Zlověstné dopisy, podivní sousedi a děsivé výhrůžky. Rodina se konečně nastěhuje do vysněného domu na předměstí, kde na ně ale čeká hrůzostrašná noční můra. (Netflix)

DexMASTER094

Ryan Murphy mě snad nikdy nezklame. Jen tak jsem otevřel Netflix a pustil si tenhle seriál. Pořád mi připadalo, jako kdybych ten rukopis už někde viděl. Teprve u závěrečných titulků jsem se plácnul do stehna, když jsem jeho jméno viděl. Velice mě to všechno bavilo, že bych byl i schopen dát 5*, ale jednoduše nemůžu, kvůli samotnému konci. Nenávidím otevřené, nebo jen částečné vysvětlené konce. Takže přemítat nad tím, jestli SPOILER Dean na sebe převzal roli Watchera nebo ne, KONEC SPOILERU mě opravdu nebaví. Lépe to zakončit a byl bych spokojen. Mě to ale celé nahánělo takové AHS Murder House vibes, jako kdyby se jen jinak rozvinula zápletka a obměnily se podivné postavičky kolem, které jsou tedy mimochodem skvělé. ()

zodiak217

Tento seriál je jednoducho pecka. Neskutočne som so to užil od prvej do poslednej scény. Každá epizóda je lepšia ako tá predchádzajúca a vy nebudete vedieť prestať lebo nebudete mat ani poňatia, kto je v skutočnosti "The Watcher" a prečo sa to celé vlastne deje. Tak zamotaný a skvelo urobený seriál, že by som si veľmi prial druhú sériu. Ale keďže to bolo inšpirované skutočnými udalosťami asi môžem len dúfať. ()

Draconian

Téma o lidech, kteří si za poslední peníze koupí krásný obrovitý dům, ale někdo jim začne posílat divné dopisy podepsané jako "Hlídač", mě nalákalo. Navíc když jde o příběh inspirovaný reálnou událostí. Do toho výborné obsazení v čele se stále krásnou Naomi Watts. První díly jsou poutavé a vzbuzují velkou zvědavost...postupně jsem ale docházel k názoru, že...to nemůžu napsat, byl by to spoiler. A to i to, že jsem vlastně měl pravdu. Každopádně nadšení v druhé polovině seriálu lehce opadá, ačkoliv napětí a zvědavost zůstane až do posledního záběru. Seriál v zásadě dobře vykresluje paranoidní atmosféru a psychologickou hru, jen to často působí překombinovaně a tak nějak naoko. Vše je zamotané a tvůrci jako by už nestihli vše dořešit nebo nevěděli jak. Jistě částečně se drželi oné reálné události, nicméně na diváka narafičili tolik "slepých" uliček, že to je na pováženou. Dobře funguje tajemno, a i fakt...menší spoiler... tajemno zůstane i do konce. Množství podivných lidí působí však ve výsledku hloupě, stejně jako chování některých postav. Ve výsledku je to solidní seriál, který nabídne napětí a podnítí zvědavost. Není to nic ikonického nebo opravdu "úžasného", přesto to není zracený čas a seriál doporučuji na 75% ()

oli9

Tři hvězdy jsou možná až moc. Začalo to vcelku dobře, ale potom se vytratil jakýkoli nádech strachu nebo tajemna... ()

bonovox

Slabšia mysteriózna séria, nebyť Naomi a Bobbyho v hlavných úlohách bolo by to ešte horšie. Všetky tie až zbytočné dejové zvraty a nelogické chovanie postáv pdráža kvalitnému námetu nohy a tak celkový výsledok ide len do priemeru. 60% ()

hony23

Mladá rodina se nastěhuje do nového domu, místo očekávaného štěstí ji čekají ale konflikty s bizarními sousedy a výhružné anonymy od tajemné osoby, co si říká hlídač. 7 dílů se snažíme přijít na to, kdo oním hlídačem je a jaký je jeho motiv, jenomže ani závěr seriálu nám nedal všechny odpovědi dostatečně jasně. ()

TesterX

Je to rozhodne zajimavy pocin, byt to ma svoje neduhy. Prvni dva dily nastavi neprijemnou atmosféru a presne to dospeje do toho momentu, kdy si říkáte, proc uz si sakra nesbali veci a nepadi odsud pryc. Jenze nelogika tu dostava vic prostoru, nez by bylo zdravo a dalsi dily se preklapi do žánru krimi a nejspis nechtene parodie. Bizarni postavicky jsou tak bizarni, ze to opravdu pusobi minimalne divne. Zaverecne epizoda vsak, alespon castecne vrati hororovou atmosku a skonci, byt mozna nenaplnene, tak zajimave. Nicmene pres veskrze nekolik negativ je to ten typ serie, kdy potrebujete videt hned dalsi dil. ()

Lilith03

Skvělá podívaná, skutečný příběh se dočkal seriálové verze a jediné co mě mrzí, že se už nemluví i dalších majitelích tohoto domu (těch reálných). Sympatické postavy, dobrý scénář, kvalita, za mě jediná výtka to na to, že zde nebyla více Jennifer Coolidge, mám ji totiž moc ráda. ()

Kozlowski8

Téma, kdy se rodina nastěhuje do nového domu, který se stane její noční můrou, je velice vděčné a divácky přitažlivé. Zde tu přitažlivost ještě umocňuje poměrně hvězdné obsazení. Zpracování je ale v mnoha ohledech (prvoplánově) přestřelené, překombinované a všechny osoby, které "naše" rodina v novém bydlišti pozná, jsou divné až bizarní a každá z nich má naběhnuto být tím padouchem, trápícím ubohou rodinku. K tomu několik (rovněž jednoznačně prvoplánově působících) zvratů a v konečném výsledku mnoho otázek bez odpovědí. Přesto všechno nemúžu říci, že jsem se nebavil, a proto by nebylo fér neohodnotit třemi hvězdami. 60 %. ()

Avanie

Asi první 4 díly byly slibné a byla jsem fakt napnutá, jak to dopadne. SPOILER: Bohužel mě napínali a natahovali to na tolik dílů zbytečně..... nesnáším otevřené konce. A tady jsem se nedozvěděla skoro nic o ničem, 70% věcí zůstalo ve stylu "domysli si sama". Zklamání... ()

TakzvaneSam0

No, Rodinka se nastěhuje do nového domu a rázem začne peklo na zemi.. Nic víc, nic míň.. Nebylo to špatné, líbí se mi manipulace s postavami a to jak jsou všichni podezřelí, vyjímkou nebyl ani **SPOILER** Dakota který v některých momentech byl až moc podezřelý.. Nicméně, líbilo se mi to, a závěr byl v celku dobrý, odhalení Theodory která údajně byla celou tu dobu "HLÍDAČ" se mi líbilo i když se pak ukázalo že to nebyla ona.. Prostě zakončení s otevřeným koncem a s tím že nevíme kdo to byl se mi poněkud líbilo.. Dobrý, průměrný seroš :) ()

NikiVai

Tak se mi zdá, že přestěhovat se v Américe do domu/bytu snů je celkem zajímavá disciplína. Buď natrefíte na sexy sousedku, co vám odláká manžela, na žhavého týpka odvedle, co vám oblbne ženu i dceru, na barák plný pomstychtivých strašidel, na nepřátelskou komunitu, která si z vás chce udělat exemplární případ pro další přistěhovalce nebo prostě jen pořídíte barák, který se stane terčem masového vraha, tornáda nebo divoce bující plísně. Jaké příkoří a hrůza se strhne na tuto rodinu se musíte podívat sami. Jako já mám tento typ filmů ráda, ale tentokrát jsem více méně na rozpacích. Nejlepší byl poslední díl. Kdyby z těch ostatních osekali 40 minut a udělali z toho jeden celovečerák, asi by mi to stačilo. Téma by bylo fajn, herecké obsazení by ušlo (i když já mám osobní problém s Jennifer Coolige, pro mě je nějak moc vulgární, at hraje co hraje a tím každá její role sklouzne k tomu, že si ji dovedu představit leda tak v nějakém filmu pro dospělé ... promiňte paní Cé, to není váš problém, ale jakési mé osobní antipatie). Ale jednotlivé postavy jsou divné tak moc divně, že mi jsou většinou protivné a s nikým vyloženě nesympatizuji. A celkové zpracování je ještě divnější, nemastné, neslané, otravné. Největší dojem z celé série na mne asi udělal ten dům. A to mi přijde jaksi málo. ()

sh4ris

Dobrý casting i kamera, Murphyho mám ráda. Ale tohle mě nijak extra neoslovilo. Příběh o hodně neznámých. Vyprávění s falešnými i reálnými stopami. Divák už ke konci nemůže věřit skoro ničemu. Chápu, že to byl pravděpodobně záměr, koneckonců případ nebyl nikdy vyřešen. Žádné zadostiučinění na konci se tedy nekoná. ()

kotrlak odpad!

Bohajeho, to je filmová úplavice...já mám hodně rád Naomi Watts i Bobby Cannavale, ale do tohodle škváru jich je škoda. ()

Zix.

Seriál plný záhad, překvapení a podivných postav. Neustále nutí přemýšlet kdo píše ty výhrůžné dopisy, podezřelí byl snad každý kdo se tam objevil. Dobře jsem se bavil, akorát to bylo zbytečně protahovaný a konec mě zklamal, protože i po takový  době stále nevíme, kdo je ten tajemný vyhrožovatel. Líbila by se mi ta verze, že to byla soukromá detektivka. ()

Annaroz

Nebyl to špatný seriál, ale tak nějak šel do ztracena a nakonec jsme se dozvěděli, že pachatel nebyl dodnes odhalen. Tak jsem v závěru měla pocit jakési zbytečnosti. ()