Bankový lupič Jean Lucas chce po prepustení z väzenia žiť usporiadaným životom. Keď si ide z banky vybrať svoje úspory, stane sa svedkom jej prepadu úplne neschopným amatérom, ktorý si ho vyberie ako svojho rukojemníka. Je jasné, že nikto z polície mu neuverí, že sa stal obeťou neuveriteľnej náhody, musí teda vziať veci do vlastných rúk... (STV)

haWranka

Musím se přiznat, že mě mnohem víc zaujala tragická část filmu. Ta komediální byla taky fajn, ale přece jenom... Hm, celkově jsem byla spokojená. Pobavila jsem se (veterinář a hlavně převlečení za rodinku, to bylo k popukání), taky jsem si poplakala (když Jean usnula u zraněného Lucase), ale bohužel mi opravdu vadí projev Pierra Richarda a to mi nedovolí jít na víc jak silnější tři. ()

Homer.p

Rozhodně nejlepší přepadení banky na filmovém plátně. Na druhou stranu je zde i jedna z nejdojemnějších scén, kdy ten trhovec dá Richardovi zralá jablka místo těch plesnivých, které mu předtím on tak neobratně ukradl. Po všech stránkách skvělý film, na který se vždy rád podívám. Škoda, že v současné době se již takové komedie nanatáčí. Jo a ta hudba, no prostě paráda. ()

Ceberus

"Já nezdrhám. Jsem rukojmí a jestli tu můj únosce nebude do pěti vteřin, zavrtám ti kulku do zadku!" - Zvláštní situace pro bývalého trestance slibuje zajímavý příběh a nakonec se z toho vyklubal sledovatelný film, byť to zase není nic úplně objevného. Kombinace komedie a vážného dramatu mi nikdy moc neseděla a v tomhle filmu byl výkon malé herečky velmi dřevěný (jistě existují kvalitnější mladé herecké hvězdičky). ()

Moiraine

Přestože se o Uprchlících nedá mluvit jako o filmu komplikovaného děje a nečekaných zvratů, rozhodně nenudí. Po delší době jsem opět viděla francouzskou komedii a nezklamala. Je příjemné vědět, že existují filmy, které i po téměř třiceti letech mají co nabídnout. ()

Sykon

Jedna ze starších francouzských komedií, která nezklame. Depardieu a Richard si velmi dobře nahrávají a když se na scéně objevil zvěrolékař, byl to vrchol filmu. Zajímalo by mě, kterému ze současných blockbusterů se povede i po tolika letech být nadčasový tak, jako tomuto snímku. V tomto ohledu jsem trochu skeptik. ()

Puerdraco

Francúzska škola filmu, zvlášť tá komediálna, dokázala v tomto snímku, že si svoje popredné miesto na prvých priečkach svetovej kinematografie naozaj oprávnene zaslúži. Tento film jasne dokazuje, že kvalitná komédia sa dá natočiť aj bez toho, aby sa tvorcovia museli uchyľovať k trapným gýčom, prízemným vtipom a vulgárnostiam ako sme toho, žiaľ, svedkami v súčasnosti. Preto dávam *****. Bravó! K REMAKU Z ROKU 1989: Nepochopím, ako sa môže ten istý režisér znížiť k tomu, aby znovunatočil už raz ním realizovaný film a to akoby cez kopírovací papier. Kladiem si básnickú otázku: Aký to má význam? A odpovedám si: Azda len prahobyčajné naháňanie peňazí. Skutočne to nič nové neprinieslo aj keď, v rámci objektivity, musím priznať, že som sa zopár ráz zasmial a preto dávam až **. Ja, hold, remakom moc nefandím. ()

Veronica27

Dojemná a zároveň i skvělá francouzská komedie. Richard a Depardieu prostě skvělá dvojka. A nemůžu si pomoct, ale holčička byla strašně moc roztomilá. ()

Nocturno culto

Jedná z francouzských komedií, která se mi nikdy neokouká, geniální ústřední dvojka mě vždy spolehlivě pobaví, počínaje přepadením banky atd atd ...Edit : 13.2.2020 zvyšuji hodnocení na plný počet. Po včerejším zhlédnutí mě ten příběh dostal snad ještě víc než kdysi. ! ()

Inozuka

Chtělo by se napsat, že stále opakovaný motiv drsňáka a potřeštěnce tria Veber-Richard-Depardieu už po několikáté recykluje to samé a nudí, ale pak to dokoukáte a zjistíte, že jste se opět královsky bavili. Uprchlíky mám ze série Kopyto a Otec a otec nakoukané nejméně a musím uznat, že jsou super. Gagy jako granát, zvěrolékař nebo policejní stanice jsou vražedné, naopak příběh s dcerkou dojímá .... Klasika! ()

Belmondicek

Nadprůměrná krimi komedie o bankovním lupiči, jenž se okamžitě po propuštění z vězení stane shodou náhod rukojmím nešikovného lupičského amatéra. Francis Veber okořenil film chvilkami napětí i jemným sentimentem. U mně je s dvojicí Richard / Depardieu nejoblíbenější. A k tomu hraje parádní hudba Vladimira Cosmy. ()

junxi91

Taková pěkná, klasicky bláznivá francouzská komedie s Pierrem Richardem v roli šílence Francoise Pignona a Jeanem Depardieuem v roli Jeana Lucase. Jean je propuštěn z basy, a ačkoliv se chce stát spořádaným občanem a nevrátit se ke starému řemeslu v podobě přepadávání bank, tak mu to stejně komisař Duroc moc nevěří, zato však jeho mladší kolega si myslí, že nelže, na což mu Duroc odpoví "ty drž hubu a jeď". Co se však nestane, Jean se nešťastnou náhodou stane svědkem bláznivého přepadení banky, které se snaží provést nebezpečně šílený Francoise, který přehazuje pytel z penězi přes přepážku tak dlouho, až zůstane viset na zářivce, takže o humor při sundávání nebyla nouze. Avšak během té doby stihnou přijet policajti a tak si Francoise bere za rukojmího nebohého Jeana, který nakonec přistoupí na jeho hru a venku si před policajty dokonce vymění role. V autě jej však Francoise postřelí a tak musí vyhledat doktora - pomateného veterináře, který by nechal Jeana raději utratit. Mezitím Francoise vypráví Jeanovi svůj příběh, že je tři roky bez práce, je vdovec a má doma šestiletou nemocnou dceru Jeanne, která navíc nemluví. A tady začíná ta trochu dojemnější část s citovým vydíráním, které mi tu srandu a pobavení trochu kazilo. Pak je tu zápletka s padělateli dokladů, které navštíví na Jeanův tip Francoise, ale nakonec se stane jejich vězněm, avšak Jean jej dost akčním způsobem osvobodí. Jeanne je mezitím v péči Jeana, docela si jej oblíbí, a tudíž nechce, aby odešel a dokonce promluví a řekne to nahlas. Přesto Jean odejde a Jeanne se rozhodne pro útěk od svého otce, což celou věc zkomplikuje. Oba jsou tedy na útěku před policií, skrývají se v parku a sledují, jak malá Jeanne skončí v dětském domově, kde ji však není dobře. Naši dva hrdinové ji však za křiku ostatních dětí osvobodí, zavedou k podnapilému doktorovi, nakrmí a rozhodnou se v přestrojení za postarší manželský pár utéct do Itálie. Po patáliích s nevolností a ufouknutou parukou se jim to nakonec povede a Jean se chce vrátit, nakonec však pár dní zůstane. Nejvíce mě asi pobavila hláška, kdy komisař navštívil Jeana v jeho skromném bytě, kde chyběla žena a tak mu navrhoval, aby se oženil. Na to mu však Jean odpověděl "když mě nemůžete dostat do vězení tak mě chcete oženit?". Myslím si, že podstatu manželství tím vystihnul perfektně. Takže celkem svižná francouzská komedie s trochou toho dojemného prvku v podobě trpícího dítěte, se kterým to však nakonec dobře dopadne. ()

Rodin

Šílené, ale geniální. Tyhle frky opravdu můžu (a nedají se vypočítat, stačí ta prasklá punčocha, taška na prachy visící ze stropu, a to jsme jen v úplném počátku...). Řezal jsem se smíchy úplně srašně, a zároveň se nechal dojímat vztahem obou k té malé autistické holčičce... No evropská komedie je holt evropská. Nic proti vám, Američani, vy burani! :-) ()

Stanix

Strašně mě baví dohledávat, třeba i zpětně, inspirace námětů tvůrců. A tak když jsem si po letech pustil tuhletu taškařici, která mi za ta léta úplně vypadla z paměti, viděl jsem originál recyklátu jménem Tais-toi! ( Drž hubu! ), který byl mimochodem naprosto sqelý, s tím že blbec byl Depardieu a zkušenej gauner byl Reno. Dokonce mu udělali i účes ála Pierre Richard. ()

kyLuke

Nejlepší film s Pierrem Richardem !!! Vrcholné dílo Francise Vebera , famózní scénář , skvělý Richard a Depardieu a velmi dobrá hudba Vladimira Cosmy . Absolutně dokonalý film !!! ()

LilyDeLarge

Nevím proč, ale když jsem byla malá tak mě Richard vždycky děsil. A sestra měla tenhle film moc ráda, takže nám na VHSce běžel skoro denně. Nicméně Richard a Depardieu? Kdo by odolal známým francouzským komikům. A že Francouzi dovedou člověka rozesmát! ()

Bigfuckman

Takhle parádně skloubené drama s komedii a jako bonbónek geniální hudba od Vladimíra Cosmy to jsou Uprchlíci. Nádherně se zde prolíná těžká životní situace ovdovělého Francoa a čerstvě propuštěného, sobeckého Lucase. Tyhle 2 absolutně protipólné osoby spojí roztomiloučká němá Jean. A je tu nádherný film plný emocí. ()

Exix

Jako komedie mi to moc nepřislo spíše važnější film ..jediná scéna která mě rozesmála byla stým ožralým doktorem . ()

MaxForValue

Mix bláznivej komédie, sociálnej drámy, kombinácia humoru a "slzavých" scén. Richard a Depardieu sa skvelým spôsobom dopĺńajú a vytvárajú´skutočne krásny film. Francis Veber odviedol skutočne dobrú prácu, takéto filmy by už dnes nikto nenatočil. ()