Bankový lupič Jean Lucas chce po prepustení z väzenia žiť usporiadaným životom. Keď si ide z banky vybrať svoje úspory, stane sa svedkom jej prepadu úplne neschopným amatérom, ktorý si ho vyberie ako svojho rukojemníka. Je jasné, že nikto z polície mu neuverí, že sa stal obeťou neuveriteľnej náhody, musí teda vziať veci do vlastných rúk... (STV)

f1

Souhlasím s Limou, "spapal kuličku...", Především děj je strhující a svižný, ale hudba se mi moc nelíbí, i když je Cosma tehdejší francouzský filmový skladatel číslo 1. Můj nejoblíbenější film s duem Pierre a Gerard. ()

gizi

Veber si drží vysoký standard úrovně komedií a platí to i pro tento film. Celkově sice filmu chybí trochu víc spádu a trochu víc hlášek, hraje možná trochu víc na city, než je zvykem, ale i tak se film dá sledovat opakovaně. 75% (27.12.2009). A opakovaně jsem se podíval 3.6.2012 a hodnocení možná i zvednu na 80%. Potřetí se dobře bavil na 75% 6.2.2015. ()

GOX

Výborná francúzka komédia , Úvod by som hodnotil na 90% , Jadro na 70% , záver na 60%, celkovo na 75% . Na tom úvode ako Pierre Richard neúspešne vykradol banku som sa smial ešte týžďeň , ale to je asi tak všetko , ostatné už bola dosť nuda na pár vínimiek . Vďaka tomu úžasnému úvodu dám 4 hviezdičky :D ()

prometheusll

Perfektní komedie. Veber dělá dobré filmy z Pierrem. Zase Depardieue drsňák a Pierre šašek. Jednu hvězdu dávám za nápad,jednu za hudbu,jednu za Pierra,jednu za Depardieua a jednu za příběh. ()

malyLibor

Skvělá komedie a zároveň úžasně dojemný film. Pierre Richard byl oblíbeným komikem mého dětství, ale že mne dokáže takto pobavit a zároveň dojmout i na stará kolena, to mne nenapadlo... A Gérard Depardieu bodoval stejně. Ovšem potrhlý zvvěrolékař mne rozesmál nejvíc. A malá Jean je naprosto úžasná, scéna kde hlídá spícího Gérarda je nádherná... ()

Dobstaf10

Tak už vím z čeho vzniknul film "drž hubu" ..akorát tady je v roli Kentana Pierre a toho více inteligentního se tentokrát ujmul Gérard Depardie ..., který Pierra stále upozorňuje že je blbec a co víc.. v českém dabingu ho dabuje ten samy co daboval Rubyho z drž hubu. I policejní sirény jsou v obou filmech stejný. ()

Johgas

Přiznám se, že filmy, kde existují malé němé holčičky, které mají sloužit jako omluva zločinu, mě neberou. Kdyby měl Pierre Richard jiný motiv k vyloupení banky, tak bych to brala jako bezva komedii, ale tahle citová vydíračka ji u mě výrazně srazila. 2 hvězdičky za hudbu Vladimira Cosmy a za všechny scény u zvěrolékaře - toto byla opravdu povedená část. ()

soukyd33

V tomto filmu zažijete přátelství jako nikde jinde. Osoby mezi kterými vznikne byste nečekali. 👍 Už začátek dokazuje, že tato komedie bude stát za to. Spoiler: 1. scéna banka. 😀 2. scéna policejní stanice. 3. scéna zvěrolékař. 😀 Soundtrack 👍 Poznámka: V tomto filmu jsou i silné emoce. Příběh je dojemný a má krásný průběh. Závěr je excelentní. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Cesty timem

I Vladimir Cosma nám tentokrát zahrál svou hudbou na city spíš než rozvernou komediální notou... V kterém jiném filmu bankovnímu lupiči fandíte více než v tomhle? ()

Dext

Může mi někdo vysvětlit co na tomhle mělo být komického ? Krimi část no pod slovem krimi si představuji trochu něco jiného. Tohle bylo spíš uspávající. Nebýt scény s doktorem tak bych se u filmu ani nezasmál a jestli někoho dojímá krásný příběh o malé holčičce tak to ale nemá nic společného s komedii ani krimi, takže nechápu těch 82%. ()

remotrumpet

"Já nezdrhám, jsem rukojmí a jestli tu múj únosce nebude do pěti vteřin, zavrtám ti kulku do zadku." Podarená komédia s príbehom a hudbou, ktorá chytí za srdce. Pozzicato leitmotív je geniálny.✓ ()

futislav

Francouzská klasika, která zahřeje u srdce a pobaví. I po těch letech je to na rozdíl od filmů, které člověku uvíznou v paměti z mládí stále velmi dobrý film. Kontrolní otázka soudruzi: "Kolik hraje v tomto filmu černošských herců ? ". Á, modří už vědí ! ()

MoziMedve

tento pěti hvězdičkový hodnotící systém je opravdu nedostatečný a příliž hrubý, kór když se posléze výslední hodnocení udává v procentech. Pocitově to vidím někde na 3,5/5 tak kolik dát? 3 nebo 4? Film by se dal rozdělit na 2 půlky a to první která se soustředí na loupež, a je to taková ta správná francouzká komedie s absurdním humorem kvůli kterému jsem se na film vlastně díval. Druhá půlka pořád obsahuje vtipy ale mnohem větší roli hraje drama s malou 6tiletou holkou. První absurdní půla se mi zdá vynikající, ta druhá půlka je taková OK. Ve výsledku je to lepší průměr ale je mnoho filmů kterým jsem dal 4/5 a bavili mě víc. ()