Air, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry. Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias. (Continental film)

AnanAss

V době, kdy podíl bot na basketovém trhu jednoznačně válcovaly konversky, chce Matt Damon, v roli obtloustlého pohůnka, libujícím si v hazardu, vše vsadit na jednu kartu v podobě vycházející hvězdy a přesvědčit ji, ať na hřiště naběhne v najkách. Toť obsah nejnovějšího Affleckova snímku, který je však maximálně zábavný a jedná se o stylovou retro konverzačku, se soundtrackem valící jeden osmdesátkový hit za druhým. Vymazlené záběry na všechnu tu old skůl kulturu, technologii kolem a věcičky spojené s výrobou legendárních bot (vrcholem je samotný design a jeho pohodový designér) u kterých bych nečekal, že mě to až takhle dostane. Plus parádní herecký ansábl, kde vévodí trio kámošů Damon, Bateman, Affleck. Hodně povedená záležitost, u které jsem se ani na chvíli nenudil… to hlásím i přestože jsem pyšný nositel adidasek. A Bena Afflecka už asi těžko někdy uvidíme pobíhat v růžových legínách, i když toto bych jako doporučení zrovna nebral. ()

P.J.2

Air je sportovní film asi jako Bastardi jsou drama o romské popkultuře a jejího dopadu na současnou společnost, přesto má v sobě víc sportovního srdce než spousta čistě sportovních filmů. Je to film o lidech, kteří vidí čistý talent a nebojí se pro něj jít do rizika. Možná jsem byl jediný, který už z traileru čekal pecku a tu jsem dostal. Affleck prostě jako režisér kraluje a podle mě by dokázal by natočit i válečné drama o subjektivní straně otevřeného pudinku. Film se opírá o výborné herecké výkony, působivé scény a výborně napsané dialogy což bych u filmu ohledně výrobě boty nečekal, o to víc si toho cením tady. Jako třešnička na dortu chválím hudbu. PS: Highlightem filmu je scéna "běhajícího" Damona, přičemž s jeho pohledem před během se naprosto ztotožňuji. ()

helloween93

Feel good životopisný film s 80’s vibes. Příjemné obsazení i Affleckova režie. U filmu je vybalancována dramatičnost scén a stopáž, kdy se divák ani chcíli nenudí, a to je Air v podstatě jen konverzačkou. Koho zajímá příběh značky Jordan nebo sportovní tématika obecně, je pro ně film povinností. Jelikož sbírám tenisky a několik AJ 1’s mám, film byl must see. 4* ()

NitroXcz

Pohodovej filmeček o vzniku nejprodávanější kolekci bot na světě, ale stačí to ? Za mě to nemělo ten správnej drive a svižnost. Jako odvyprávění příběhu dobry, ale jako celek… průměr. Když jsem vyšel z kina, byl jsem opět bez pocitů. Nic to ve mě nezanechalo, jen jsem si odškrtl další návštěvu biografu. ()

PEZ

Ben Affleck natočil klasický hollywoodský feel-good movie. To bolo aj jeho cieľom takže "good job", Ben! Scenár od Alexa Converyho koloval po hollywoode s veľmi dobrými ohlasmi, tak si ho Ben s Mattom upravili podľa seba, pokryli prevažnú časť produkcie a aj sa postavili pred kameru. Ben dokonca po 7 rokoch aj za režisérsku stoličku. A objavili pre svet menej známu alebo skôr už pozabudnutú info o zrode hviezdy. Vlastne dvoch. Lebo je to o Jordanovi, ale aj o Nike. Ja mám strašne rád takéto dnes už old-school filmy, takže som rád, že som mohol vidieť Air v kine. Pôvodne to chcel Amazon pustiť iba na stream, ale testovacie premietania mali také dobré hodnotenia, že svoje rozhodnutie zmenili. A tento nenápadný kus má po 3 týždňoch na konte už 80 mil. USD z kín. Nie je to až tak veľa, ale na tento typ filmu ani nie tak málo. Som tomu rád, chalanom fandím. ()

Razzor_82

"Bota je jen bota." Rozmazlený spratek Jordan musí mít svou vlastní AIR řadu bot na basket. Gáže 250.tis doláčů je málo a tak si přes maminku vydupal ještě bonusy z veškerého prodeje své značky. Zarazil mě fakt, že tady legendární hráč nebyl skoro vidět. Damon vystupuje skvěle jako outsider, který chce ve své nezlomné víře dokázat něco velkého. Affleck mi tady není moc sympatický. U mě jde o vlažné sportovní drama na které bych do kina nešel. 6/10 ()

Kingjiri

Často se mi v poslední době stává, že mě kdejakej "podnikatelskej" biják o legendárnim produktu nebo nápadu strhne i přes to, že mě daná věc nikdy uplně nezajímala. Zaujmou mě většinou herecký výkony, dobová atmosféra a celková dramaturgizace příběhu. Tentokrát šlo ale všechno mimo mě a Air ve mě žádnej hlubší dojem nezanechal stejně jako samotný boty Air Jordan. Hlavně jsem se často nudil, jelikož ukecanejch scén nebylo uplně málo a děj se dost táhnul minimálně do chvíle, než byly boty na světě, tři hodně slabý hvězdy. ()

tomik99

Michael Jordan je basketbalovou legendou, kterou zná i ten, koho basketbal vůbec nezajímá. A kolekce Air Jordan neminula nikoho z nás, aspoň každý se s ní přímo či nepřímo setkal. Film pojednává o příběhu, který změnil sportovní průmysl a jeho marketing. Jordan jakožto první sportovec dostal 1% tržeb z prodaných bot své kolekce, což do té doby byl naprosto nevídaný jev. Jedná se o nadstavbu (velice pěkné) základní smlouvy a určitou nenažranost hráčů? Stoprocentně, ale tak už to ve světě chodí a v dohledné době se to zaručeně nezmění. Jen se podívejte na Instagram, kde se takovéto dohody uzavírají na denní bázi. Ben Affleck znovu dokázal, že režie komorních filmů mu jde na jedničku. A když si ve filmu ještě sám zahraje a pozve si do něj svého nejlepšího kamaráda Matta Damona, hned víte, že to bude stát za to. ()

Torgal

Dôkaz, že aj o takej banalite ako je teniska sa dá natočiť pútavý príbeh podľa skutočnej udalosti. Preťahovanie o Michaela Jordana v čase keď neodohral v NBA ešte ani jeden zápas mi síce prišlo prehnané v štýle “po bitke je každý generál”, ale inak to bolo zaujímavé nahliadnutie do osemdesiatych rokov (úvodné titulky sú v tomto vynikajúce!) a rivality medzi firmami vyrábajúcimi športové topánky, medzi ktorými Nike ťahalo za kratší koniec. A hoci sme všetci vedeli ako to všetko dopadne, sledovať ako k tomu dôjde nebolo o nič menej zaujímavé. Feel good záležitosť s výborným pesničkovým soundtrackom, ktorá v pamäti dlho rezonovať nebude, ale pozerá sa na ňu veľmi dobre. 7/10 ()

Hellierer

Konverzačka, která je sice pořád reklamou na Nike, ale díky famózním výkonům a vypulírovaným dialogům zároveň nesmírně strhující i vtahující jízdou chlápků, kteří chtějí ve světě zanechat odkaz a nebojí se vsadit všechno. Basket i boty jdou zcela mimo mě, ale stejně jsem si to výsostně užil. Affleck a Damon si připisují další trefu. ()

ER

Tak tohle moc nenadchlo. Story o chlápkovi, který podle tv zápasu odhadl potenciál Jordana je fajn, ale proč to vyznělo spíše jako reklamní "spot" o Jordanovi bez Jordana. Rozumím, že tvůrci nechtěli, aby strhnul pozornost od záměru ukázat, co stálo za vznikem spolupráce Nike a Jordana, ale jeho "neukázaní" ubralo punc realitě. Filmů o lidech, kteří viděli příležitost tam, kde jiní ne, je vcelku dost a lépe zpracovaných . ()

Likan7

Poctivý Affleck, který dal zapomenout na nemastné neslané Pod rouškou noci a trochu zklamání v podobě Arga. Spolu se skvělým scénářem vzal trochu neobvyklé téma vzniku asi nejslavnější značky historie a natočil parádní film. Film je sice taky trochu o Jordanovi, ale rozhodně není on hlavní téma. Tou je snaha průměrného stát se nesmrtelným. Nike se to povedlo. Skvělý soundtrack, Damon, Affleck i Viola Davis. K plný palbě mi ve druhý polovině chyběl trochu rychlejší spád, té feel-good atmosféry osmdesátek je pak trochu až moc. ()

Nemmonn

Výborné obsazení, hudba, atmosféra a režie Bena Afflecka, která stále neomrzela. Když jsme ale u té hudby a atmosféry, bezpochyby mě na tomto filmu nejvíce bavila ta "retro atmoška", která se povedla více než výborně. Právě díky tomu mě to opravdu potěšilo, protože filmy jako Green Book nebo Once Upon a Time in Hollywood mě díky tomu zasazení do osmdesátek hodně zasáhli. Za mě povedený Drama a i docela Životopisný film. 8/10 ()

šakal007

Kdo z vás ví, jak se jmenuje zakladatel značky Nike? Pravděpodobně málokdo. Ale jméno Michael Jordan nejspíš zná většina z vás. I když je vám nakrásně basketbal ukradenej. Je mnohem víc důvodů, proč stojí za to jít do kina na film Air - který právě popisuje genialitu či náhodu, se kterou vzniklo spojení značky a hráče. Nejenom proto, že mám rád marketing, dávám na ČSFD 100 % Herec Matt Damon je skvělý. Ale v tomhle filmu mi snad poprvé byl i lidsky blízký. Skoro jsem měl pocit, že je to film o něm. ()

ForGump

Pokud jdete po práci a ještě na prahu noci na Air nutně ve vás bují obava, zda to nebude v tomto stavu trošku poprava a úspávačka, ale po těch všech krvavých blbostech jako Invalida, Wick, Bullet Train, nebo Renfield to chtělo něco rozumnějšího. A byl jsem rád, že jsem tento bravurně a po všech stránkách profesionální snímek viděl, protože to má dobré tempo a je to báječně nacastované. Navíc jsou to všechno podstavy natolik zajímavé, že vlastně všem rozumíte a jste s nimi rádi. Byť je to film z drsného bussinesového prostředí tak v centru dění je především kreativec Matt Damon a jeho v mnoha ohledech těžká bitva za dosáhnutí spojení s Michalem Jordanem a je to dostatečně poutavá a sympatická bitva, že se celou dobu bavíte velmi dobře. Samozřejmě dojde i na věty až patetické a stokrát omleté, jenže ono to nevadí, protože ten příjemný 80s vibe podkreslený supr hudbou se na vás přenese a dodá pocit blažený. Příjemný film. 70% ()

Ex_Machina

Natočil Affleck ako režisér už zlý film ? Každý vie že nie, všetky jeho režisérske počiny dopadli na výbornú. No a môže byť herecká spolupráca Affleck Damon nevydarená ?  No nemôže. Nie je to prvý krát, čo títo dvaja spolu pracujú. Ako vždy to vyšlo a výsledkom je skvelá vec o tom, akou ťažkou cestou si v Nike prešli, aby vytvorili legendárnu spoluprácu s Michaelom Jordanom. Spolu stvorili legendu menom Air Jordan, ktorá pretrvala dodnes. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)