Pred štyrmi rokmi sa "zdravotný brat" Greg (Gaylord) Yebal (Ben Stiller) zaľúbil do krásnej Pam Byrnesovej (Teri Polová). Pam sa vtedy rozhodla predstaviť ho svojmu otcovi, konzervatívnemu a akurátnemu Jackovi (Robert De Niro), bývalému agentovi CIA, ktorý si pre svoju dcéru predstavoval onakvejšieho nápadníka. Počas víkendovej návštevy sa totiž Gregovi, ktorý je doslova magnetom na všetky možné trapasy, podarilo stratiť batožinu, podpáliť dvor, zničiť bazén a postriekať farbou Jackovho domáceho miláčika Jinx. Mimochodom, úbohý Greg je alergický na mačky. Jack ho vtedy podrobil aj testu na detektore lži. Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obaja mladí ľudia chystajú svadbu. Lenže budúci svokor, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu Greg Yebal priženil. Z druhej strany chce vyhovieť svojej dcére, a preto prejaví záujem o zoznámenie sa s rodičmi budúceho zaťa. Cez víkend teda všetci nastúpia do luxusného Jackovho autokaru a odídu na ostrov k rodičom Grega, nekonvenčným bývalým hipíkom Berniemu a Rozalin (Dustin Hoffman, Barbra Streisandová). Obe rodiny strávia spolu 48 hodín, aby sa lepšie spoznali. Víkend sa začína celkom dobre, ale všetko ide hladko len do chvíle, kým Jack zistí, že Bernie je síce právnik, ale už dlho sa svojej profesii nevenuje. Zostal totiž kedysi otcom v domácnosti, aby sa venoval výchove milovaného syna a poskytol mu čo najviac rodičovskej lásky. Roz má skutočne lekársky diplom, ako tvrdí Greg, ale namiesto poriadnej praxe je sexuálnou terapeutkou seniorov a radí im v oblasti tantrického sexu. Potom dôjde k "záchodovej epizóde, ktorej protagonistami sú Yebalových pes Moses a Barnesových mačka Jinx. Pri obede sa odhalí chúlostivé tajomstvo kubánskej kuchárky, dôjde tiež k divokému futbalovému zápasu. Skrátka, poznanie rodiny Yebalovcov vôbec neprebieha konvenčne. (TV Markíza)

Hapretor

Tam, kde je jednička vtipná, tak toto je trapné a zdlouhavé. Proč další díl? A to ještě udělali trojku, no fuj! - Tři * za herce a z lítosti. ()

Olík

Tihle fotři, doplnění o fotra Dustina Hoffmana, i přes na první pohled téměř shodné schéma, nejsou tak úderní a ještě více inklinují k lacinější formě humoru než jejich o čtyři roky mladší já (Fotr je lotr r.2000). Jinak ale jde, o jednovaječné dvojče, kterému se zkrátka ve škole daří o kapánek hůř, než jeho sourozenci, který přišel na světlo světa dříve. ()

BeranSon

Úplně skvěle šťavnatá jízda, která lehce zastiňuje první díl! Tady jsem se opravdu od začátku do konce bavil. Není to jen silnějším scénářem, ale především novým ultra hereckým duem Hoffman - Streisand . Na to se dá koukat parádně. Je prostě skvělé pozorovat tu hravou hru protikladů jako tady. Na jedné straně stojí kamenný, suchý De Niro , vedle něj krásně a ladně proklouzává mezi ledy Stiller a Dustin je tak energický, svěží, že jsem se prostě jen chlemtal co vždy udělal. Radost pro oko. Takže jedna z těch nejlepších komedií dle mého názoru. - 8/10 - ()

levente

Žádný zázrak, nicméně stále ještě velmi "slušná" komedie založená na sexuálních vtípcích u kterých se člověk připitoměle usmívá po celé ty dvě hodiny. Řekl bych přesto přezevšechno, že je jednička o chlup Jingse v prachu rozbité čínské vázy lepší. ()

Redbee

Povedená komedie, která bourá mýty o špatných pokračováních a překvapivě je lepší než první díl. Výborné herecké obsazení, skvostná Barbra Streisand. ()

Joeey

Postava Jacka Byrnese byla v jedničce nezapomenutelná, zde už šlo spíše o pitvoření. Už není v popředí ta originální zápletka, díky které se dalo jedničce sem tam něco odpustit. Bohužel zde musím souhlasit s pojmy jako "nastavovaná kaše", které jinak nesnáším. ()

salamandrr

O něco lepší než první díl, některé věci jsou dotaženy a možná přetaženy až do extrému(matka je sexuální terapeutka starších párů a otec mezitím cvičí kapuleru na dvorku), ale proč ne, docela to funguje a film kombinuje zkušenost 1 a osvěžení v podobě Streisandy a Hoffmana... ()

JimiH

A prý že druhý díl nemůže překonat ten první. Tenhle film tohle pravidlo vyvrací. Zábavnější sequel s výbornými hereckými přírůstky. ()

Jeand´Boa

Dva nové přírůstky do hereckého obsazení chválím jako výtanou změnu k lepšímu...bylo to vydařenější než jednička (což se moc často u filmů nevidí), jejíž divácký úspěch byl impulsem, ale ne o tolik, bych byl v počtu hvězdiček štědřejší... ()

Torgal

Vynikajúca komédia stojaca hlavne na skvelom hereckom obsadený - nové postavy Dustina Hoffmana a Barbry Streisand dodali filmu šťavu, ktorá prvému dielu chýbala. Humor bol síce dosť hrubozrný, ale bavil som sa výborne, jediný problém som mal so scénami, kde sa všetci navzájom prekrikovali (a nebolo ich málo). 8/10 ()

-soch-

Tento diel vôbec nezaostáva za tým prvým. Pohybuje sa na tej úrovni kvality, ak nie ešte lepší. Možno práve čas, ktorý je medzi dvoma časťami pomohol aby tvorcovia a herci vytvorili výbornú komédiu. Tento rok (2010) nás chystá ďalšia časť a od tej druhej uplynulo už neuveriťelných šesť rokov. Takže? Malo by to byť dobré. Navyše slovenský dabing ma prekvapil obsadením MAROŠA KRAMÁRA, ktorý daboval Hoffmana. Ďalej hrali: JURAJ KEMKA, ELENA PODZÁMSKA, KAMILA MAGÁLOVÁ, PETER RÚFUS, TÁŇA RADEVA a PETER JAMRICH. ()

Miany

Rozhodně to není průměrný film, u kterého se člověk sem tam nudí! Můžu tedy s jistotou říct, že námět se mi líbil a propracování filmu taktéž. Není to sice žádný vrchol kinematografie, ale pobavil a ještě k tomu herecky ladil. Trocha toho amerického humoru nikdy neuškodí a pokud to není trapné, člověk se i zasměje. Já se zasmála a mé oči neklouzali nikam jinam než na obrazovku a má mysl nepřemýšlela nad ničím jiným, jen se bavila příjemnou komedií "Jeho fotr, to je lotr". ()

the_bitch

Niekedy mám pocit že k filmom tohto typu je škoda sa vyjadrovať, ale hold film ktorý sa dá pozrieť, ak máte podobný humor ako je vo filme tak sa aj zasmejete, ale stále je to len priemer, nič viac, nič menej. ()

Rikky007

Nevím, jestli bych vyzdvihoval zrovna Streisand a Hoffmana, ale když se to bere s nadhledem, tak se na to dá v pohodě koukat. Jenom škoda, že to dost často padalo k celkem primitivním vtipům. První díl je prostě jenom jeden. ()

Mianelia2050

Opravdu skvělé pokračování, nezklamalo a neztratilo na kvalitě :). Jsem velmi mile překvapena a skvěle pobavena :D. Herecké obsazení naprosto hvězdné, dovolím si říci i něco více o výkonech. Ben Stiller zahrál smolaře Grega a syna šíleně ujetých rodičů naprosto skvěle, nemám co dodat, Dustin Hoffman, úžasně ujetý právník, Barbra Streisand zahrála skvostně sexuoložku, Blythe Danner naprosto roztomilou matku, Teri Polo skvělou snoubenku a nakonec ten nejlepší: Robert De Niro. Naprosto GENIÁLNÍ výkon. Šíleně vlezlého, upjatého suchara a dědu zahrál bombasticky. Prostě skvělé. Jsem více než spokojena. Velmi jsem se bavila, bylo to opravdu napěchované nejlepším humorem a nepřestávám se smát do dnes těm všem šílenostem, které rodinka Byrnesů zažila. Hudba výstižná, příběh dokonalý. Dávám plný počet hvězdiček jelikož dle mého názoru není za co ubrat :). Skvělý film na večer, určitě mrkněte, nezklame ;). ()

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)