Fantázia dospievajúcej dcéry nepozná hraníc, zato nervy jej otca majú veľmi krehké limity.
André Arnel je rozvedený muž v stredných rokoch, ktorý chce začať nový život, ale zároveň musí so cťou obstáť aj pri plnení otcovských povinností ku svojej dospievajúcej dcére Véronique. Na dovolenke v prímorskom stredisku na ostrove Maurícius si však André zrazu uvedomí, že jeho malá Véronique je už vlastne mladá dáma. Aj napriek prísnemu a ostražitému otcovmu dozoru sa Véronique zamiluje do 18-ročného Benjamina. Aby upútala pozornosť milovaného chlapca a stala sa preňho ešte príťažlivejšou a zaujímavejšou, Véronique predstaví Benjaminovi svojho otca ako milenca, u ktorého sa skrýva, pretože ju hľadá polícia pre krádeže a drogy. Benjamin jej uverí každé slovo, a ako to už býva zvykom, na celom Mauríciu sa nenájde jediný človek, ktorý by o tomto čudesnom milencovi nevedel a neodsudzoval jeho chovanie. Keď sa André o všetkom dozvie, najradšej by svojej dcére, ako správny otec, poriadne "narezal" a okamžite s ňou odcestoval, ale čo keď sa mu táto hra začala páčiť a zároveň nechce dcére pokaziť radosť? (oficiálny text distribútora)

nervoznideda

to byl ještě ne tak tlustý, a co se týče dcery, asi nevíte jak se chová puberťačka , je na facky, tak to na světě chodí. Je to 25 let ale klidně si ho hodím na monitor a bavím se , pak si dám ameriku, remark stojí vždycky o stupeň níž, příjemnou zábavu deda :-) Závidím jim Martinik, tam se nestřílí jako v Tunisu :-) ()

easaque

Můj hrdina je milenec mého táty ... nebo jak se všechny ty filmy jmenují se stárnoucím Depardieu. Oba jsou téměř stejné a hodí se jako relaxačka po víkendovém obědě, u kterých si s klidem v duši můžete zdřímnout a o nic nepříjdete. Prostě průměrné 2hvězdičkové tuctovky. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

andrii

Tatam je malá, dívka s mašlí. Teď cílí na jiný cit. V departementu pláží. Opentlená bájemi. Ohání se, opájí  vášněmi. Míchá Šahrazádin drink. Až v něm nechá rozpustit, plavat hru na Lolitu, rozpustilé kouzlo, iluzi potemnělé mořské romance odeznít, panenské jablko nabere rozumnou hladinu, tu pravou zralost, znalost azurových chvil. ()

Mrkvič

Docela nuda. Má to pár světlých chvilek, ale jinak je to sledování otravného chování puberťačy, špatných herců a jednoho pupkáče, co se se svou postavou do role moc nevešel. ()

danco123

Puberťiacke chovanie rozmaznaného decka s plnou toleranciou jej hlúpeho otca. Film pobaví ,ale miestami je nudný. Možno len herecké obsadenie zachránilo aspoň z časti tento film.Dávam 45%. ()

Lachtaan

Romantické drama, viděné kdysi absolutní náhodou v odpoledních hodinách v České televizi, mě hlavně ústřední krásnou hrdinkou zaujalo natolik, že bych si měl snímek po těch dlouhých letech připomenout. A rovnou zkusit i druhý díl. ()

morena.jea

Fakt ma štve, že sa amíci priživujú na francúzskych filmoch. Z pôvodného milého príbehu plného francúzskeho šarmu spravili nechutný odvar pre puberťákov. France:USA = 100:0 ()

xaver

Zajímavý námět, pohodová komedie, ale ten snímek stojí a padá s Gěrardem Depardieu. Slušný výkon ale podala i mladičká Marie Gillian, která zahrála puběrťáčku skutečně výborně a chvílema byla na zabití. Film je i parádní ukázkou toho, jak lidi rychle uvěří hloupým řečem a jsou schopni na základě několika neověřených klevet odsoudit člověka. Přitom si neuvědomují, jak odsuzují sami sebe do role těch největších hlupáků. Nejcharakterističtější pro blbce pak je, že když se ukáže, že je hlupák, tak se ani nezastydí. ()

wosho

Komedie která stojí za vidění jen kvůli hlavní hvězdě, který si film příjemně užívá. Nebýt jeho, jednalo by se o zcela bezvýznamný film, který by dnes již byl zapadlý a zapomenutý. ()

ClimbVibe

Trochu přepálená stopáž na romantickou komedii. Ale jinak příjemná exkurze do vztahu dospívající žabky a jejího otce. Marie Gillain hraje dobře, ale exceluje tu především Depardieu. Rozhodně beru tuhle verzi, než US remake. ()

JohnnyB.

Remake o tři roky později (zase s G.Depardieu - Můj táta hrdina) se dle mého povedl mnohem více. Nemalou zásluhu na tom jistě má Kathrine Heigl, ale i ostatní postavy v novějším filmu jsou mi sympatičtější. ()

jasanka

Pokud jste viděli film Můj táta hrdina a nelíbil se vám, nemá cenu vůbec koukat na Táta nebo milenec, protože jde prakticky o stejnou věc, akorát že o původní francouzskou verzi. A pokud se vám Můj táta hrdina líbil, tak to taky nemá moc význam. Já patřím k těm posledně jmenovaným, verzi s Katerine Heigl mám ráda a vždycky mě krásně naladí na pohodu a léto. Táta nebo milenec bych definovala jako takový nácvik a tréning na americký film. Většina scén je podobných (nebo téměř stejných), ale francouzské podání se mi vůbec nelíbilo. Nesympatická hlavní hrdinka, agresivní a ošklivý přítel a nijaký naštvaný táta. Plus příšerně divný konec. Nevím, možná kdybych francouzskou podobu viděla dřív, dala bych o hvězdičku víc. O dvě ale určitě ne. ()