Bankový lupič Gino Strabliggi strávil desať rokov vo väzení, mal teda dostatok času na rozmýšľanie. Rozhodol sa žiť čestne. Vychovávateľ Cazaneuve mu veril, prihovoril sa teda, aby Gina podmienečne prepustili. Na toho však vonku čaká nielen jeho manželka, ale aj bývalí kumpáni. Gino je však pevne rozhodnutý neskĺznuť do starých koľají a kontakt s podsvetím odmieta. Pracuje v tlačiarni a stále sa stretáva s múdrym Cazaneuvem. Jedného dňa však zasiahne krutý osud - Gino stráca milovanú ženu. Najviac sa o neho zaujíma policajný inšpektor, ktorý ho kedysi dostal za mreže - je totiž presvedčený, že ľudia sa nemôžu od základu zmeniť a preto špehuje Gina na každom kroku. (STV)

Wishkah

Vynikající herectví, výborný scénář a jeden z nejsmutnějších závěrů jaké znám. Michel Bouquet je tady za jednoho z největších hajzlů v dějinách filmu. Nenáviděl sem ho od první minuty. A i díky němu má ten film takovou sílu a dokáže tak děsit. Vše je do posledního detailu uvěřitelné a reálné. Vše se může stát a jak jde vidět tak pod gilotinu je cesta až neuvěřitelně snadná ()

Neotom

Věčná témata: msta, trest, přátelství- ta a mnohá další se snaží pojmout Dva muži ve městě. Činí tak velmi obratně s vynikajícími hereckými představiteli, přesto se však při zpětném pohledu na průběh filmu nemůžu ubránit pocitu o jeho mírné faktické i sebereflexivní obsahové plytkosti. 70% ()

Schuldiner

Docela dobře zahraná nuda. Chci říct, dobře zahrané, ale nuda. Zajímavý a celkem poutavý příběh je zahalen do takové zvláštní šedi, kde mě nic nerozhodilo a to je důvod mého řekněme průměrného hodnocení. Soud, odehrávající se na konci, byl jednoznačně vrchol celého filmu. To, co se odehrálo poté, mě pak přeci jen vyvedlo ze šedi a vlastně potěšilo. Nemám rád v podobných dramatech happy-endy. ()

Ixbalanke

Příjemný staromilecký francouzský film, kde se moc nemluví a nikam nespěchá. Ale hodně mi vadilo přehnané zlo v podobě posedlého inspektora, jehož postava není pořádně vykreslena a působí příliš násilně a až nesmyslně. Scéna u soudu byla hodně slabá, povrchní. Kdyby se stopáž filmu prodloužila 2x a vše se propracovalo, byl by to úžasný a silný film. Takhle byl jen příjemný. ()

ClimbVibe

Zdejší výborné hodnocení mě přinutilo film dokoukat až do konce. Celou dobu jsem si ale říkal, kdy už se to odlepí od naivní vyprávěnky o napraveném fešáku Delonovi a jeho opatrovníkovi - "panu Humanismu" Gabinovi. Scény bez pointy, dialogy kostrbaté, některé postavy zbytečné. 90 minut se tentokrát natáhlo subjektivně na dvojnásobek a tuhle klasiku už příště opravdu vynechám - není pro mě. ()

Prochy38

Musím říct, že film mě naprosto uzemnil... Tohle jsem vážně nečekal. Čekal jsem krimi, jak mi zde žánr nabízí, ale ne takové sociální drama. Po prvních 20ti minutách jsem už jen hleděl a čekal, jak tohle skončí. J. Gabin vynikající. A A. Delon dokonce famózní. Ovšem příběh J. Giovanniho nemá chybu. Kruté, drsné, chvíli hezké a milé, plné nadějí, za chvíli beznadějné, ztracené, bolestivé, smutné. Film mě stihl za těch 90 minut naprosto vtáhnout a citově ovládnout. Dostalo mě to. ()

Disease

Teda, musim konstatovat, že kdysi mi ta buzerace přišla hustší, v současnosti docela zkratkovitá. Nicméně závěrečná scéna funguje pořád a celkově jednoznačně nadprůměr, hlavně díky Gabinovi. ()

filipvrbik

Jo, je to velmi dobrý film- docela mrazivé krimi v čele se skvělým Alainem Delonem a Jeanem Gabenem, bohužel je od jisté doby jasné, jak film logicky skončí- člověk celou dobu doufá, že skončí jinak, ale neskončí jinak. Zajímavý dobový pohled na policisty a justici....80% ()

Alf

jako apel na zrušení trestu smrti to na mě působí stále méně, ale jinak velmi kvalitní film se skvělými výkony hlavních představitelů... ()

Yoss

Prvá polovica bola dobrá, mierne nadpriemerná, ale to nie je tá časť, prečo je dobré si pozrieť tento film. Potom, čo na scénu prichádza inšpektor, presvedčený v nezmeniteľnosť kriminálnej povahy hlavného hrdinu, sa odsýpa dej bravúrnym spôsobom. Príliš odhodlaný policajt, bezradný vychovávateľ a Delon v okovách systému je obrazom toho, ako jednotlivec nemá šancu, keď sa spustí štátna mašinéria. Niežeby som bol proti trestu smrti, ale práve takéto príbehy poukazujú na jeho možnú omylnosť. Ak by sa celý dej valil, ako posledných 20 minút, bolo by to čistých päť hviezdičiek. ()

ekomo

Nevím co bych ani řekl. Tento film na mě působí ještě pár hodin po shlédnutí. Výborné shrnutí různých příčin nesprávnosti, nedokonalosti a především nespravedlnosti dřívější justice. Krutý příběh muže, kterému po velké chybě, kterou udělal, už nebylo dopřáno normálního života, byl neustále sledován, otravován a zkoušen na nervech, tak se potom nedivte, že se člověk jednoho dne naštve a udělá obrovskou hloupost, za kterou bude krutě odsouzen a zapomenut. ()

aLPaC

Velký palec nahoru a ukázka toho, jak dokáže být život svině i přesto, že se snažíte žít spořádaně a nikoho neobtěžovat. Delon a Gabin jsou fantastická dvojice, inspektor zmrd, zneužívající své postavení, ale tak už to hold někdy bývá. Konec je takový, jaký být musel. ()

Greg25

Dodnes si pamatuji, když jsem tenhle film viděla poprvé, byl to jeden z nejsilnějších filmových zážitků, které jsem v té době viděla (2004) a i dnes (2009) považuji tento film za jeden z vůbec těch nejpovedenějších ve světové kinematografii. Závěrečná scéna, kdy se Delon naposledy před gilotinou otočí na Gabina, záběr na jeho vyděšené oči, to je neuvěřitelně dojemná scéna, která jen tak nemá obdoby. 100% ()

thunnus

Velmi dobrý film se skvělým Gabinem a asi ještě lepším Delonem, který je jeden z mála hrdinů, jimž jsem v poslední době fandil. Velká škoda jen, že ostatní postavy nejsou lépe propracovány a nemůžu se zbavit pocitu, že člověk (drobný spoiler) by po 10 letech ve vězení a ztrátě milované ženy byl větší grázl. Taky příběh byť zajímavý, se mi zdá poněkud příliš jednoduchý, z toho důvodu dávám jen čtyři hvězdičky, ale jsou velmi silné. ()

Rilian

Skvělý film o trestání lid, kteří již svůj díl společnosti zaplatili. Delon i Gabin jsou perfektní, jedou podle výborného scénáře a navíc není moc filmů kde by policie byla zobrazená i z té druhé strany. Film, který stojí za to vidět. ()

neneka

Moc dobře si pamatuju na ten obrovský smutek, který ve mně film zanechal před mnoha a mnoha lety, kdy jsem ho viděla poprvé. A stejně zdrchaná jsem ho dokoukala i nyní. Nezměnil se v ničem. A člověk si říká, že přece na světě nějaká spravedlivost existovat musí... vždyť to, co hlavní hrdina v podání Alaina Delona provedl, si přeci odpykal, chtěl začít znovu a taky to z počátku vypadalo hodně slibně, jenže všechno nakonec stejně dopadlo jinak. A úplně špatně. A Michel Bouquet v roli policejního komisaře byl opravdu odporně (ne)uvěřitelný. ()