Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Šóta Kodera

Kana Ičinose, Lynn, Miju Tomita, Naoja Učida, Jóhei Azakami, Haruka Širaiši, Makoto Furukawa, Mijuri Šimabukuro, Ajumi Cunemacu, Šion Wakajama, Konomi Inagaki (viac)

Hees

Omnoho lepšie ako prvá sezóna vo všetkých možných aspektoch, aj keď isté neduhy a chyby, z prvej série zostávajú tak toto pokračovanie už malo dosť dobrú kvalitu. U mňa najväčšia chyba sú časté logické chyby v správaní jednotlivých postáv a toto správanie, je ako keby random, náhodné a tiež je problémom neuveriteľné množstvo záujmových skupín a tam chce každá skupina a dokonca niekedy aj jednotlivec dokázať absolútne niečo iné. Suletta je žiaľ užitočný "blbec" a toto sa absolútne nemení ani v tejto druhej sérii, takže ja si nemám ani ako obľúbiť postavu, ktorá nikdy nekoná vo svojom vlastnom záujme. Tieto veci všetky čo som vymenoval boli aj v prvej sérii, ale druhá ponúka oveľa lepší plynulejší zážitok, kde sa už nehráme na piesočku nejakej školy a nerobíme tam xy zbytočných súbojov o ruku Miorine, ale naopak tu sa rozhoduje o osude celého hviezdneho systému (dajme tomu) či osude celej jednej veľkej Benerit skupiny. Vtipné aj to, že sa vlastne v tejto druhej sérii strieda, kto bude trucovať či Miorine, alebo Suletta a hlavne pre toto som si postupne obľúbil oveľa lepšie postavy a to Chuatury (Chuchu) či Guela. Bohužiaľ postáv je milión a skoro každá má takú svoju hviezdnu chvíľku, že niekedy je ťažké si niekoho naozaj obľúbiť bez patričného priestoru a času, ktoré by tieto postavy mali dostať, aby sme ich ešte lepšie pochopili. Rýchlosť tejto druhej série je neúprosná, veľmi často striedame nepriateľov a veľmi často sa niekto trocha "zblázni" a chová sa nepredvídateľne až šialene. Napriek tomuto chovaniu postáv si anime zachováva určitú celistvosť, zábavnosť, politické súboje a mnoho ďalšieho pre čo sa oplatí hlavne táto druhá séria pozrieť. ()

Jeoffrey

Druhá série byla jedna velká a zběsilá jízda, kde řidič pravidelně šlapal na plyn, neustále točil volantem a měnil směr, kterým se pojede. Bylo to také jak na horské dráze, každá z postav si tu musela sáhnout až na dno, doslova spadnout na hubu, aby se zase mohla zvednout a jít dál. Občas jsem si sice říkal, jestli to tvůrci s tím tempem a se všemi těmi dramatickými plot twistynepřehání, ale nakonec se prostě ukázalo, že není čas ztrácet čas, protože další série Čarodějky z Merkuru nebude, a tedy je potřeba vše dostat k uspokojivému a velkolepému zakončení, což se nakonec beze zbytku povedlo. Jasně, některé části byly možná mírně nedopečené, potřebovaly by trošku víc času a prostoru, aby především po emocionální stránce pro mě fungovaly třeba ještě o něco lépe, ovšem i tak zvládl seriál náležitě odprezentovat všechny svoje myšlenky, vše dostatečně silně a logicky. A já si to celé skvěle užíval, animace mě oslnila, hudbu jsem si opět zamiloval, snad každou z toho kvanta postav jsem sledoval se zájmem a samotné finále bylo velmi povedené, velkolepé, ale zároveň i sympatické. Pro mě je druhá sezóna na 5*, sice slabých, ale na ro se historie neptá. Také jsem se utvrdil v tom, že bych měl v budoucnu Gundamu věnovat mnohem víc pozornosti než dosud, protože ty příběhy jsou mnohem víc než jen to, že „roboti dělají bum“. 8,6/10 ()