Nejnenáviděnější chlap na internetu

• Veľká Británia The Most Hated Man on the Internet
Veľká Británia, 2022, 2 h 43 min (Minutáž: 43–61 min)

Odhodlaná matka chce odstranit z pornostránek fotky svojí dcery a pustí se do drsného online tažení proti bezohlednému zakladateli webu, který intimní fotky zneužívá. (Netflix)

xxmartinxx

Přiznávám, že trochu nadhodnocuju - filmařsky to je nanejvýš průměrné. V oku bouře se to nedá srovnat co do řemesla. i tak ale pěkné nahlédnutí do nepěkného fenoménu. ()

Djoker

Hunter Moore možná byl nejnenáviděnější muž na internetu, ale v souboji s angažovanou matkou, která už před lety měla potřebu lézt do záře reflektorů, by člověk skoro fandil jemu. V dokumentu je správná i špatná strana jasně oddělena, ale celý problém vězí trošku jinde a k jeho vyřešení rozhodně nedojde. Největší hvězdou pak není ani tak bezedná Análka, ale hnutí Anonymous, které bohužel dostalo jen minimum prostoru. ()

*CARNIFEX*

Další dokument, zaoberajúci sa úpadkom morálky dementnej mládeže, ktorá sa (ne)vedno prečo, nevie zaradiť do spoločnosti. Kto je vlastne na vine? Rodičia? Škola? Priatelia? Alebo je to proste tak jednoduché, pričom to nemôže byť nič iné, ako nízke IQ s ktorým sa podaktorí proste narodia, pričom bez dozoru či dohľadu sa stávajú primitívnou, neriadenou strelou? Kurva, ako ma môže okruh priateľov presvedčiť o tom, že si mám strčiť do riti penu na holenie??? Ako jebnutý musíš byť, aby si toto reálne urobil, pričom následne od toho očakával, že budeš verejnosťou vnímaný, ako slušná, populárna osoba, ktorá si zaslúži viac 🤦‍♂️ Asi by som mal navštíviť nejakého odborníka, lebo mám taký dojem, že moja empatia s týmito ľudmi nedosahuje takmer žiadnej úrovne. No na druhej strane (!!!), klobúk dolu pred matkou (dcéra ako nevinná obeť - to je iné!), ktorá necúvla pred samoľúbym, narcistickým, zakomplexovaným kokotkom, ktorý by si zaslúžil akurát tak anál s pluhom od traktora. Vždy mi boli ľudia tohto druhu sympatickí, ktorí sa nezľaknú, bojujú, a presne zato tá štvrtá. No a samozrejme za ten dokonalý “prank” v takmer úplnom závere od určitej skupinky ľudí s dokonalou maskou, ktorý fakt bavil. ()

Pilda17

Hunter byl asi slušný hovado a celý dokument stojí k zamyšlení. Je to cca 7 let, co jsem veškeré sociální sítě zrušil a cítím se líp. Nikdo o mě nic neví a já o nikom, v životě by si měl člověk u sebe držet jen ty blízké, co k životu potřebuje. Jeden z důvodu proč nemít sociální sítě a přeci jen když si člověk vylije tlamu, tak to také nemusí vědět celý svět ... ()

SeBig odpad!

Dokument o pizdách, kterým vadí, že nějakej kripl nahodil jejich fotky na net. Nudná, bezvýznamná sračka a nefoťte se nahý diliny. ()

dopitak odpad!

Potřebovala jsem vydělat peníze. Neuvědomila jsem si, že na tu stránku přidávají i fotky z Facebooku, takže mě nenapadlo smazat fotky mých dětí. Aby je smazali z té stránky, nenapadlo mě nic lepšího než si tu věc strčit do zadku. Chá, tak ta jediná byla fakt dobrá! Začíná to ale unylou vyprávěčkou nějaké matky, co její dcera nevěděla roupama co jiného dělat než si vyfotit pipku v zrcadle, a pak tvrdit že jí někdo hacknul mail, kam si to poslala protože ve svém ajfounu neměla místo. Nedal jsem ani celý první díl, to fakt nejde ne ani česky, ani anglicky. Toho chlapa neznám, ale jestli tam pracoval s tímhle materiálem, tak mu fandím! ()

Marze

Osobne posedla mistni politicka, aktivistka a matka bojuje proti zakladateli webu, ktery zneuziva intimni fotky. Zhrzeni muzi na strankach sociopata Moora zverejnovaly pornomaterialy svych bejvalek. ()

alisa.upir

Před shlédnutím dokumentu jsem o existenci IAU a Huntera Moora neměla ani tušení. A jsem za to teda ráda. Dokument dost dobře nastiňuje, co to je za sociopata.  Souhlasím s názorem, že tři epizody jsou fakt moc natahovaný a poloviční stopáž by neuškodila. Je teda škoda, že sám Hunter odmítl účast, ale s tou jeho povahou se člověk ani nemůže divit. ()

Pavlínka9

Rychlý, jasný, svižný. 10 let stará kauza, kdy je teď docela zajímavé vidět, jak tehdy svět vnímal situace se zveřejňováním věcí na internetu, protože si téměř nikdo nedokázal představit, co to znamená a co to bude mít za následky. Nechci být sprostá, tudíž se k panu Moorovi nebudu vyjadřovat. ()

Warhorr

Amerika je sice země neomezených možností, ale taky omezených lidí. Hunter Moore byl toho zdárným příkladem. Problém tkvěl v tom, že zákon byl na něj v tomto případě krátký a bojovat se proti němu nedalo a vlastně dodnes moc nedá. Jenže jakmile postnete nahou fotku jedné dívky, jejíž matka si nenechá srát na hlavu, tak se sice pomalu ale jistě může začít srát Vám. Začíná tak dlouhý a táhlý boj proti jednomu internetovému praseti a dementovi v jednom. Smutné na tom nejvíce bylo to, že měl spoustu followerů, kteří jej uznávali jako Boha a byli tak ještě větší idioti než on sám. Dokument otevírá hodně otázek jak a jestli lze vůbec do budoucna proti tomuto systému bojovat. ()

fixaman

Je až k nevíře, jak dlouho mohlo něco podobného procházet. A ještě horší je, kolik lidí se toho účastnilo a bez váhání tohle psychické znásilňování podporovalo a oslavovalo. Každopádně jinak jde o další výborný dokument od Netflixu, který by se měl pouštět děckám povinně ve škole, aby si to focení odvážných selfieček rozmyslely. ()

Ydrosten

Já tu holku nelituju a v podstatě fandím tady těm "hajzlům" protože tyhle mladé holčiny jim k tomu dávají sami příležitost. Co si jako myslí že se stane když dá na net svoje fotky ? Věřím tomu že kdokoliv kdo by k tomu dostal příležitost by se zachoval stejně. Chápu o čem ten dokument chtěl vypovídat ale ve své podstatě udělal přesný opak a podle mě dal hodně dobrý návod na to jak snadno můžete vydělat peníze. ()

kukkik odpad!

V případě tohoto dokumentu se naprosto zoufale tlačí na pilu aby divák sympatizoval s pipinkami a idioty, teda pardon, "oběťmi". Bohužel se to těžce nedaří, protože to byli do jednoho blbci, kteří si to do jednoho když ne zasloužili, tak víceméně sami přivodili. Hunter byl hovado non-plus ultra ale i přes všechnu svoji zhovadilost popravdě skutečně nebyla jeho vina ani zodpovědnost, že nějaká pitomá (plnoletá) holka se vyfotila nahá na internet a někomu to poslala, byť mailem - to se prostě nedělá a tečka. Zbytečná pitomost a ztráta času dobrá tak leda pro pobavení nad hloupostí některých lidí. ()

rublik05

Z dokumentární minisérie Nejnenáviděnější chlap na internetu mám po shlédnutí velice rozporuplné dojmy. Detektivní linka týkající se krádeže dat a pátrání po tajemném hackerovi je docela fajn, byť mi to nakonec přišlo trochu přetažené za vlasy a v určitých místech nesmyslně zveličené. Stejné pocity mám i ohledně hlavního „padoucha“, o kterém si nemyslím vůbec nic pozitivního, přesto mi přišlo, že dokument v jeho případě zbytečně moc tlačí na pilu, až je to ve finále vcelku kontraproduktivní. První epizoda je na informace asi nejbohatší, ve zbylých dvou se pořád dokola omílají jedny a ty samé informace, nových údajů moc nepřibývá, inkriminovaných záběrů tvůrci zrovna moc nenabídnou, většina je znehodnocena a divák se tak ani nemá šanci explicitně dozvědět, co tak strašného se na síti IAU odehrávalo. Minisérii škodí i fakt, že občas míchá jablka a hrušky dohromady, zejména co se týká jednotlivých účastníků, neboť ne všechny ženy bych já osobně představoval jako oběti. Poselství minisérie je nad slunce jasné a nelze s ním nesouhlasit, kdyby to však tvůrci pojali méně tendenčně a více věcně, působilo by to ve finále mnohem profesionálněji. Kdyby měl dokument stopáž maximálně jednu hodinu, bohatě by mi to stačilo. 4/10. ()

Cooller

Opět dokument co z definice NENÍ dokument... Hunter měl skutečně genialni napad, ale bohužel svoje karty zahral dost špatně, i když v rukach dlouho držel doslova postupku. Pokud jde o zbyvající afektované zučastněné, nemyslím si že mají z jakehokoliv uhlu pohledu pravo řikat o sobě že jsou "oběti", čeho vlastně? stupidity? Skutečně nerozumím tomu jak si někteří představují že justice a svět má fungovat, za jakoukoliv akcí nasleduje reakce a pokud je někdo lobotom a neumi si nasledky spočitat, neměl by "to" za co se nasledně stydí vubec dělat, to dá snad rozum. Pořizovaním 'dickpicu' počinaje - jak je za tohle programator webu zodpovědný? Takže, nehledě na to jaký Hunter je nebo není povahově hovado domnivam se, že weby jako byl isanyoneup je přesně to co dnešnímu internetu schází. Tohle byla ta pravá svoboda, ne jak dneska kdy sitě autobanují lidi už i za fraze, nejen odlišné nazory. Pojetí celeho přiběhu mi přišlo tež až moc natahovane, stačila by určitě polovina. Dale mi dost vadí že se opět něco tváří jako fakta, ale o žadna fakta se ve skutečnosti nejedná, je to plné názorů a mystifikací a tomu už z principu nemužu dat vic než 2*, takový format je prostě špatně pro něco co se označuje za dokument. 1 hvězdu odebiram extra za dezinformace o jakychsi 'annonymous', kteří ve skutečnosti vubec neexistují. Nejedná se o žadnou organizovanou skupinu, každej Pepik co tohle zvladne si muže vzit Fawkesovu masku a řikat že je 'annonymous', přesto zde jako kdyby se mně snažil někdo zastrašovat jejich existencí, jeden z akterů má mezi nima dokonce 'kamarady'. Šiření takových lží za učelem držet lidi v lajně, je tež určitě špatně 2x tolik u dokumentu, i když jen pseudo. #RIPIAU, snad se internet jednou vrati do stavu jako byval. ()

Arkagas1989

Týpek, co se s nikým nepáral a tak založil stránku, kde zveřejňoval fotky nahých holek, divný bizardní videa a svět mu ležel u nohou. Do doby, než se na stránce objevily fotky dcery nasrané matky, která to nenechala jen tak, protože dcera se sice vyfotila nahoře bez, ale fotky si poslala jen na svůj mail. Ten jí byl hacknuý a fotky nahrány na tuhle stránku. A jak se ukázalo, nebyla jediná, ale hackuté fotky tvořili přes 40% obsahu. Týpek se začal bát a i když mu Amerika ležela u nohou, protože párty s ním byl sen snad každýho z téhle komunity, stránku nakonec prodal. Tvrdil jak se změnil, ale to byla jen příprava na to rozjet to ještě ve větším.  Obětem hrozilo znovuzveřejnění fotek a videí, které byly definitivně smazány, ale do sporu se opírá Anonymous. A tahle partička zaválela mnohem víc, než FBI, kteří na případu dělali taky.  Internet je špína a tahle porno stránka ničila životy tisícům lidí, protože spojovala fotky s profilama na sociálních sítích. Co z toho plyne? Pro business udělají lidi cokoliv a většinou toho fakt nelitují.  Není to nějakej převratnej dokument, ale zase to ukazuje na to, ať si dáváte bacha na to, co komu a kam posíláte. I Váš mail totiž nemůže bejt úplně oukej.  Moje hodnocení: 7/10 ()