Overlord

• Japonsko オーバーロード (viac)
Japonsko, (2015–2022), 20 h 48 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Kugane Marujama (kniha)

Satoši Hino, Akeno Watanabe, Aoi Júki, Jumi Hara, Šigeru Čiba, Kódži Jusa, M.A.O, Mamoru Mijano, Mucumi Tamura, Šinnosuke Tačibana, Takehito Kojasu, Emiri Kató (viac)

Populární online hra Yggdrasil končí. S tím se ale hráč Momonga nehodlá smířit a rozhodne se zůstat přihlášen až do úplného konce. Jakmile hra skončí, Momonga je přenesen do tohoto světa jako kostlivec a nejsilnější mág v tomto světě, který upadl do chaosu. NPC postavy totiž nabyly vědomí a bez rodin a přátel nevědí, co mají se svým životem dál dělat. Proto se Momonga rozhodne tento svět ovládnout a nastolit řád. (Harroc)

TomX2

Overlord je anime, ktorému sa narozdiel od iných svojho druhu podarilo perfektne vykresliť jadro MMORPG hier, pričom dosahuje viacerých kvalít. Main character je cool, ďalšie postavy sú taktiež výborné, svet aj zápletky sú super, sem tam sa tu dostaví aj nejaký slušný fór a už od začiatku sa to nesie v inom duchu než iné žánrové kúsky. Každopádne, aby som to prestal len chváliť a odôvodnil svoje priemerné hodnotenie, veľmi som to nezažíval. Animácia mi nepríde nijak zvlášť skvelá, soundtrack bol pre mňa nevýrazný, posledná štvrtina ma veľmi nebavila a neužil som si to tak, ako som vopred očakával. Neviem, možno by som do niečoho nemal vkladať veľké nádeje. Ale je to samozrejme fajn, vrelo odporúčam. Priemer: 63% ()

HDeer

Overlorda som mal vyhliadnutého už od vyhlásenia, že bude spracovaný do animovanej podoby. Ako znalec predlohy môžem iba vynachváliť producentov a štúdio Madhouse za guráž a dôveru do niečoho takého investovať. Napokon, ako už bolo spomenuté, máme kopu identických počinov (SAO, prípadne Log Horizon), avšak pokiaľ nie ste len povrchnými divákmi, už v úvode pochopíte, že v prípade Overlorda sa predsa len jedná o niečo temnejšie, krvavejšie a hlavne kvalitnejšie. Kým ostatné konkurujúce seriály sa spoliehajú na plytkú dejovú líniu a príbeh tvorený takmer za pochodu, Overlord disponuje vysokou dávkou logiky a prepracovanosti, ktorá pochopiteľne zvyšuje na hodnovernosti jednotlivých udalostí. Čo sa týka adaptačnej presnosti, štúdio Madhouse ostalo viditeľne verné predlohe. Udalosti sú pozmenené iba občas a zakaždým primerane nato, aby príbehu nijak neublížili. Tu sa však zároveň dostávame ku jedinému problému, ktorý sa mi počas sledovania podarilo objaviť. Je ním uponáhľanosť. Zachytiť tri knihy do trinástich epizód očividne nie je ľahkým poslaním, no pokiaľ je to dôrazne cítiť(a to miestami rozhodne bolo), zrejme by bolo predsa len lepším rozšíriť množstvo častí. Rozšíriť by bolo potrebné obzvlášť finálny súboj, ktorý nám bol naservírovaný značne ochudobnene. Zohľadňujúc celkovú stavbu seriálu je to ale skôr drobný prehrešok a priznám sa, tak, ako som sledoval Overlorda som azda nesledoval žiadne iné anime, nehovoriac o množstve restov, ktoré si úspešne prenášam z roka na rok. Pokiaľ ste do hier a máte radi dark-fantasy, tento seriál bude určite vhodnou voľbou aj pre vás. ()

Yoshitsune

V první sérii si to hlavní hrd.......pardon, hlavní padouch jenom víceméně oťukává, zjišťuje co může a co nemůže. Brzy mu dojde, že proti němu stojí velice silní protivníci, kteří se nebojí obrátit proti němu jedno z jeho vlastních monster. Seriál je dobře vyvážen, posun v příběhu -vývoj postav -akce, a byt má seriál třináct epizod, utečou velice rychle, jelikož v každé epizodě se stane něco důležitého. Seriál má několik solidních zvratů, ale dojde i na klasické zábavné momenty, o které se tedy postará hlavně Pán lesa. Opravdu sem velice zvědav, co se odehraje v příštích sériích. ()

Hees

Overlord je v celku zaujímavé anime svojím konceptom, ktorý je, že neexistuje žiadny veľký, alebo silný nepriateľ existuje len ihrisko pre hlavného hrdinu Ainz Ooal Gowna. Táto ľahkosť toho, že Momonga (iné meno pre toho istého hrdinu) nemá skoro žiadnu konkurenciu, ale len sa hrá v novom svete sa prenáša úplne do deja a "kupodivu, čuduj sa svete" toto práve naozaj funguje pre toto anime, kde inde by to možno nefungovalo. Daný svet je zaujímavý a v každej sérii (sezóne) je to všetko poňaté trocha inak, ale podobne. Kde potom nastáva ten zlom a problém v celom anime? Presne to kde na jednej strane váhy je hravosť a ľahkosť na druhej strane váhy chýba nejaký ciel, alebo možnosť poraziť silného nepriateľa, lebo celé anime je jedno ihrisko pre hlavného hrdinu a on si vlastne de facto môže robiť čo chce. Postavy, ktoré slúžia a plnia rozkazy sú vo svojej podstate tiež zaujímavé. Overlord je isekai anime to znamená, že je hrdina prenesený do nového sveta, kde v podstate žije a robí rôzne v tomto prípade pokusy. ()

DaweForeman

Tohle se ani pořádně nedá nějak ohodnotit, protože mi to připadalo pouze jako jeden velke hutnej úvod. Něco na styl LH, SaO a podobných. Tentokrát je to ale bráno z trochu jiného úhlu (musím uznat, že je to trochu originální v určitých ohledech) - trochu z toho budovatelského úhlu nějakého zázemí MMORPG. Co se týče akce, tak i když se jí tu člověk dočká několik, tak je takové o ničem, protože je to takový overkill, že si to člověk ani nemůže užít (jediná zajímavá je závěrečný souboj v posledních dvou dílech, ale pořád je tam co zlešpovat). Takže napětí rozhodně spíše nečekejte. Příběh jako takový (převážně, že se jedná o fantasy svět a VRMMORPG), tak je to zatím asi to jediné, co člověka donutí to sledovat. Možná ještě bych zmínil komediální prvek, kdy spolu ještě se speciálama se člověk může slušně zasmát. Každopádně jsem zvědav, zda budou točit pokračování a zda všechny ty věci, který se objevily ke konci nebudou jen nesrozumitelnými informacemi. Animace je celkem slušná a hudba trochu lepšího průměru. ()

Galéria (1 486)

• O závěrečnou píseň „L.L.L.“ se postarala kapela MYTH&ROID. (CarnTheNunya)
  • O úvodní píseň „Clattanoia“ se postarala skupina OxT. (CarnTheNunya)