetřil. ()

DIATOR05

Tento snímek jsem měl možnost vidět týden před premiérou, a proto vám chci tento film nějak představit, aby měl alespoň trochu šanci. Jde o výjimečný a originální styl vyprávění, kdy se celý film odehrává na počítači. A funguje je úžasně. Postavy vidíme přes různé kamery či FaceTime. Příběh pojednává o dívce, které záhadně zmizí matka a snaží se ji nalézt přes sociální sítě, takže trochu detektivka. Celé pohromadě to funguje úplně skvěle, jak už postavy, emoce, či ta samotná záhada. Humor je u tohoto snímku také a dle mého funguje taktéž výborně. Já jsem si to velice užil a jelikož mám extrémně rád tento detektivní styl, originální nápady, které fungují a hraje tam Ken Leung (Inhumans), tak tomu napařím 7,5/10. ()

Sopholojong

Strihaci Johnson a Merrick sa v prvom zareze od Chagantyho naucili mnohym reziserskym a kamerovym finesam. Tie najpotrebnejsie strihacske uz davno mali v malicku. Je to vsak zaroven aj viac vykonstruovanejsie, pretoze ked "tatko" hladal dceru, bolo to viacej vyzivnejsie a pulzujucejsie, ako ked otravna pubertalna fuchtla hlada svoju pribrzdenu matku (musela vediet, alebo byt jej oznamene, ze opusta vaznicu). Po technickej stranke je to ale rovnaka delikatesa s mnozstvom napaditych prechodov medzi monitormi a kopou stale novych, divaka vydychnut nenechavajucich informacii (stop). 7/10 ()

Polux

6/10 | Desktopové thrillery, jakožto svébytný žánr, mají svá jistá nepsaná pravidla a podobně jako třeba found footage horory rovněž vcelku omezené pole tvůrčí působnosti, které klade na jejich tvůrce stran nápaditosti poněkud přísnější nároky, pokud mají za cíl doručit divákům vynikající zážitek. V opačném případě to dopadne jako obstojná žánrová záležitost, která sice neurazí, ale ani nenadchne, protože v podstatě jen opakuje osvědčené vzorce, se kterými u publika uspěli zdařilejší předchůdci, aniž by zažité (a nebo již přežité?) schéma jakkoliv zpestřila, nebo dokonce vylepšila. Duchovní nástupce pár let starého (a výborného) desktopového thrilleru Searching je přesně takovým příkladem pokračovatele, který je ovšem prakticky ve všech ohledech za svým konkurentem pozadu. | Na poli celovečerního filmu debutující dvojici Johnson a Merrick se nepodaří za celý děj vyvolat u diváka pocity napětí, strachu, nebo obav o osudy postavy, což pravděpodobně souvisí s tím, že z pohledu jejich sympatičnosti jednoznačně  vede herecký veterán de Almeida ve vedlejší roli, který je v ději pouze pár minut. Reid v hlavní roli, na které film do značné míry stojí a padá, podává sice slušný výkon, ale nejde o nic světoborného. Vzhledem ke zdrojovému materiálu, se kterým tady musí pracovat, vlastně ani není divu. Zbytek obsazení pak nestojí vůbec za řeč. | Divákův srdeční tep stoupne až v samotném finále, ale ani tam nejde o žádné hraniční hodnoty, spíše o takový krátkodobý výkyv, jinak se bohužel žádné vzrušení během celého děje nekoná. Filmu nepomáhá ani na takto přímočarou historku vcelku velkorysá stopáž. Žánrový předchůdce Searching byl sice jen o pouhých deset minut střídmější, ale i takto zdánlivě nepodstatný rozdíl má na celkový divácký zážitek významný dopad, pokud tempo a atmosféra nepatří k vyloženě silným stránkám daného filmu. | A pak je zde samotná příběhová linka. Tvůrci v průběhu děje přicházejí s jedním tu více, tu méně "šokujícím" odhalením za druhým a divák tak jen čeká na to, jaký osudový zvrat si pro něj tvůrci přichystali jako další v pořadí a jakého překvapení v podobě "nečekaného" rozuzlení celého případu se dočká v úplném závěru filmu. A samozřejmě v tomhle ohledu nebude zklamán. Divák si ovšem během sledování filmu nesmí klást příliš doprovodných otázek stran motivace, jednání a plánování jednotlivých postav, jinak se stane svědkem zhroucení celého příběhového konstruktu tvůrců jako pomyslného domečku z karet doslova v přímém přenosu. | Pokud se pomine osvědčené pravidlo podobných žánrovek (vícefaktorové ověření přístupu a různorodá hesla ze zásady nikdo nepoužívá), které samozřejmě platí i zde (jinak by film pochopitelně skončil zhruba po deseti minutách:-)), nedává žádný smysl jak záporákův plán (k čemu vůbec zástěrka s falešným přítelem, cestou do zahraničí, žádostí o ruku (!) a únosem, když stačilo dotyčnou osobu jen vypátrat, unést a poté odklidit z cesty a to vše beze svědků a zanechávání stop?), tak jeho následná realizace (útočník od úplného počátku má, skrze napadený notebook, povědomí o všem, co jeho oběť podniká a přesto jí beze všeho dovoluje pokračovat v pátrání (!), které ji nakonec dovede až k němu?). | Tvůrci filmu tady dokazují, že mají v rámci žánru pečlivě nastudováno co a jak ne/funguje a po formální stránce zvládají řemeslo bez výraznějších problémů, nicméně po stránce obsahu nepřicházejí s ničím, co by nebylo k vidění již dříve a častokrát ve zdařilejším provedení. Celkově se tak jedná o slušnou práci, která ovšem do jisté míry ukazuje, že tenhle koncept ztrácení a nalézání osob prostřednictvím plochy počítače začíná být poněkud vyčerpaný a příště by to chtělo vyzkoušet zase něco nového/jiného. Co tak třeba vsadit na romantickou komedii, zlodějskou krimi, nebo špionážní akci? | P.S. Poučení na závěr: Charakter postavy se pochopitelně pozná podle vlastněné techniky (hrdinové používají (jak také jinak) Macy, záporáci pak (jak také jinak) PC s Windows:-)) a nejmenované hlasové asistentky, které jsou jinak v podstatě k ničemu, vám mohou zachránit život:-)! | PeZet () (menej) (viac)

nikhaj

Uz som videl film na tento styt. Tento je vsak zo sucasnej doby ak je niekto zo starsej generacie(ako ja) urcite sa z filmu aj vie nieco nove naucit. Ono to bola taka detektivka ale mna osobne pribeh nepresvedcil. Keby som sa ocitol v takej situacii, dostal som navod ako jednat -.- ()

gogo77

5/10 ... celkom v pohode thriller velmi podobne natoceny ako film Nezvestna ... cely film sa odohrava na socialnych sietach a kamerovych zaznamoch cize rozpocet bol naozaj malinky ... ovdovela matka sa rozhodne ist na romanticky vylet s novym priatelov do Columbie ... jej 18rocna dcera zostane doma a po tyzdni ma prist pre nich na letisko.... no na letisku caka zbytocne... matka a jej priatel zmiznu .... kam kde kedy ako? ... dievca ktore vie cez socialne siete zistit cokolvek sa pusta do patrania a coskoro narazi na este viac otazok ako odpovedi ... poznala vobec svoju vlastnu mamu? ... postupne to zacne byt naozaj napinave a plne zvratov ()

Destoroyah

Náramne som si tento film užil. Pred piatimi rokmi sme dostali super film Searching ktorý sa mi naozaj páčil a jeho nástupca sa tiež podaril. Štýl natáčania je využitý, zápletka na konci ma prekvapilo a nechápem ako niečo takéto super mohol niekto vymyslieť. Hlavná postava sympatická a to tak isto aj Javier ktorého som doslova zbožňoval. Finálny výsledok perfektný a som s ním naozaj spokojný. Zatiaľ jeden z najlepších filmov roka. HODNOTENIE: 8/10 ()

Marcecek

Veľmi podobné filmu Searching, preto aj podobné hodnotenie, desktopový triler, podobní a aj niektorí rovnakí ľudia medzi tvorcami. Kdo videl Searching, vie presne čo očakávať, celú dobu budete hľadieť na obrazovku počítača alebo iného chytrého zariadenia a budete spolu s postavami rozplietať spočiatku zamotané udalosti. Tvorcovia aj v tomto filme zvládli byť miestami originálni, zabávní, správne dávkujú napätie a dejové twisty, ale v jadre je to stále to isté. Koniec filmu pre niekoho možno až prekvapivo akčný, ale nie alá Chuck Norris, tak primerane. Ale to že je to len druhý diel antológie, ešte som sa nestihol prejesť tohto žánru, ale zároveň cítim, že toto je zrovna druh filmu, ktorého sa dá prejesť veľmi rýchlo, tak je možné, že keď uvidím ďalší diel podobného razenia a propagácie Googlu a Applu, tak už znížim hodnotenie. Ale zatiaľ za mňa 70%. ()

Awer

Srovnávat můžu jen s Profilem, který mě svým minimalismem přesvědčil. Tohle je taková víc "teenage", ne úplně uvěřitelná, ale scénáristicky hodně nařachaná podívaná a to tempo to pro mě až do cílové rovinky v pohodě udrtí. Problém je v tomhle bodě (počínaje únosem June) a bohužel, závěr je zvlášť u thrilleru nejdůležitější. Herecky se rázem propadáme někam na střední, nejde věřit jednomu pohybu, jedné větě. Skok do skutečného času je až příliš plynulý, místo aby vyrážel dech, tak mate a maže ten prostor, v němž člověk má zvrat prožívat. Do toho pak vidíme samozřejmě happy mother, happy daughter, happy random investigatora a happy syna(/čirou náhodou kamaráda; jak jsou ty americké kontinenty malé!) a - žili šťastně až do smrti, milé děti. Škoda... ()

myp2p

Neskutečně mě tam sral ten zkopírovanej soundtrack z Interstellaru. Prostě skoro 1:1...nesnáším prasení takových masterpiecu. ()

NikiVai

Výborný film. Moc mě bavilo zpracování, styl pátrání, nečekaný zlom. Fakt to bylo fajn, po dlouhé době zase film, který mi uvízl v myšlenkách. ()

Monyfik odpad!

Verbale, zasmál jsem se. Ale... Kolik bílých spoluobčanu jsme napočítali, Dobrou uklízečku Jochíma Almeidu z Portugalska a zlého ameryckýho dýlera Timyho Griffina. Víc ani ťuk, snad jen pár štěků reportéra Gumákového Ricka Chamberse nad hrobem a jednoho těžce uniformovaného policistu ve křoví. Nemám nic proti multi kunti obasozavíní ,ale tyto tupé afroamerické byčí výkaly včetně krutopřísného hacking skilu mě fakt neberou. Na tento zatuchlý rasově, krutě nevyvážený špek snad neskočí ani zkušený sedlák, řezník a kupec v jedné osobě - Krkovička. ()