Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

Clark_Kent

Tak čekal jsem po těch slavných povídačkách něco u čeho si poseru gatě. Jenže chyba lávky a taky poměrně slabýho scénaře. Bylo to nedotažený a dost. ()

oldy

Kdo by po tomto filmu dobrovolně šel do sklepa v noci :D Když jsou ve sklepě tajné dveře,je něco špatně. A tím to nekončí. Pár věci se dalo sice předvídat. 7/10 ()

LdaVinci

Výborná podívaná a výborná zápletka. Musím říct, že jako horor tohle funguje bravurně, protože jsem se málem podělal strachy. Je tam pár momentů, které mě iritovaly v rámci chování postav, ale je toho málo a nakonec to není nějak hrozné- jsou horory, kde jsou postavy opravdu hloupé. Ale ta finální pasáž může působit trošku divně. Nicméně fakt dobrý nápad a je dobré o tomto nic nevědět, protože je fakt napínavé jít do neznáma a pomalu chápat, o co tu jde. ()

Homerking

Tess a Keith se setkávají za podivných okolností, konkrétně když se ukáže že si oba rezervovali stejný dům na okraji Detroitu, domluví se tedy že v domě budou prozatím bydlet oba než si Tess vyřídí pracovní pohovor. Tess je zpočátku ke Keithovi nedůvěřivá ale postupně si k němu najde cestu, jejich pobyt ale nabere děsivý spád poté co Tess najde v suterénu tajnou chodbu. První část filmu byla velmi dobře zpracovaná nicméně, druhá část filmu byla úplně mimo, škoda. ()

papadoce

Pozor, spoilerujem. Bubákovina, pri ktorej sa dostávame k pointe len veľmi pomalým a vlačným spôsobom. To čo ale príde, je hnusné, neočakávateľné, šokantné. Asi by som taký film vôbec nepredpokladal na Disney+, rozhodne sa nejedná o malú morskú vílu, ale o strašidelnosť strašnú. Asi nejdem hodnotiť niektoré nelogické chovania ľudí, k príbehu to proste patrí. Myslím, že aj v skutočnom živote sa ľudia chovajú hodne nelogicky najmä vo vypätých situáciách. Pravdou ale je, že tam dole by ste ma nedostali ani bagrom. Prvých 50 minút zrejme každý čaká, že to ten slizoun Skarsgård na tú pišulu vybalí a bude ju mučiť, znásilňovať, alebo tak niečo. Hovno hovno zlatá rybka, akvárium nebude a klišé sa nekoná. Všetko je úplne inak. Ale vstupom Justína Dlhého do príbehu to už naberie tie pravé grády a divák začne chápať. Strach a zdesenie z mamičky ale nepominie, práve naopak. Niektoré scény sa podľa mňa dali natočiť ešte oveľa znepokojujúcejšo, ale svoju kvalitu to rozhodne malo. Nič podobné som zatiaľ nevidel a preto zaparkujem svoje hviezdy na štvorke. Raz za čas sa pri filme posrať, nie je na škodu. Finále bolo mňamkové. A Be my baby v závere? To aký štýlový sarkazmus. ()

xpantherx

Uprimne povedane, na zaklade hodnotenia ludi, ktorych sledujem som od tohto snimku ocakaval dalsi Get Out. Necakal som, ze sa jedna o polo komediu. Prva tretinu fakt nasliapnuta a musim priznat ze uz som predpovedal koniec na zaklade zabehnutych klise, ze vrah je zahradnik, ale nasledne pri konci prvej tretiny som mal wtf moment, ktory film nasmeroval pre mna nie moc ocakavanym a zelanym smerom. Nasledne v druhej tretine sa rozvija komedialna cast a taktiez nelogicka (nie ze by v prvej casti nebola) a tretou to vrcholi, pricom tam uz ani nevie ci clovek pozera romanticku komediu s nechutnymi postavami. Sice takmer vsetko tam bolo dovysvetlovane, ale chybala mi hlbsia premisa preco sa to vsetko dialo. Pre mna osobne to postradalo napatie (okrem prvej tretiny) a teda bola to skor taka oddychovka, nez poriadna halloween 🎃 lakacka. ()

Ex_Machina

„Materská láska je ten najušľachtilejší cit na svete“. Hlavne v tradičnej rodine.  Ale keď ju situujete do Detroitu po nevydarenej automobilovej priemyselnej revolúcii do jednej z ich chátrajúcich štvrtí plných pografitovaných rozpadajúcich sa drevodomov, viete tomu dať hlbší rozmer. V Európe v pivniciach pod domami máme zemiaky a bedničky s pivom. V Amerike vedia zájsť ako vždy ešte o niečo ďalej. ()

Midar

Pár na první pohled nesouvisejících příběhů tvoří dohromady extrémně originálně pojatý a suverénně natočený horor, v němž se postavy chovají uvěřitelně a racionálně, děsivé scény jsou opravdu děsivé a atmosféra by se dala v některých momentech přímo krájet. Tak chytře napsaný a dravě natočený horor s nenásilně prodanými myšlenkovými přesahy tady dlouho nebyl. ()

Mamlas

První polovinu filmu chodí blbka po baráku a kecá se spolubydlícím. Nic se neděje, s klidem možno celé přeskočit. Pak to samé dělá jakýsi chlap a konečně se časem trochu něco děje. Budiž. Finále je dost zmršené. SPOJLER - Když 2 lidi spadnou z 20 metrů přímo na betonovou cestu, z toho jeden to vezme šipkou po hlavě, jaká je šance, že to oba v pohodě přežijí a dokonce pak v klidu ovládají své končetiny? Tohle finále tvůrci zcela podělali, podobně jako tak 2/3 ze stopáže tohoto díla. (22%) ()

SAINTS

Šokujúco dobrý horor,ktorý má čo ponuknuť.Jedná sa o jeden z najlepších a najnapínavejších hororov tohto roka.Film výborne funguje aj ako Horor a čierna komédia.Je to desivé,no aj sa zasmejete.Jeden z mála filmov,kde nie su takmer žiadne hluché momenty.Výborne su aj herecke výkony a hudba a samozrejme režia Zacha Creggera. ()

Pitryx

Předesílám, že jsem o tomto filmu četl jen samé superlativy, ale netušil, o čem je. Takže v tomto bodě dám klidně desítku za překvapení. Druhou pak dostane kameraman a třetí maskéři za ten mini konec s rukou. Film mne moc nebavil, tohle už tu bylo mockrát. Za další, nesnáším ty blikačky, to mi opravdu vadí. Pro mne jde o dost podprůměrný a obyčejný film, který vlastně nic nového nepřinesl. Těch 30 % je opravdu na hraně. ()

Dejvecd

Zo začiatku to vyzeralo, že sa bude jednať o zaujímavý film s dobrou creepy atmosférou a sympatickými postavami, ktoré sú velice dobre zahraté. Lenže potom sa to bohužiaľ zvrtlo do stupídnej nudy, ktorá neponúkala nič, čo by ma udržalo pri obrazovke (ani žiadne zaujímavé zabitia). Nápady to malo, ale prevedenie, ktoré sa v polke zvrtlo do klasických podpriemerných žánrových kolegov film docela potopilo. 4/10 ()

hrumsrt

Letošní rok zatím, podle mě, pořád nepřinesl žádný horor, který by se mohl v konkurenci s ostatními žánry nějak měřit. A i když Creggerův Barbar pořád není taková pecka, tak v tomhle určitém žánru jde zatím o letošní strop. První půle snímku je hodně zajímavá a funguje jako více než dobrý build-up k něčemu většímu. Super výběr postav a návrat Billa Skarsgårda do strašidelného žánru. Veškerý odhalení, ke kterým dojde mají svoji váhu a s nepříjmně úchylnou postavičkou, která navíc připomíná Spittera z "Left for Dead" dokáže příběh svojí atmosférou skvěle pohltit. Možná jen malinko škoda se zacyklením třetí "hlavní postavy", což bohužel vrátí celé vybudované kouzlo o krok zpět, místy únavně sledujeme již podruhé totéž. Kolikrát příběh překvapí svojí odvahou, jakou rychle promíchá celý obrazem sledovaných osudů, ovšem nikdy se mu nepovede přichystat natolik silný twistík či originalitu, aby vskutku posunul snímek k historické zapomatovatelnosti. Neodpustí si ani řadu klišé, kdy se několikrát naše hlavní postavy chovají jako idioti a naprosto neopatrně činí další rozhodnutí. Nebýt finální čtvrtiny zapadne Barbarian do žánrové šedi, což sice neobhájí některá kompoziční rozhodnutí, ale zanechá spíše spokojenější pocity. 70% ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana