Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

• Česko Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (viac)

Kleopatrin Egypt je pod nadvládou Rimanov a Kleopatra a Cézar sú milencami. Kleopatra, podráždená Cézarovymi sarkastickými poznámkami na adresu Egypťanov navrhne stávku - ak sa jej podarí vybudovať prepychový palác do troch mesiacov, bude musieť Cézar verejne vyhlásiť, že Egypťania sú najväčším národom na svete. Je to takmer nesplniteľná úloha, no architekt Numerobis nemá na výber - ak sa mu ju nepodarí splniť, stane sa z neho večera pre krokodílov. Pomôcť mu môže jedine zázrak - Asterix, Obelix a druid Panoramix, ktorý ovláda tajomstvo zázračného nápoja. (STV)

vito_corle

Asterix a Obelix Mise Kleopatra je skvělá komedie, kde ožívají populární komiksové postavy. Tlouštík Obelix je naivní dobrák, co by jen jedl divočáky a chtěl by ochutnat kouzelný nápoj. Jeho přítel Asterix je chytrý a odvážný stejně jako Obelix, Samozřejmě nesmí chybět ani Obelixův a Asterixův věrný čtyřnohý psík Idefix. Film je vtipný a paroduje známé filmy (Titanic-scéna s piráty) Star Wars Darta Vadera. Caesar je vrchol srandy.Bellucci jako Kleoaptra fakt kus je to druhá Taylorka, Film je nabitý humorem. Nádherné kostýmy a kulisy a já se parádně bavil. ()

TostTom

Naprosto skvělý legendární film a jedna z mých nejoblíbenějších komedií na kterou se vždy rád podívám i několikrát za rok. ()

tragos

Šílená blbost, divím se, že jsem to dodíval, na druhou stranu je tam pár dobrých vtípků. S jedničkou se to nedá srovnat. 3/10 ()

SpeedyCZ

Bomba komedie (spíš parodie), plná nejrůznějších vtípků, kterým jsem se musel smát i několik minut. Pro mě jednoznačně lepší než jednička :-) ()

paolito

Uznávám, normálně by to bylo tak za *, ale garantuju vám, pokud si tento film pustíte s tlupou kamarádů a předtím ztrestáte pár špeků, tak se budete bavit královsky. Nejlepší je mněhně a Je mě vidět-není mě vidět-je mě vidět-není mě vidět-není mě vidět-je mě trochu vidět, ...a od té palmy povede dlouhá alej s fůrou soch, bude se jmenovat "Dlouhá alej s fůrou soch". A hlavně LANGUSTA!!! :) ()

fr3ak

Tak tohle byl fakt těžkej úlet, nicméně musím přiznat, že to byla sranda :-). Fakt bych se režiséra rád zeptal, co během natáčení bral za drogy, asi toho bylo víc naráz :-) ()

Pradlík

Lepší než první díl a to hlavně že téma není tolik vážné a film obsahuje neskutečnou spoustu vtipných hlášek, momentů a různých parodií. Navíc zde máme stejné geniální herecké obsazení a navíc přibyla extrémně sympatická postava Numerobise,který je zdrojem většiny vtipných scén a kterého hraje Jamel Debbouze a má zde mnohem lepší roli než v novějším Dni Vítězství. Numerobis: Dobrý den! Nevíte, jak se dostanu do galské vesnice? voják: Nejlíp uděláte, když půjdete po fackách... ()

RedDuck

Jeden z těch filmů, kde si člověk řiká, že by si to užil více ve štábu než jako divák v televizi. Vtip pořád balancuje mezi skvělým a nepřijatelným, geniální pasáže hned zalepí upocené vtípky. Celkový dojem je tak rozporuplný. ()

Akana

Ani bych to od sebe nečekal, ale okázale výpravná Mise Kleopatra mě baví víc než skromnější hraná jednička. Tvůrci sem toho nacpali opravdu kvanta a přiznávým, je to přeplácané. Ne každý fór má cenu zlata. Ale ta všudypřítomná ztřeštěnost a parodie na kdeco střídající jedna druhou mají prostě svoje cirkusácké kouzlo. Známým komiksovým hrdinům se zkrátka v tomhle případě podařilo odlepit od svých kreslených originálů a nezahučet do močálu vyprázdněných trikových orgií. I když je pravda, že provokativně skotačí na samém jeho okraji a někdy se i smočí. ()

MickeyStuma

Druhý snímek o chrabrém Asterixovi a jeho věrném příteli Obelixovi se již drží jedné komiksové předlohy. Na film to však zcela nevystačilo a tak si vypomohli několika epizodkami. Tentokrát snímek pojali krapet jinak a přidali do něj více ztřeštěnosti, což ve výsledku vypadá více crazy. S Galskou vesničkou se nyní vůbec nesetkáme a vrhneme se rovnou do slunného písčitého Egypta. Pocit je však z díla trochu rozpačitý. Předlohy se příběh snaží držet, ale tý ztřeštěnosti je tu až zbytečně moc. Onen komiksový humor to dosti přepaluje. Drujda Panoramixe nejenže hraje jiný herec, ale má i celkově jinou vizáž. Když jsem u toho, tak i Julese Césara hraje někdo jiný. Alain Chabat však předchozímu představiteli Gottfriedu Johnovi nesahá ani po kotníky. Už minule jsem tvrdil, že je v této roli nezaměnitelný a za tím si stále stojím. Monica Bellucci v roli Kleopatry byla správná volba. Potěšili mě i humorné vsuvky s piráty, kteří jsou v komiksu jaksi už nepostradatelní. Výprava megalomanská a efektní. Škoda. Vizuálně je výsledek pastva pro oči, ale bylo určitě zbytečné v humoru tolik tlačit na pilu. Hodně to, jinak výbornému snímku, shodilo prestiž. ()

vachi

Moje GUILTY PLEASURE. Film, který můžu vidět pořád a pořád dokola a neomrzí se mi, výrazně tomu napomáhá i luxusní dabing. ()

P.J.2

Nemohu dát jinak než 4, i přestože to není takovej skvost tak tolik absurdit a komediálích situací je tam tolik že čím víckrát na to kouknete tím více si to zamilujete. ()