Jú jú hakušo

• Japonsko Yu Yu Hakusho (viac)
Japonsko, 2023, 4 h 12 min (Minutáž: 45–56 min)

Mladistvý delikvent Júsuke Urameši při obětavém zásahu přijde o život a dostane šanci stát se Duchovním detektivem, který má vyšetřovat případy nebezpečných jókaiů. (Netflix)

Stanislaus

Minulý týden jsem se solidně svezl na japonské vlně: Po zhlédnutí nejnovější Godzilly jsem se vydal do světa Duchovních detektivů, jókaiů ... a "borce s dudlíkem", a i když nejsem úplně cílový divák a s předlohou jsem se setkal poprvé až v nabídce od Netflixu, jednalo se v případě Jú jú hakušo o svižnou jednohubku s řádnou porcí akce a sympatickou stopáží, kterou jsem si i přes onu nepřehlédnutelnou anime atmosféru a přehršel typicky japonského herectví veskrze užil. První cenu za nejotravnější (a takřka nejhůře odstranitelnou) postavu bezkonkurenčně získává Elder Toguro, na němž se i dost promítl nedostatečný budget na CGI, zatímco Genkai byla pro mě asi TOP postava. ()

Ivoman

Ač neznám předlohu, ani mě nezajímá u takové věci hloubka postav a podobné píčoviny, které zajímají zdejší "cenzura cenzura", tak jsem se královsky bavil a spíše zíral, co dokáží v japonsku vytvořit. V émerice by to mělo přístupnost určitě R. Krásná krvavá řežba. Fantastická choreografie soubojů. CGI lepší než v některých émerických blockbusterech. Obrovská plejáda postav, kde každá ovládá něco jiného. Prostě paráda. Doufám, že budou pokračovat. ()

Jirka_Šč

Příběh už mnohokrát viděný - lhostejný teenager musí zachránit svět a postupně stoupá po levelech. V tomto případě Júsuke změní názor až poté, co zemře a zjišťuje, že po něm někdo truchlí. Velmi slušný japonský standard (dost jsem se bavil při představě, jak musel v komixu vypadat charakter s dudlíkem). Svět démonů nesmí proniknout do světa lidí (současně ale ne každý démon je zlý). "Trochu" akční :). ()

Bozvav

I když zjevně nejsem cílová skupina a původní seriál neznám, docela se mi to líbilo. Jistě zápletka banální, jak hláška od Krainové, dialogy by taky soutěž v inteligenci nejspíše nevyhrály, efekty mnohdy tak digi až z toho boleli oči, ale zase na stranu druhou, docela sympatičtí herci, fajn souboje, hodící se muzika a mělo to šťávu. S přihlédnutím k tomu, že nejsem zrovna fanoušek východoasijské produkce, za mne rozhodně jeden z těch lepších počinů. Kdyby v další řadě více propracovaly zápletku a trochu zapracovali na dialozích, mohla by to být bomba. Rozhodně je to neskutečně lepší, než debilní One Piece. Za mne 62%. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Na svoju dĺžku pekná kôpka súbojov, v podstate taký novodobý seriálový Mortal Kombat. Postavy síce japonsky prestrelené, ale nemôžem povedať, že by neboli sympatické. Záporáci a ich schopnosti na úrovni a hlavný mega záporák riadny drtič. Som zvedavý na druhú sériu, ak príde, ale s prihliadnutím na malý počet dielov predpokladám, že príde, pretože to nemohlo stáť majland. ()