Dvadsaťtriročná vrcholová športovkyňa Andrea sa pripravuje na olympijské hry v Atlante. Ako majsterka Českej republiky v skokoch do vody nepozná nič iné ako tvrdý svet tréningov a súťaží. Až kým si nezraní chrbticu a jej športová kariéra sa náhle skončí. Túžba po úspechu ju však privedie ku kariére pornoherečky. Tak ako kedysi ovládala a využívala svoje telo v športe, využíva ho aj pri natáčaní pornofilmov. Má slávu, peniaze, pohodlný život, nezávislosť. Nakoniec však predsa len bude musieť spomaliť... (Bontonfilm SK)

Talita1

Biografické snímky majú vždy niečo do seba. Podávajú príbeh, ktorý sa naozaj stal a to im dodáva na sile výpovede. Takto je to aj s príbehom o mladej žene, ktorá z vrcholového športu prichádza do pornopriemyslu. Natália Germani zvládla úlohu veľmi dobre, páčila sa mi aj Zuzana Mauréry v roli chápajúcej matky. Celkom zaujímavé boli aj tie pohľady na akvárium, ktoré akoby pripomínali tú vodu v bazéne, kde bola mladá Andrea ako doma. ()

veverysiak

Veľmi povrchné spracovanie celkom interesantnej a vábivej témy, priznám sa, že Lea zostala mnou neobjavená, a tak nemôžem hodnotiť, či jej znudený výraz bol len režisérskou štylizáciou, alebo sa tak Andrea v skutočnosti pri práci tvárila, vôbec som nepochopil vsunutie jednej čisto pornografickej momentky do síce šteklivého ale v celkovom kontexte úplne dramatického celku, pôsobilo to úplne zbytočne, takže 35%. ()

darkchipmunk

Jo. Až na to, že dialog: "Proč skáčeš?" "Proč chodíš?" v podstatě neexistuje. Ruku do ohně bych za to nedala, ale prst asi ano. Andrea Adamovi odpovídá: Proč fotíš? Aspoň já to tak slyšela. Natália Germáni je původem Slovenka. Nevím, jestli jí předabovali, asi ne. Takže jí je občas špatně rozumět. No zkrátka, pokud by měl tento dialog charakterizovat následující příběh, protože skoky do vody byly pro Andreu jediný, co uměla, protože všechno obětovala sportu, dávalo by to mnohem větší smysl. Andrea skáče, Adam je fotograf. Tohle oba živí. A navíc, aspoň ve filmu, se Andree známost s fotografem stane osudnou, protože předznamená její další kroky. Nejde o ojedinělý případ, kdy sportovkyně - žena, kterou živí tělo a nic moc jiného neumí - skončí v pornu. Četla jsem třeba o jedné baletce. Což je disciplína při jejíž subtilnosti a jemnosti by od někoho, kdo se jí živí, porno čekal málokdo. Proto ani Andreino rozhodnutí neodsuzuji, nevnímám to ani tak, že by ničila vše kolem sebe, jak zazní od její sestry a jak tady diváci především teda muži (jistě jste porno nikdy nesledovali, to je doména nás žen) rádi opakují. První část, v níž Andrea skáče, mi přišla nejdramatictější a nejlepší. Ale nesouhlasím s většinou kritiků, že film nevyvolává emoce. Vyplouvají na povrch spíše subtilně. A vyplývají už z hrdinčina tvrdého osudu, který se s ní tedy nesral. Události plynou, podobně jako v životě, nechápu, proč by tam musela být kauzalita, nebo dokonce "Boží trest" v podobě glioblastomu, protože byla tvrdá na svoje tělo. O nádorech na mozku se dodnes příliš neví, co je způsobuje. Film se jejím příběhem inspiruje, ale není doslovný, přesto se tvůrkyně snaží být autentické. Jde o období 1996 - 2004, které je vystižené v příběhu dobře. Ať už se jedná o oblékání postav, interiéry bytů, a možná i chování lidí, které je tvrdší, méně empatické, méně psychologické. Andreina rodina na mě působila jako průměrná rodina té doby, žádnou divadelnost jsem tam nevnímala. Je pravda, že vše je hlavně o postavách, film je dost komorní a tak trochu mimo kontext. Ale šlo o debut. Období porno kariéry i nemoci mělo menší náboj než první část. Ale myslím si, že ten film asi neměl být o Andreině nemoci, proto se jí ani moc nevěnuje a - spoiler - její konec se dozvíme až v závěrečných titulcích. Pornografie v 90. a nultých letech byla decentnější a - svým způsobem - elegantnější než dnes, snažili se o příběh. To mám i potvrzené. Daly se v tom vydělat slušné peníze a asi šlo o lepší kariéru než prodávat v samoobsluze. Hlavní hrdinka byla výkonná a šla si za svým, proto se emocemi netrápila. Ale bolestivých momentů je spousta. Nejen při dialozích se sestrou, otcem, Adamem, který sice sám dělá v porno branži, ale svojí bývalou milenkou jako kdyby začal pohrdat. Lidé z branže jsou příjemní jen dokud je Andrea absolutní profík. Ve chvíli, kdy se jí udělá špatně, nikdo se s ní nesere: "chtějí vidět Andreu/Leu šukat". Pro mě byla teda nejbolestivější tahle scéna a jak se pak Andrea na konci pozvrací. Když se matka zmíní o budoucím muži a dětech, Andree zmrzne výraz, možná protože si uvědomuje svojí osamělost, ke které jako by se svojí profesí odsoudila. Osamělá je ale od samého začátku. Hnaná pouze k nejlepším výkonům, po úraze opuštěná, žena, která vzala svůj život do vlastních rukou, ale vždy ji zradilo její tělo. Mně se film líbil. Vlastně mě emocionálně docela rozsekal.___ Natália Germáni je dobrá herečka, zvládne chladnou i živočišnou polohu. Ale názorem na práci v porno byznysu si mě získala spíše Denisa Barešová, když v rozhovoru mluvila o Stacy Cruz. Bylo by bolestivý vidět v tom kohokoli, koho milujete. Ale jsou lidé, pro něž je prostě tahle práce naplnění tužeb a životní smysl. Daisy Lee naopak potenciální zájemce odrazuje, to mi přijde zodpovědné, zároveň jí ale tahle práce dala svobodu vymanit se z toxického rodinného prostředí, udělala z ní hvězdu, kterou zvou do podcastů a bude si pronajímat dům v Jižní Americe. Prostě něco za něco. To je kapitalismus, když to chcete odsuzovat, začněte u systému, ne u jednotlivců. To jsem odbočila. Prostě mně se film líbil, víc než Úsvit a cokoli českého, co jsem letos viděla. Držím Natálii Císařovské palce do budoucna.___ Dodatek: Andree Absolonové nebylo na počátku filmu 23, ale 20 nebo 21. Film začíná před Olympiádou v Atlantě v roce 1996 a ona se narodila 1976. Ani by pak nevycházelo, že zemřela v 27, protože zemřela 2004, takže by to celý muselo trvat 4 roky. V anotaci je to špatně, horší je, že to přejímají i kritici v recenzích. Je tak těžký si před tím, než píšu recenzi, ověřit data? Funny. () (menej) (viac)

Puxina

Ano, určité emoce jsou ve filmu nahrazeny mlčením a delšími záběry a tak si to divák musí domyslet. Náhled do života Andrey mohl být hlubší a mohl se víc věnovat jejím sportovním úspěchům, ale taky úspěchům v porno průmyslu. Z tohoto tématu šlo prostě vyždímat víc. Ale zase na to, že to je první filmový počin režisérky je nutné uznat, že tohle se povedlo a Císařovská se toho nebála. Hlavně ono zařazení těch pár ostrých scén a reality bylo super. ()

ajaxx

Upřímě řečeno jsem byl lehce zklamán. Takový průřez 8 let života Andrey Absolonové, ale bez nějakého smyslu nebo pointy. To, co bylo na jejím životě to podstatné tvůrci zcela vynechali. Proč to vlastně dělala? Zmíní se tam v jedné scéně to, že toužila prostě po úspěchu, ale to nebyla tak docela pravda. Za vydělané peníze se snažila trénovat, léčit si zranění a dostat se zpět na vrchol. Její cíl byla olympiáda....a to jí nebylo dopřáno osudem. Jenže to ve filmu jaksi neuvidíme a proto soudím, že cílem snímku bylo poukázat spíše na podobné osudy dívek, které na cestě za svým cílem obětují ledacos....včetně své pověsti. Bohužel, snímek není nijak výmluvný, chybí mu dramatičnost a pointa. Na drama trochu slabší, ale jako filmový debut paní Císařovské to má své kvality. 60% ()

Annaroz

Film, který ani nenadchne ani neurazí. Z víc než zajímavého osudu se dalo vytěžit mnohem víc, alespoň co se emocionální stránky týče. Též protagonisté působili dost bezvýrazně, více méně s poker face jen odříkávali předepsané dialogy. Celkově by si film zasloužil i rychlejší tempo. Ale na prvotinu režisérky to nebylo špatné. ()

gogo77

6/10 .... pribeh o sportovkyni z ktorej sa po nestastnej nehode stava uspesna porno herecka... samozrejme ze hlavna postava v tomto ceskom filme plnom nahoty musi byt slovenka... sak od Studenkovej cias a prvych zltych fotografii sa ina herecka ani neodhalila.... zopar sexi scen a obycajny pribeh s obycajnym scenarom a reziou neurazi ale ani neprekvapi.... vidiet Valihorovu holu prdel bola vacsia sranda ako cely film .. a samozrejme Natalia Germani hviezdila/nehviezdila ... neviem jej prist stale uplne na chut ... mozno to este pride ... a bol som na 18+ verzii ()

Dodagrad

No...nevděčnému Čechovi se člověk nezavděčí. Poslední dobou to vidím u různých filmových, českých nadějných projektů. Za mě jde o povedený a do budoucna nedoceněný projekt, který právě speciálně pro některé Čechy musím zmínit - ADAPTUJE život Andrey Absolonové do filmové podoby. Asi jsem rád za to, že film je tak krátký. Člověk s dostatečnou mírou empatie dokáže pochopit cítění hlavní postavy a lidem citlivým jak pařez by nadbytečné dialogy ještě víc film zhnusily. Film má i relativně decentní scény (až na jednu - tedy ve verzi 18+) i rámec příběhu na mě kulantně působí ve vedlejších příbězích. ()

Jenda1cz

Snímek mohl být zajímavější, nakonec si ale ke mně pomale našel cestu. Zaujala mě myšlenka uživatele Tosim, že bychom měli ve filmu hledat jemné náznaky. Což je vlastně takový kontrast oproti průmyslu, o kterém film je. Hodnocení: 7/10 ()

anjan

Mně se to líbilo. Ačkoli pochybuji o pravdivosti a autentičnosti některých pasáží a situací, celkové vyznění filmu se mi líbilo. Natalia Germani je skvělá a hrozně ji ta postava sedla. Navíc mi přijde hustý i to, že si prosadila, aby některé scény točila s manželem. Jinak teda…čekala jsme to mnohem peprnější a kritictejsi vůči porno průmyslu - ne, že bych věděla, jak to tam chodí, ale tak nějak si myslim, že to má mnohem horší nádech. Třeba ne. Nepochopila jsem ani volbu scén - jednou úplně explicitní porno i s porno herci, podruhé záběry jen na hlavu…tak co teda? Asi mi stačilo jedno nebo druhé a spíš asi to druhé.  Každopádně cením dobre rozpracovany vztah sester, zapracování vody jako leitmotivu, vztahu k tělu i celkovou postavu Andrey. Hudba taky skvělá. ()

quokam

Film se jmenuje Jeji telo a jeji telo vskutku bylo v hlavni roli. Nepritomnost emoci a cetby myšlenek u hlavni hrdinky mi osobne nevadilo ani nezavazelo, bral jsem to proste jako umeleckou licenci, zamernou vypoved tvurcu - emocni prazdno, ktere kupr vyniklo pri konfrontaci s malou holcickou a obrazkem morske panny. Co vsak bych vice zvyraznil, byla postava matky. Clovek moc nevedel, co si o ni ma myslet - coz myslim jako velkou pochvalu. Matka tam byla nejzajimaveji(nejvice necernobile a mnohovrstnate) napsana osoba a jako takova by si zaslouzila vetsi prostor. Pornobranze byla vykreslena dost idealisticky, mozna mela Andrea bud stesti na partu, nebo mame o te branze prilis kriminalne negativisticke predsudky. Primo pornoakce byly na mne az moc porno, mozna chteli tvurci vykreslit ochotu Andreji jit do stale tvrdsich a tvrdsich poloh, ale osobne bych spise tady ubral a treba u te matky pridal. Herecky mne nejvice zaujala Zuzana Stivinova v minimalisticke roli trenerky - role jakoby psana primo na telo, teda radeji to preformuluji, bo v kontextu s dejem to ma spatne konotace - napsana primo na herezcin naturel. Slecna Baresova ziskala za roli ceskeho lva, no, nehrala spatne, ale tech hereckyh poloh (zase divny termin) tam nemela pomnoho. Jinak film odtahla (ba svem tele) Natali G., ji si tusim akademici nevsimli, skoda. Pochvalil bych i herecku Terezu Sv a to hlavne za pokrok ve vyuzivani hlasu a prace s hlasem jako hereckeho prostredku, ktery vykazala od epizodni roli v Pripadech z 1. oddelenj. Celkovy dojem 6/10. ()

Polux

6/10 | Tohle téma se atraktivní kombinací vrcholového (vodního) sportu, vrcholového (postelového) sportu a všeho dramatického/tragického mezi tím ke zfilmování přímo nabízelo (osobu, dílo a osud hlavní hrdinky znám už dlouhá léta - pochopitelně čistě náhodou a pouze zprostředkovaně přes mnohem erudovanějšího kamaráda:-)), takže je fajn, že se zvěčnění ve filmu konečně dočkalo, ale s takhle divácky vděčným materiálem se šlo vypořádat mnohem důkladněji. | O zákulisí natáčení peprných filmů, tj. vztahy, konkurence, kariéra, psychika, atd., se divák nedozví prakticky nic (nad rámec toho, že všichni na place jsou jedna velká rodina, sem tam během natáčení prší a hlavní hrdinka je ve své branži asi úspěšná, protože poskytuje rozhovory a sbírá ceny), v tomhle ohledu poslouží nesrovnatelně lépe třeba pár let starý fikční biopic Pleasure. Bohužel ani psychologická rovina stran myšlenkového rozpoložení titulní postavy nebo sociologická sonda do komplikovaného rodinného prostředí nefunguje zcela adekvátně, protože není rozvedena dostatečně do hloubky. Všechny tři osudové milníky (zranění, nová kariéra, nemoc a smrt) samozřejmě ve filmu podchyceny jsou, ale celý film působí, jako by byl mohutně prostříhán a spousty důležitých spojovacích linek mezi nimi v ději chybělo. Celkový dojem vylepšuje dobrý casting a jako debut to je slušná práce, ale potenciál tady byl o dost větší.  | PeZet ()

vojacekr

Dávky emocí, kterým měl film nechat volný průběh sráželo subjektivní oko tvůrce.. na mě až moc art, což neříkám, že je špatně... možná film rozdělit na 2 dějové linky by pomohlo... true story s příchutí dokumentu oproti paralelně emočním art pojetí. Technicky ale zvládnuté a řemeslně vydařené. ()

TadashiCZ

Je to skoro dobré, ale bohužel jen skoro. Je to jen hraný dokument, který za sebe skládá momenty ze života Andrey Absolonové. Zásadní emoce neuvidíme v podstatě u žádné postavy, a pak film najednou skončí. Těch 108 minut uteklo a audiovizuálně je to skvělé, ale neodnáším si žádný pocit, ani zásadní vzpomínku z toho. Škoda. Ale možná tam doopravdy nic než tělo nebylo, jak napovídá rozhovor v rámci filmu. ()

JB001

Nehodnotím jestli je to filmový debut nebo film někoho, co už má něco za sebou. V kině jsem to neviděl, ale Netflix mne potěšil. Rozhodně to nepovažuji za ztrátu času. Příběh nadějné sportovkyně je smutný, ale takový je holt život. Jednou jsi nahoře, jednou dole nicméně úplně skončit v 27 letech je tragédie. ()