Pred štyrmi rokmi sa "zdravotný brat" Greg (Gaylord) Yebal (Ben Stiller) zaľúbil do krásnej Pam Byrnesovej (Teri Polová). Pam sa vtedy rozhodla predstaviť ho svojmu otcovi, konzervatívnemu a akurátnemu Jackovi (Robert De Niro), bývalému agentovi CIA, ktorý si pre svoju dcéru predstavoval onakvejšieho nápadníka. Počas víkendovej návštevy sa totiž Gregovi, ktorý je doslova magnetom na všetky možné trapasy, podarilo stratiť batožinu, podpáliť dvor, zničiť bazén a postriekať farbou Jackovho domáceho miláčika Jinx. Mimochodom, úbohý Greg je alergický na mačky. Jack ho vtedy podrobil aj testu na detektore lži. Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obaja mladí ľudia chystajú svadbu. Lenže budúci svokor, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu Greg Yebal priženil. Z druhej strany chce vyhovieť svojej dcére, a preto prejaví záujem o zoznámenie sa s rodičmi budúceho zaťa. Cez víkend teda všetci nastúpia do luxusného Jackovho autokaru a odídu na ostrov k rodičom Grega, nekonvenčným bývalým hipíkom Berniemu a Rozalin (Dustin Hoffman, Barbra Streisandová). Obe rodiny strávia spolu 48 hodín, aby sa lepšie spoznali. Víkend sa začína celkom dobre, ale všetko ide hladko len do chvíle, kým Jack zistí, že Bernie je síce právnik, ale už dlho sa svojej profesii nevenuje. Zostal totiž kedysi otcom v domácnosti, aby sa venoval výchove milovaného syna a poskytol mu čo najviac rodičovskej lásky. Roz má skutočne lekársky diplom, ako tvrdí Greg, ale namiesto poriadnej praxe je sexuálnou terapeutkou seniorov a radí im v oblasti tantrického sexu. Potom dôjde k "záchodovej epizóde, ktorej protagonistami sú Yebalových pes Moses a Barnesových mačka Jinx. Pri obede sa odhalí chúlostivé tajomstvo kubánskej kuchárky, dôjde tiež k divokému futbalovému zápasu. Skrátka, poznanie rodiny Yebalovcov vôbec neprebieha konvenčne. (TV Markíza)

Looser

Druhých dílů se vždycky bojím (a většinou oprávněně) ale tady jsem byl opravdu příjemně překvapen. Dvojka je možná ještě víc nabitá humorem než jednička. Možná bych trochu zkrátil stopáž, protože skoro dvě hodiny je fakt dost ale jinak v tyhle komedii funguje všechno jak má Stiller je zase dobrák, kterému nic nevychází, De Niro je prost formal CIA, objeví se i Owen no a nově příchozí Hoffman a Streisand s jejich šukavým psem tomu dávají korunu. ()

lewwin

Byl jsem zdarma pozván do kina na tento snímek. A jelikož jsem viděl poměrně zdařilý první díl, byl jsem zvědav, jak to de Niro s Hoffmanem a spol. rozjedou... a byl jsem celkem příjemně překvapen. Celkem vtipné dialogy, které sice trošku těžily z jedničky, ale přesto to docela šlo. Dobrá odpočínková komedie. Za peníze bych na to do kina asi nešel, ale víno + přítelkyně + tento film = ideální kombinace na večer... Díky Hoffmanovi, kterého opravdu můžu, čtyři hvězdy. Nebijte mě, prosím =))) ()

solskjaer

Komedie Stilera mám hodně rád a nezáleží na tom jestli v nich jen hraje a nebo je režíruje. Všechny obsahují to co by všechny komedie měli a to notnou dávku hodně dobrého humoru. V pokračování dobroudružství Gaylorda Fockera se setkáváme s jeho rodiči, které ztvárnili Barbra Streisandová a Dustin Hoffman a musím říct, že mě příjemně překvapili. Sice filmu ke konci dochází nápady i tak jsem se poměrně dobře bavil a určitě patří tento rok k těm lepším komediím. ()

sedm.1

Po výborném Fotr je lotr přišel propadák v podobě nastavené kaše v pokračování,které nemělo vzniknout!Veškerý humor,který fungoval v díle prvním,zde sklouzává do sledu trapných scének a pitvořících se herců,což mě obzvláštˇ mrzí kvůli jindy výborným hercům Robertu De Nirovi a Benu Stillerovi,kteří se zde opravdu jen ztrapňují.Celý film snad neměl jedinou vtipnou scénku,což už se mi dlouho u žádného podobně laděného filmu nestalo a snad už i nestane.Škoda! ()

kenkaku

Setkání u Jebalů je díky brilantní volbě (Dustin Hoffman, Barbra Streisand) Gregových rodičů stejně zábavné jako první počin a díky některým "úchylárnám" jako scény s vnukem Jackem jsme vážně začal uvažovat o tom učit syna také znakovat ;). ()

Sdoom

O něco slabší než jednička, hlavně scénáristicky. Ale herecký ansámbl vše vynahradí. De Niro jako vždy ruluje. (HD, orig.) ()

herr_carter

Povedené pokračování jedničky, kde hlavní představitele právě z prvního filmu totálně zakrývají Hoffman a Streisandová, větší pošuky jen tak člověk nevidí a aspoň je pak člověku jasné,po kom to ten Gaylord má.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Maynard.

Jo, tohle šlo. Bavil jsem se stejně jako u jedničky. Za co sem hodně rád, tak že se tam neobjevil na moc dlouho Wilson nebo jak se to pako jmenuje :o). Všechno se to točí kolem DeNira, což je absolutní paráda. Jeho grymasy mě hodně baví a styl humoru taky. Jebalovi rodiče sou taky super, hlavně teda fotřík, ten se povedl. Příjemná komedie, ale na dlouho zase nemusím... ()

hudryhudry

Laciná americká komedie vás láká především zvučnými jmény, které ji naštěstí udržují nad vodou, ale asi jako ledovec - 90% pod a jen těch 10% ční nad hladinu. Film má slibný rozjezd, stagnující střední část a velmi slabý závěr. Scénář se totiž jaksi nepovedl. Zápletka se svatbou je už ohraná jak stará gramofonová deska a na mě jako na diváka už moc nepůsobí. Je zde sice dost vtipných momentů, která se však většinou drží jen humorem založeným na trapnosti a na nadrženém mopslíkovi. Bohužel ani Dustin Hoffman, můj oblíbený herec, nepředvání žádný zázrak a jen ukazuje trapnou plejádu ruzných paxichtů a gest, které se k herci jeho formátu opravdu nehodí. Na Barbaře jsou už dost vidět stáří a na roli sexuální dračice by měla mít tak o pár let míň. Takže jediný Robert si ode mě zaslouží pochvalu, protože bručoun od CIA, ten mu opravdu jde :-) Tak už se naše sestra Ben Stiller snad usadí a comedymaker Jay Roach už nám dá s jeho dalšími životními příběhy pokoj, protože novou zápletku, třeba o porodu malého Fockera už bych asi nestrávil. Mooožná že část viny leží i na panu režisérovi. Ať každý posoudí sám. 2,5* takže matematicky zaokrouhluji na tři* ()

Wally

Opakovaný vtip již přestává být vtipem...tohle pokračování nenabídlo žádnou novou myšlenku, žádný nový vtip nebo nápad...určitě pobaví, ale přece jenom by člověk čekal víc, když vidí jaké filmové hvězdy se v tomto snímku sešli. No ne vždy je to záruka kvality... ()

divak84

v porovnání s jedničkou velmi velmi znepokojující, vyždímané, nechtěně vtipné, vyschlé. tam kde to v jedničce fungovalo, tady to už je prostě jen křeč... ()

klukluka

Jednička byla vynikající, záměrně jsem se s tím filmem míjel, odmítal jsem na něj koukat, ale nakonec mě nadchnul. Na dvojku jsem se po té překvapivé zkušenosti těšil, ale to byla možná chyba... :( Jsem pro změnu hrozně zklamanej. Tohle už byla taková ta sranda za každou cenu, samý absurdní figury, jeden ujetější než druhej, různý podoby vykrádaček jedničky, protivná křeč... Dám si i trojku, ať to mám komplet, ale teď už do toho jdu zase se strachem. :( ()

Vajonek

Ačkoliv pokračování úspěšné jedničky je postavené na naprosto identickém schématu a mohlo by se zdát, že už tak nebude mít čím překvapit a takto opakované nebude bavit, není tomu tak. Řekla bych, že dvojka je na podobné úrovni jako jednička, zase to všechno dobře funguje. Výjimka potvrzující pravidlo častého neúspěchu u pokračování úspěšných ztřeštěných komedií. 85 %. ()

matthew.d

O dvě hvězdy lepší než jednička- o Hoffmana a Streisandovou - ale stále pouhý průměr. A jak všicni víme, tvořit průměrnost je na h..no! ()

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)