Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

arajnoha

Ta nenáročná věc, co si pustíme pozdě večer a nečekáme od toho nic, a přesto je to pecka. Oceňuji především, že další díly přežily našláplý pilot. Má to svoje českotelevizní kouzlo známých herců a jinak nepřístupných prostor, člověk se tak dívá na komediální zákulisní seriál, což s sebou už rovnou nese přidanou hodnotu. ()

Inozuka

Dobré ráno Brno! je ten typ pořadu, který asi nejvíce ocení insideři. Samozřejmě může fungovat i pro laiky, jimiž je asi většina jeho diváků, ale plně ho docenit mohou jen lidé, co vědí ... Já k nim nepatřím, proto mi přišlo, že oproti jiným Prušinovského počinům to nějak nemělo šťávu. Průšvih to úplně není, parodický vhled do zákulisí televizní tvorby je jistě zajímavý, narážky a přesahy do vážných témat také super, ale nějak to nestačí. Občas moc přepálené, nevtipné a násilné ... A plus za trika všech těch vostrých brněnských kapel, které se v seriálu objevily. ()

papilon395

V letošní předjarní absenci původní české tvorby působí Dobré ráno, Brno jako týdně dávkovaný detox.  Zbavil mě chmur. Pobavil, místy šokoval a celkově potěšil ujištěním, že máme autory a herce, kteří umí dělat prču. ()

Anianna

Prušinovský se odvázal do sfér, které předčily i Most! a postavily jistě mnoho diváků do pozice moralizujících rejpalů. Mně se jeho odvaha líbí. Z ne moc podnětného prostředí vyždímal maximum fórů, pravda, ne úplně stabilní kvality. Nejsem naivní, příběh neočekávám. Myslím, že ani autorovi nešlo o kdovíjak vystavěnou epiku. Prostě se bavím a těším se z toho, že je v naší veřejnoprávní televizi možné překročit určitá tabu, shodit se ve prospěch vtipu. Postava režiséra a obou moderátorů jsou skvěle napsány a zahrány. Jako velké plus hodnotím vstupy velkých jmen, jímž seriál stojí i za malé mihnutí (Pavlica, Lábus, Pawlowská, Eben…). 70% ()

Don82

Prušinovského humor zaobalený do charakterové taškařice snažící se rozstřílet poslední zbytky serióznosti ČT. A nebo spíš zasadit do kulis Brna neformální seroš, který se čistě náhodou točí kolem napůl bizarního pořadu Dobré ráno. Na této polovině hřiště to celkem funguje, ale jinak jsem čekal o něco více. Samozřejmě, hodně lidi zde bude chválit to, že to ČT vůbec pustila a "střílení" do vlastních řad, ale podle mě je zde vidět jasný kalkul a tandem s tvůrci jede na plno. ()

alldo.raine

Velká nevyváženost dílů. Jeden skvělý, dva špatný. Moc tlačíme na pilu. Největší plus vidím v tom, že se do toho ČT vůbec pustí. Jinak ale bohužel v celém kontextu podprůměr. ()

kosoj

Dal jsem si to ještě jednou bez MOST! očekávání, a dojem je ještě lepší (ne než MOST!, než první shlédnutí).  5 dát nemůžu, ale je to velice povedené. ()

ostravak30

Bohužel se Česká televize opět předvedla a za peníze koncesionářských poplatníků ukázala, na co reálně asi tak má. Jan Prušinovský od dob Okresního přeboru předvádí jednu hrůzu za druhou. A po takové ubohosti jakou byl Trpaslík a šílenosti typu Most! představil další. Dobré ráno Brno si dalo za cíl v první řadě urazit všechny složky českého obyvatelstva. A čím jich urazí víc, tím lépe. Následně pozuráželi i své vlastní diváky. Vrcholem Prušinovského rádoby humoru je vulgarita. A opět platí, že čím víc ji použije tím lépe. Nejsprostší vulgární slova, urážky nejhrubšího zrna, nejperverznější narážky či scény. Většina žen v jeho podání jsou afektované husy, které jsou ochotny roztáhnout nohy kdykoli je potřeba. Mužští jsou dvojích povah. Buď tvrďáci, co si neberou servítky, nebo naopak měkké bábovky, které se hroutí při každém problému. Zbytek jsou alkoholici. Ostatně chlastat v práci je nejspíš běžná deviza pracovníků Čt, tvrdí alespoň Honza P. Skoro se děsím toho, s čím tento člověk může přijít dál, protože vulgárnější, ostřejší nebo perverzenější už být nemůže, to by se musel stát nacistou nebo točit porno. A to asi, doufejme, nechystá. Ačkoli...jak se ukazuje, Česká televize už zábrany ztratila a střízlivý odhad toho, co může být vysíláno v televizi a co je už za hranicemi lidé v ní nemají. Takže...co přijde příště? Reálně asi nic, co bychom nečekali. Urážet se bude dál, jen se to bude dělat zase zaobleno v jiném tématu a prostředí. ()

nula87

Z Prušinovského seriálových počinů je Dobré ráno v porovnání s ostatními (Most, Trpaslík, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda) vlastně asi nejslabší, ale pořád dobré - místy dokonce výborné. Ponořit se do a zkarikovat "vlastní" Českou televizi muselo chtít odvahu - a vyplatilo se. 65% ()

kubilov

"Nejsme čtyřiadvacítka. My se budeme tvářit, že se nic nestalo." Moc fajn sitcom z netradičního prostředí, u kterého se lehce obávám, že nejvíc si ho užijí lidé z médií. Pro všechny ostatní je tu plejáda sebeironických cameo rolí typu Roberta Sedláčka, Haliny Pawlowské, Břeti Rychlíka, Patrika Hartla nebo Jů a Heleho. Podobně jako u Mostu je paradoxně první díl nejhorší, pak se Prušinovský rozjede a naopak graduje do toho nejlepšího s tím, jak je tam méně a méně fekálního humoru. Highlighty jsou určitě talentovaná Simona Lewandowská, Mucha, Milan Fridrich, Cardi B a především hlavní hvězda Jan Kolařík. --- Druhá série je méně vtipná, možná více existenciální, což ale není na sebemenší škodu. Hodně mě bavila hlavně dějová linie rosničky a při jejím rozuzlení jsem se nahlas smál. Hezký dějový oblouk tyto dvě série, vlastně víc ani snad není třeba. ()

Arkagas1989

Prušinovský je prostě záruka kvality, někomu sedí, někomu holt nesedí. Já se smála jak blbá od prvního dílu a vím, že tohle jsem určitě neviděla naposledy :-D. Sarkasmus, debilní hlášky, moderátorka na koksu, moderátor, kterej chodí po chodbách ČT nahej, kostymérka v podání Muchy a jako zlatý hřeb rejža, kterej to dělá x let a má to značně na háku v podání skvělého Jana Kolaříka. Pro Brňáky je tohle přece jen srdci bližší, něž ostatním, ale věřím, že se u toho nasměje i člověk z Prahy nebo Liberce.  Tenhle humor já prostě můžu.. a nenechte se zmást, seriál byl natočený jako pocta ČT, absolutně nemá za úkol ho hanit. ()

subic

Tak já myslím, že tu těch 73% je tak akorát. I když mě pak trochu mrzelo, že už je konec a pokračování nebude nebude? A když na to koukám teďka podruhé, tak musím říct, že je to fakt vtipný a hlavně rejža Jan Kolařík je výborný a samozřejmě mě pokračování potěšilo. ()

Cermicek

Skvělý! Fakt že jo. Na tohle jsem čekal v podstatě od Mostu! A právě kvůli tomu, že v českym rybníčku máme těhle klenotů jako šafránu, tak je záhodno je docenit = takže plná palba! Těšim se na druhou sérku! ()

hrumsrt

Aneb jak Honza Prušinovský popáté za sebou vyzdvihuje českou komedii ke hvězdám a zachraňuje televizní vysílání, tentokrát možná vlastně i doslova.. S využitím potenciálu ekosystému České televize pořád projekt pokulhával, ale z hlediska zábavnosti a limitů epizodního formátu bylo snadné si Dobré ráno, Brno! týden, co týden užít a tentokrát nejen s nimi vstávat, ale i usínat.. Pro Brno srdcový projekt, který šikovně zakomponovanou nekorektností, humorem za hranou pořád ukazuje, že to i dneska jde.. A na to, že to ráno tady v Brně frčí jen ob týden, toho vymysleli docela dost a na ještě delší dobu zůstane v diváckým pamětech.. --- 1. série - 70%. 2. série - 75%. ()

Gig

Jak to říct. Tento seriál byl na jedné velké sinusoidě. Nebo lépe řečeno na jednom velkém “kisínů”. Začlo to maximalní amplitudou, druhý dil sešup, a pak pomalu se opět šplhalo nahoru a konec paráda. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD