Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

NorseSword24

Keby mám tento film opísať dvoma slovami, bolo by to: Novodobé Psycho! Možno to k tomu porovnávam len kvôli štruktúre ale aj tak sú tie filmy u mňa na rovnakej úrovni. Nevedel som o čom to je. Jedine čo som počul boli len dobré recenzie. Tak som sa už po štyroch mesiacoch k tomu dostal. Zo začiatku som čakal takú klasickú zápletku kde Bill Skasgard bude vrah a pod. Našťastie sa tak nestalo a film prišiel s niečím jednoduchým ale efektívnym. A kvality réžie, strihu a kamery som videl už v úvodnej scéne pri dverách. Ľúbi sa mi ako film strieda tempo. Máte polhodinový pomalý úvod a potom napínavých 15-20minút a potom zase pomalšie a zase besnejšie. Čo ma privádza k druhej časti filmu kde sa objaví Justin Long a scéna kde objavuje tunel je tak strašne geniálna XD. Nevedel som či sa mam smiať alebo s napätím pozerať a čakať kým sa to poserie. Fakt úžasné. A jeho postava sa mi dosť ľúbila. Proste to nie je postava ako z iných hororov. Konkrétne chcem spomenúť práve scénu kde objavuje tunel, kde by sa každá postava zachovala úplne inak, ale on nie. A ďalšia scéna na konci kedy sa niečo poserie kvôli tomu že sa mu trasú ruky od strachu. Tieto scény pridávajú reálnosť do príbehu. A aj humor. A čo sa týka opaku humoru, tak strach a napätie je parádne! Kamera v tuneli perfektná, občas zaujímavé otáčavé zábery a flashbacková sekvencia tiež pastva pre oči. Celkovo mám s filmom len 3 problémy: 1. scéna pohovoru na začiatku mi príde celkom zbytočne dlhá. 2. skok z výšky "hlavného zla" vyzeral smiešne. 3. hlavná postava prežije po ťažkých podmienkach postrelenie a padnutie z veľkej výšky. Ale to sú len drobnosti oproti tomu ako je ten film skvelý. Zaradil by som ho do TOP filmov 22 na 6. poradie. ()

FeriusParfax

Do půlky je to neuvěřitelně úžasný horor/thriller. Fakt jsem byla nadšená a napnutá. Jakmile se ale ukáže, co je to za monstrum, všechny mé svaly ochably a už jsem jen ze setrvačnosti dokoukávala do konce. Nezdálo se mi, že si film zasloužil tuhle zápletku. Dalo se z toho určitě vycucat něco mnohem zajímavějšího. Ale ta půlka filmu byla fakt super. Za zkouknutí to určitě stojí. ()

Biopler

Akože dobre to začínalo. Tipoval som niečo nekalé na toho mladíka v dome. Avšak vykľulo sa z toho niečo nakoniec úplne iné, niečo čo mi nedáva zmysel, stačí sa len zamyslieť nad časovým obdobím či presahom toho čo nám bolo predostrené. Oceňujem však na snímke, že po prvom meete s inkriminovaným hosťom sa rozvinula do iného príbehu a potom ešte retrospektívne do iného. I keď motivácie konania postáv v tom retrospektívnom neboli ozrejmené. Čo sa týka záveru, skĺzne dielo do väčšieho prúseru než som čakal... čo dodať k záverečnému skoku? No comment. ()

Torgal

Tento film je ambiciózny zlepenec troch náladovo odlišných prístupov, z ktorých bezo zvyšku funguje len ten prvý. Je to klasický postupne gradujúci des z neznáma, ktorý vrcholí infarktovou pasážou v podzemí. Toto na mňa fungovalo ako máločo čo som na poli hororov videl za riadne dlhú dobu, majstrovská práca s náznakmi a atmosférou, mrazilo ma úplne všade. Bohužiaľ, v ďalšej časti film presunie pozornosť na zábavnejšiu postavu, ktorá film odľahčí až príliš a do značnej miery zdevalvuje to, čo sa dialo predtým. A v závere sa to zvrhne do naháňačky plnej gore. Toto odkrytie rúška tajomstva filmu škodí ešte viac, čo bolo desivé je zrazu až nechcene smiešne. Keby som hodnotil len prvú časť tak je to v rámci žánru za plný počet, celý film je ale len za silné 3*. 7-/10 ()

DAPDO

Fajn horůrek na puštění před spaním. První polovina s poznáváním sklepních prostor se povedla. Škoda, že to v tom baráku nezůstalo až do konce, protože po opuštění sklepa se ubrala noha z plynu. Závěr mi potom připadal lehce odfláknutej, takový to rychle všechno ukončit, nic nenatahovat. 60%. ()

Mini_X

Barbarian byl horor, který se, ale do našich českých kin nedostal, ale věděl jsem, že nemůžu přijít o další film ve kterém hraje Bill Skarsgård. Barbarian byl film, který je podobný jako horor Mama, který, ale však má v sobě originální nápady, zajímavé postavy a záhadný příběh. Film by šel rozdělit na dvě části, v první části se film soustředí na postavy a na záhadu okolo baráku kde se setkali, druhá část nám představuje nové postavy a vysvětlení zápletky. Film má velice dobrou atmosféru, to co, ale bylo nejvíce atmosférické byla hudba a jumpscary. Hudba funguje geniálně, v každé scéně se sní dobře pracuje. No a jumpscary v filmu není megamoc, ale když tam jsou tak jsou atmosférický a působí strašidelně. Musím říct, že se nadmíru spokojený. 8,5/10 ()

Maximilianus

Jemný závan niečoho nového. Síce sa divák dozvie o tom, čo sa v dome dialo iba z rozprávania a keď sa nad tým zamyslí, tak nie všetko dáva úplne zmysel, ale atmosféru má film dobrú, napätie je tiež dobre dávkované, a svojím spôsobom by sa takéto niečo aj mohlo stať, takže o to hrozivejšie to je. 7,4/10. ()

John80

Solídny začiatok filmu, kde mladá baba ide na pohovor a potrebuje sa ubytovať v dome,ktorý si niekto už pred ňou rezervovali, začnú sa diať divné veci pochádzajúce zo suterénu domu až na to raz príde aká je skutočnosť histórie domu 3* ()

rivah

Lekačka v domě, kde bydlí šílená žena v podzemí a vtahuje tam nové nájemníky. Zajímavé, ale moc to nevtáhne. (50%) ()

Demonic189

Prvé 2/3 nabeh na 100% a jeden z naj hororov, ake som posledne roky videl. Od policajtov (to boli tak totálne vypatlaní schvalne?) to ale mierne strati tempo, facepalmujete si čelo z jedneho idiota a jeho činov, avšak uplny koniec to opäť vrati do spravnych koľaji a nastoli zaujimavú otazku - kto bola vlastne ta najväčšia zruda? Kvalitná podívana a 4* jak lusk! ()

samkko

7,9/10 hm, velmi milé překvapení. Abych byl však doslovný, musím přiznat že mne skutečně ohromila pouze první půl hodinka, kdy jsem si říkal, že jsem snad objevil jeden z nejvíce atmosférických a zajímavých hororů posledních let. Byl jsem opravdu od srdce nadšen. Přesně takhle si totiž představuji precizní práci s budováním napětí. Bohužel po určitém čase, film začíná trochu ztrácet, a váš zážitek už nebude tak intenzivní jako doposud. Konec mi taktéž přišel zbytečně "klasický a ohraný". Což je velká škoda, protože tenhle snímek měl podle mě obrovský potenciál, kterého však nakonec nebyl schopen dosáhnout.  Když to však pomineme, máme tu pořád naprosto perfektní kulisy, kompozice a celkově se mi to vizuální zpracování velmi líbilo. Takže palec nahoru, doporučuji. ()

Franc1s

Tak jak říkali, tak se také stalo! Hlavní úkol je nezjišťovat si nic, nečíst si obsahy, ani nekoukat na trailery a opravdu to stojí za tu odměnu, co přijde :) Režisér si mě úplně povodil za nos, s přehledem a citem skáče z jednoho žánru do druhého, kde se jednou pousměješ, aby za 5 sekund tě zamrazilo v zádech... Zajímavé pozadí příběhu to má, i ten přesah. Zacha Creggera se vyplatí sledovat s čím přijde příště! PECKA 8/10 ()

gemi

Myslel jsem, že se tyto béčkové horory netočí od devadesátek! Jakmile jsem ale uviděl svého oblíbeného Justina Longa, bylo mi jasné, oč půjde. Místy to sice nedává smysl (třeba už samotný název), nicméně tak debilní jako osmdesátková béčka to fakt není. Atmosféra opuštěného Detroitu, inovativní kamera, slušná husina... Jsem spokojený. Dokonce jsem uvažoval o čtyřech, ale jsou to těsně tři. ()

Cooller

když má člověk víc štěstí, než rozumu... kazí to vyloženě jenom dnes už klasicke PC kraviny aneb prupovídky typu "ja jsem žena! a mam pravo sedět!" naštestí to nebylo tak agresivni jako v jinych připadech, lekačky de-facto žadne, zaporak mi připomina španělský REC, dobrá práce na lehčí horror ale tohle by si zasloužilo vic toho "gore" prvku, pak by to bylo i na těch 5 ()

majesty

Ak sa co strih to dementne spravanie sa postav a dokonca aj vsetkych vedlajsich a to az na taku uroven ze Vam prevlada viete ten hnusny pocit ze "to fakt toto ides spravit? A co cakas hnupe?"., ze proste aj akesi zachvevy zlaknutia sa su vyvolane tmou a zvukom.. Hrozny scenar co sa tyka spravania sa vlastne vsetkych zucastnenych.... Prehodnotena Beckovina a ja sa tu zamyslam nad ludmi ktori dali 4-5 *. plne si uvedomujem pravo na nazor a respektujem to. Ale zamyslam sa :) Fakt ste videli tento film ??? To fakt? Potom pan ochranuj kinematografiu.. ale..respekt! :) ()

RAFT

Pěkná hororová jednohubka.Začátek se rozjíždí pomalu a potom se to krásně nabírá tempo.Atmosféra dobrá,asi nejlepší horor roku ,daleko lepší než Halloween končí .Herci dobré,konečně Long zase jednou v hororu .70% ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana