Kage no džicurjokuša ni naritakute!

• Japonsko Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute! (viac)
Japonsko, (2022–2023), 12 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Daisuke Aizawa (kniha)

Kamera:

Gaku Hiróka

Seiičiró Jamašita, Kana Hanazawa, Asami Seto, Inori Minase, Ai Fairouz, Hisako Kanemoto, Reina Kondó, Suzuko Mimori, Jóko Hikasa, Ajaka Asai, Rina Hidaka (viac)

Minoru Kagenó nikdy nechtěl být hrdinou nebo padouchem, jeho snem totiž bylo být tím nejdůležitějším mužem v pozadí – šedou eminencí, která tahá za nitky a určuje směr celého příběhu. Proto se vždy snažil vypadat jako normální student a na první pohled nijak nevyčnívat. Potají se však cvičil v nejrůznějších bojových uměních, vzdělával se ve všech možných oborech a po nocích se maskován snažil měřit své schopnosti s nejrůznějšími kriminálníky. Dokonce se mu podařilo zachránit i jednu ze svých spolužaček, ale nebylo mu to nic platné, protože o pár dní později ho porazil kamion a Minoru zemřel. Mladík byl však reinkarnován do jiného světa, kde vládne magie, díky které se člověku otevírají nové možnosti. A tak se Cid Kagenó, jak si mladík nyní říká, vydává podruhé za svým cílem stát se tím mocným mužem v pozadí, který bude určovat běh dějin.
Jeho nový příběh začíná obyčejným setkáním s jednou nemocnou elfí dívkou, kterou vyléčí a následně jí namluví, že celý svět potají ovládá strašlivý kult Diabolos a že pouze jeho tajná organizace zvaná Shadow Garden ho může zastavit. Elfská dívka proto přijímá nové jméno Alpha a začíná pro Cidovu organizaci rekrutovat nové členy. Bohužel příběh, který si mladík vymyslel, je ve skutečnosti až příliš blízko realitě, která se v tomto světě odehrává, a tak se Cid nevědomky opravdu zapletl do velmi nebezpečné hry mocných a jeho sen se tak začne plnit mnohem dřív, než měl v plánu… (Jeoffrey)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2022) (S01)

Asi normálně bych dal 4*, ale jen za podmínky, že bych neznal mangu, kterou bych právě tak hodnotil a zanimovaná verze prostě tu atmosféru úplně nevystihla. Je to něco netradičního, kdy i když je to zase reinkarnace ve fantasy světě, nese se to v trochu temnějších barvách, než snaze o to, co nejvíc levlovat nebo hlásit kdejaké ideály. Máme tu organizaci, která se pohybuje na pozadí běžného života a řeší hlavního záporaka v podobě tajného kultu. Dočkáme se tu tak spousty akce a napětí, kdy overpowered hlavní hrdina všechno vyřeší s klidnou hlavou. I když je přehnaně silný, tak to není taková ta typická cheat schopnost, kterou mu někdo daroval, ale prostě si všechno vycvičil sám. Hlavní hrdina je ale taky trochu podivín, kdy asijská tvorba nemůže udělat pana dokonalého, ale vždycky mu musí hodit nějakou výstřednost, aby se necítili čtenáři/diváci méněcenní. V tomto případě hlavní hrdina trpí bludnou představou grandióznosti, aby se v anonymitě zviditelnil jako bojovník se zlem (tzv. chuunibyou), což se záhadně mísí s tím, že jeho deziluze jsou ve skutečnosti pravda, jen on sám o tom neví a nedokáže si to připustit, a navíc má opravdu úžasné schopnosti. Časem toto začne být trochu frustrující otravnost, která kazí zážitek. Do toho je tu pak několik další postav - především ženských ze studentské části života - které jsou naprosto otravné (Claire a Alexia), které dávají z naprosto absurdních důvodu hlavnímu hrdinovi čočku. Dalším mínusem bych pak viděl onu kompletní lenost vymýšlet nějaká zajímavá jména, kdy především pak ke konci při tom turnaji ty jednotliví bojovníci mají úplně lemplovská jména tvořená ze slov, která autora v daný okamžik napadla. Obecně bych to bral jako hodně dobrý koncept, který bohužel ale není úplně dobře vyvážený po jednotlivých stránkách, kdy tu máme opravdu povedené stránky, které jsou ale zabity těmi absurdními. Po animační a hudební stránce je to dobré. ()

Season 2 (2023) (S02)

Druhá série je pro mě naprostým zklamáním. První část se ještě jakž takž drží snesitelných změn, které byly vidět už v první sérii, ale druhá půlka (počínajíc šestou epizodou) s každým dílem začíná upadat na samé dno, kdy každý díl je sám o sobě tragický. Důvod mého negativního komentáře a hodnocení je prostý a to, že autoři anime naprosto hodili bobek na existující předlohu v podobě mangy a udělali z tohohle paskvil, který příběhu a zpracování z mangy nešahá ani po kotníky. Pro lidi, co by chtěli z tohohle lepší požitek, opravdu jim to doporučuju přečíst si mangu. Autoři anime si sem přihazují scény, které tam nebyly (kolikrát ani nezapadají do atmosféry příběhu), zpracování atmosféry docela podstatných událostí je naprosto zabitá a z hlavního hrdiny a dalších dělají ještě větší tragédy než jsou. Chápu, že je to celkem časté, že anime a "knižní" předlohy se liší a občas anime dokáže být lepší, než předloha, ale v tomhle tomu tak není. I když musím tomu uznat, že v první sérii mě velice zaujal propracovaný souboj v naprostém závěru mezi hlavním hrdinou, Beatrix a Iris, který v manze nebyl. Dočetl jsem, že bude následovat film, ale vzhledem ke konci této druhé série, kde už to jde do sféry kompletně odlišného zpracování, tak už v tomto anime nebudu pokračovat, abych si čím dál víc nekazil dojem. ()

John Smith (2023) (S02E06) odpad!

Normálně jednotlivé epizody nekomentuju, ale u tohohle jsem si nemohl pomoci to hodnotit jako kompletní zesměšnění tohohle dílka. Ten, kdo zná mangu, tak mi pravděpodobně dá za pravdu, kdy si tu autoři anime přetvořili spoustu událostí k obrazu svému a vznikl z toho paskvil. Zrovna u tohohle dílu je to celkem důležité, kdy je tu spoustu dramatických okamžiků, které v manze prostě vyzní suprově, ale zde je to takový - aa, nuda, jen další událost s ještě úplně doplněnými extra dialogy, který akorát kazí víc dojem. Uvedení pár z nich (***SPOILER***) - např. onen souboj s Deltou ve vlaku (proboha proč vlak a ještě onen souboj, který tam vůbec nebyl a ještě k tomu ty dialogy, který dělají z Delty ještě většího idiota, než je), dále pak dialog Alexie a její sestry (extra smyšlenost, která se nestala, jen aby dali návaznost na zdeptanost Iris z prohraného souboje na konci první sérii, který byl taktéž smyšlený a odehrál se jinak a v menší měřítku), pak scéna hlavního hrdiny a Bety mluvící o inflaci a on tam klepe kosu (proboha proč tam přidali takovou zbytečnost?? proč hlavní hrdina musí klepat kosu a zabijou tak jeho další moment jeho typického grandiózního chování), pak onen rozhovor v kanceláři Getana (další upravená scéna) a to nejdůležitějšího v závěru - souboj mezi hlavní postavou a Alphou (tenhle moment úplně vyšel nudně, kdy zase to nebylo ve vlaku, Alpha ho poznala v jiném lépe zpracovaném okamžiku a pak ten souboj probíhal úplně jinak a to samé i ten vnitřní a vnější dialog měl úplně jinou atmosféru). **** KONEC SPOILERU *** Je prostě vidět a nejen v tomhle dílu, ale i v předcházejících, že autoři dělají z hlavního hrdiny otravnější charakter a celkem podstatné události si přepitvoří do svého obrazu, který stojí za nic a tak przní tohle zajímavé dílko. Nechápu proč čím dál víc autoři různých anime vůbec nedbají toho, že už existuje nějaká oficiální grafická a textová předloha toho, co zpracovávají. (Upřímně nevím, co je v light novele, takže je možnost, že jim trochu křivdím, ale...). ()

Rjú no namida (2023) (S02E08) odpad!

Tenhle díl je jen další ukázkou toho, jak autoři anime hledí pouze na své zájmy a naprosto ignorují originální příběh. Nic takového, jako je tenhle díl, jsem zatím v příběhu nezaregistroval a to je manga v tomhle ohledu napřed, kdy měl následovat příběh ohledně hrdinova útěku do království Orianna, který je pak následován speciální oblastí spojenou se závěrem tohoto výletu. Tipoval bych, že je to zase jeden z těch případů, kdy nějaký "chytrý" producent zase nadiktoval, že chce fanservis a lázně a pak z toho vzniknul takovýhle paskvil. Pokud chtějí něco takového tvořit, ať si to dávají jako vedlejší OVA a ne do hlavního anime. Nejhorší na tomhle dílu je to, že to nedrží atmosféru a ještě tam musí dát ty dva přiblblý charaktery a hlavního hrdinu z toho kompletně vynechají. Obecně by se tohle "fanouškovské OVA" dalo mnohem lépe zpracovat, když už mají tu potřebu sem něco takového dávat. ()