Katrine se má vdávat. Sympatický snoubenec Jonas pochází z dobré rodiny, tchyně působí vlídně a velký byt je slunný jako dívčina budoucnost. Dva dny před svatbou se však ve dveřích objeví Katrinin bývalý přítel - Švéd Thomsen, který poslední dva roky pobýval v africké Keni. Katrine je rozhodnuta elegantně zapudit přízrak z minulosti, který jí i její starší sestře Mette, jež je teď v psychiatrické léčebně, kdysi způsobil tolik bolesti. Na její svatbě navíc nesmí být nikdo zachmuřený ani nemocný. Katrine však náhodou zjistí, že Thomsen je HIV pozitivní - a že ho stále ještě miluje. Místo aby se chystala před oltář, stráví po Thomssenově boku dva hektické dny plné překvapení. Během nich objevuje, že tradiční čtyři věci, které má mít každá nevěsta, mohou být překvapivě různé. Něčím novým v jejím životě může být bláznivý africký účes z copánků stejně jako zjištění, že musí přestat lhát bližním i sama sobě. Něčím starým může být toulavý pes jménem Fiat 128, ale také výčitky svědomí vůči sestře, kterou se rozhodla nepozvat na svatbu. Něčím modrým mohou být nové senzační euforizující pilulky z Holandska stejně jako její neodbytně zvonící mobil

Svěží tragikomedie s romantickými prvky vypráví o hledání skutečné lásky i dalších životních jistot v nejistém světě. Dánská režisérka Natasha Arthyová se v ní originálním způsobem vypořádává s přísnými pravidly Manifestu Dogma 95, jehož certifikát film získal. (oficiálny text distribútora)

FoxMulder

Když se klasická Hollywoodská sračka předělá podle pravidel Dogma 95, vyleze z toho pořád jen sračka... Film se snaží zabývat vážnými věcmi a víceméně se mu to daří. Je to ale příliš překombinované a vykonstruované, takže výsledný efekt nakonec vyšumí do ztracena. Hlavní hrdinka je slabá a chová se jako kráva. Nic jí prostě nevěřím. Kdyby se nechtěla vdávat, nedotáhla by to do stádia, ve kterém má za dva dny svatbu. A do toho se jak na sviňu objeví on... Odsud to začíná padat volným pádem na hubu a trapný konec už jen pomyslně podkopne propadlo... ()

bono22vox

Jeden z mála filmů přispívající do řady filmů natočených podle manifestu Dogma 95... Mnohem opravdovější než Nevěsta na útěku... ()

nula87

Čekal jsem asi něco úplně jiného, protože tohle v první řadě rozhodně není komedie. Ale v rovině psychologicko-romantické roviny je tenhle film výborný. ()

Achab

Kdopak by se Švéda bál........., místami jsem se bavil, což bylo záhy vystřídáno hodně vážným obsahem a opět zlehčením. Skvělý a chytlavý přelud sestry Mette a pobyt v léčebně mi trochu připomenul Rok ďábla. Zapíjení svobody si určitě řada lidí představuje jinak a taneční kreace jedné z kamarádek na bowlingové dráze a následné probuzení v šatech mě dostaly - a pak naprosto jedinečný svatební obřad.....jinak poměrně průměrný film - ve filmu nebyla jediná pěkná žena, ale to určitě neděláfilmový zážitek působivějším ()

gédé

Příjemný film, který bezstarostně přeskakuje od vážného ke vtipnému a naopak, poctivé herecké výkony neokoukaných tváří a několik originálních režisérských nápadů. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Vanshua

S filmama tocenejma podle Dogma 95 moc zkusenosti nemam, tohle byl snad prvni, ktery jsem videl. Takze jsem se nevyhnul tomu hnidopisskemu typu divactvi tak kde se porusil Slib cistoty... Ale moc toho nebylo, snad jen prvni scena se sluchatky a kapelou me nutila o souladu premyslet, pak uz jsem se do pribehu ponoril a napjate sledoval bez dalsich vytrzeni az do konce. Vinterberg taky jednou v odpovedi na otazku, jak moc se drzel Slibu pri nataceni Rodinnych oslav, uvedl, ze pri sledovani filmu clovek zapomene na Dogma behem par minut a tak to ma byt. Vic podobnejch filmu. ()

lineker

Chvílemi ukrutně ujeté, chvílemi upjatě bojující o produkt vašich slzných žláz. Tak to prostě v severských dramediích chodí. Náznaky originality se dají také najít, takže film k průměrnosti nesklouzne. ()