Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Daisuke Aizawa (kniha)

Scenár:

Kaniči Kató

Kamera:

Gaku Hiróka

Seiičiró Jamašita, Asami Seto, Inori Minase, Rina Hidaka, Tomokazu Sugita, Ai Fairouz, Hisako Kanemoto, Reina Kondó, Suzuko Mimori, Cujoši Kojama, Ai Kakuma (viac)

Všechno jde podle plánu, ale hodina probuzení se blíží. Cid Kagenou a jeho organizace Stínová zahrada vyšetřují Město bez zákona, žumpu, kde rudý měsíc visí nízko na obloze a ulicím vládnou tři mocní monarchové. Skutečným lákadlem pro Cida je však někdo, kdo dokáže manipulovat s krví – Krvavá královna, upírka, která už celé věky dřímá ve své rakvi. Její probuzení se blíží a Cid by konečně mohl čelit dni zúčtování. (mikki089)

Katakimiku

Je to více méně pořád stejný příběh, představení nových postav proběhlo dobře (ale už jich tam začíná být trochu moc), animačně i hudbou podobně přijatelná úroveň co minule, jen se nemůžu zbavit pocitu, že co se týče děje, bylo to o něco slabší a taky by Cid konečně mohl začít být upřímnější ke svým podřízeným a ne s nimi jenom manipulovat a využívat jejich naivity. Ale na pokračování se stejně těším. 6.4/10 ()

Hees

Druhá séria je vskutku dosť podobná prvej, ale v prípade prvej som prehliadal nejaké chyby, lebo v nej boli zaujímavé koncepty a hlavný hrdina Cid, teda vlastne hlavný hrdina, čo má veľa mien nebol vôbec zlým hrdinom. V druhej sérii, ale dochádza u mňa k tomu, že dostávam dvanásť dielov, kde minimálne polovica pôsobí ako fillery (diely, ktoré nie sú podľa predlohy), aj keď napriek tomu, že podľa predlohy môžu byť. Ono už predtým sme mali čo to dočinenia, že plány hlavného hrdinu proste nejak dopadli a on sa len viezol na tom čo sa dialo, aj keď to tak vôbec nezamýšľal. V druhej sérii Shadow pôsobí tak, že vlastne je jedno čo robí a aké sú jeho ciele. Slušnú hĺbku dostáva Rose Oriana inak zvaná 666, ale zas ostatné Shadowove členky Shadow Garden naopak strácajú nejakú svoju dôležitosť, aj keď zaujímavo sa tu v druhej sérii blysla ešte Delta. Ôsma epizóda, kde sa hrdinky ukážu v plavkách asi vôbec nejak nevadí, problémom pre mňa je táto epizóda len v tom, že to je zbytočná epizóda a to veru nepridá hodnoteniu pre mňa oproti tej prvej sérii, lebo už mi predtým pripadalo dosť veľa dielov zbytočných a tento bol, že úplne zbytočný a ešte aj ten nápad, scenár, alebo dôvod toho čo sa tam ako stane bol extrémne hlúpy. Najlepšie diely sú posledné štyri a tie by som dal na úroveň tej prvej sérii a konečne ma to začalo celé znova baviť, takže ja nejak palicu nad týmto anime nelámem. ()

gumbo

Vzhledem k tomu, že to je v prvé řadě čistý fan-servis a ve druhé řadě parodie, tak první část naprosto selhává, jelikož se to až příliš utápí v tom přestřeleném ultravážném loru (vlastně ani nevím jak to přesně popsat). V druhé půlce už to přehrávání není tolik, ale i tak mi tam nějak schází lepší balanc a ukotvení co to má vlastně být. Nebo mi možná nesedí tenhle styl humoru, kdy se to hodně staví na tom, že se ze všech zúčastněných dělají podřadné figurky, které jsou neustále klamány a žijí v iluzi. Ale nakonec to pěkně uteklo a skoro tam chyběly ty momenty masochistické momenty ponižování, které byli v první sérii, což je rozhodně plus. Jinak asi žádná změna oproti první sérii. Vše je tak nějak průměrné, krom animace a hudby, které jsou nadprůměrné. 65% ()

Jeoffrey

Druhá sezóna The Eminence in Shadow nepolevuje ve své zábavnosti, nebo spíš šílenosti a je stejně záživná jako řada první, tedy pokud od seriálu neočekáváte něco, co se má brát smrtelně vážně. Pro mě je tohle dílo prezentací do extrému vyhnaného rule of cool, až to balancuje na hranici cringe, ale ne takového toho nepříjemného, spíš toho, z kterého si chcete dělat legraci. Už ta první část, kdy hlavní hrdina jen pobíhá po městě, zjeví se vždy v ten správný okamžik, aby temným hlasem dokola opakoval jednu větu, odhalí, jestli je tenhle seriál pro vás. Druhá část zase mile potěšila, protože jsem měl poprvé reálně pocit, že sleduji zápletku, která se aspoň snaží Cida trochu ukázat jako někoho, kdo je tou reálnou eminencí v pozadí, zkrátka tím, kdo potají řídí veškerý běh událostí. Tahle linka s falešnými penězi a Johnem Smithem mě bavila z celé řady asi nejvíc, i když se v ní zase jelo podle pravidel hlavně na efekt a hlavní hrdina se po vzoru správného Overlorda pro ostatní pouze tváří, jak má vše pod kontrolou, ale ve skutečnosti… Pak tu máme plavkový speciálek, prý napsaný samotným autorem jako trocha toho fan servisu pro diváky. Zbytečný? Možná, ale tak každé dobré anime, kde je víc jak jedna hrdinka přeci potřebuje nějakou tu plavkovou epizodu - nebo jinak - občas je během vší té akce třeba trochu zpomalit a vypustit trochu té páry… A když navíc zapadá do celkového ladění seriálu, plynule navazuje na předchozí díl, trošku rozvíjí některé postavy… Zkrátka já tu kvůli tomuhle jednomu dílu dračí slzy ronit nebudu. Samotné finále je super, vrací se i můj oblíbený záporák z první řady Doem Ketsuhat, podle anglických titulků Perv Asshat, což považuji za nejlepší a zároveň nejlínější pojmenování postavy, jaké jsem kdy viděl. A úplný konec? Skvělý souboj s nádherným atomovým finišem a zvratem, který jsem jakožto anime only fanoušek vůbec nečekal a díky kterému se neskutečně těším na další pokračování. Já si to užil… 8/10 ()

DaweForeman

Druhá série je pro mě naprostým zklamáním. První část se ještě jakž takž drží snesitelných změn, které byly vidět už v první sérii, ale druhá půlka (počínajíc šestou epizodou) s každým dílem začíná upadat na samé dno, kdy každý díl je sám o sobě tragický. Důvod mého negativního komentáře a hodnocení je prostý a to, že autoři anime naprosto hodili bobek na existující předlohu v podobě mangy a udělali z tohohle paskvil, který příběhu a zpracování z mangy nešahá ani po kotníky. Pro lidi, co by chtěli z tohohle lepší požitek, opravdu jim to doporučuju přečíst si mangu. Autoři anime si sem přihazují scény, které tam nebyly (kolikrát ani nezapadají do atmosféry příběhu), zpracování atmosféry docela podstatných událostí je naprosto zabitá a z hlavního hrdiny a dalších dělají ještě větší tragédy než jsou. Chápu, že je to celkem časté, že anime a "knižní" předlohy se liší a občas anime dokáže být lepší, než předloha, ale v tomhle tomu tak není. I když musím tomu uznat, že v první sérii mě velice zaujal propracovaný souboj v naprostém závěru mezi hlavním hrdinou, Beatrix a Iris, který v manze nebyl. Dočetl jsem, že bude následovat film, ale vzhledem ke konci této druhé série, kde už to jde do sféry kompletně odlišného zpracování, tak už v tomto anime nebudu pokračovat, abych si čím dál víc nekazil dojem. ()