610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

momomoo22

PREZRADZAM. Mám pocit, že každý film s horolezcami sa začína, že hlavnému hrdinovi niekto zomrie. Zo začiatku to vyzeralo veľmi slabo a aj herecky, ale na veži sa to zlepšilo. Striedajú sa lepšie chvíle s horšími. Naozaj by bola lepšia kratšia minutáž. A ten závarečný zvrat je rovnaký ako u rovnakého  typu filmu 47 metrov s potápaním. Čakala som to horšie, takže dávam za 3. ()

Milo_harwey

Opět jsem si všiml komentáře goga76. :) Livingdead to asi myslel ironicky. Největší devizou filmu je právě napětí, pocit strachu s holkama (když se baba drží kulatý roury, kde není žádný úchyt a někam se natahuje, tak to prostě musí nervově hnout s každým, kdo má aspoň trochu empatie). Samozřejmě je zde spousta nahodilých události, aby se budoval dej, což musí člověk přejít...(143 bylo celkem vtipný a snad každýmu jasný). Pomo píše o řešení s dronem, to mě nenapadlo. Já osobně bych přehodil lano přes rouru a slezl jak palmu posunem, proč by ne? Odvaha byla, zkušenosti byly, lano na pohodu... ;) Hodně přítomných pitomosti se vysvětlí závěrečným twistem, což ej fajn. (Spoiler asi?! Např. Když becky letí dronem do města, ač není její a neumí ho ovládat pořádně, proč neletí ta kámoška? Proč nechytila ten bagl...) Souhlasím s 3 silnýma *. Na 4 to úplně není, ale chápu je. Btw. Chlapi určitě překvapí, že nakonec má Bečky větší kozy než Hunter. ;) Spíš si ale myslím, že holkám se film bude líbit víc... Každopádně můžu doporučit... :) P.s. ta věž reálné neexistuje a asi by ani nemohla, ne? Leda by nahoře fakt nebyl žádnej vítr, jen vetricek, aby holkám vlály vlásky... :) ()

Aceboris

Slušné,  dobre spracované, využívanie výšok a hlavne strach je hlavný motor filmu.  Minimalistické ale účinné, sem tam trošku pritiahnuté za vlasy, hlavne s tým telefónom.  Určite tu nechýba napätie a akčnosť.   Podľa mňa veľa ľudí by tento film ani nedalo. Za mňa príjemné prekvapenie 6/10 ()

lineker

Co si budeme nalhávat. Ten film táhne akce a všechny ty závratě vyvolávající momenty. Technicky dobře zvládnuté záběry, které jistě někdy roztočí hlavu i v kině sedícího diváka. Příběh dvou pipek rajtujícím na jednom hřebci je jen doprovázející balast, který film strhává ze šestiset metrů do výšky skokanského můstku. ()

JenTR

Ano, z toho fakt mrazí. Jeden by neřekl, že člověka zaujme film, kde jsou dvě holky s bujným dekoltem celou dobu na jednom sloupu. Občas mi z toho fakt bylo nevolno a přemýšlel jsem, co bych dělal. Štěstí je samozřejmě dost proti nim, jak už to bývá v těchto filmech, což nebudu komentovat. Taky by mě zajímala ta nabíječka místo žárovky, už jste to zkoušeli? :D Zpět k filmu...ta zápletka, že si to vlastně Becky sugerovala, že tam jsou dvě....no bylo to překvapivé, ale také dost zvláštní, přesně jsem nepochopil, kdy Hether zemřela (v titulcích bylo, že nedosáhla na batoh, ale v originále říká podle mě, že nedosáhla na horní žebřík - to dává větší smysl - pád z větší výšky a vizuálně zobrazeno). Věž musela mít hrozný výkyv brr... film má však slabší závěr, vůbec nevíme, jak jí sundali, asi nějak vrtulníkem. Žebřík spadl celý (?), což je blbost, ale když nepřemýšlíte moc o technických detailech, je to dobré. Zbytečné tam byly ty kecy o společném partnerovi atd.  Respekt, že opravdu jsou tací lidé, co lezou na vysoké objekty (např. Komínáři). CHYTRÁCI dole v diskuzi, kteří píší, jací to jsou horolezci a jak je to tady debilní a neplatí fyzickální zákony atd., by nám tedy mohli objasnit, co je tam špatně. Chtěl bych je vidět, jak by tam sami lezli ;)) Je rozdíl lést po skále a na vertikální sloup, kde je kolem vás prázdno a máte jen žebřík a kramle. ()

Metastazina

Vzhledem k tomu, že se mi při sledování potily dlaně, řekla bych, že film svůj účel splnil (podotýkám, že s výškami nemám nějak extrémní problém). Není to nudné, jen se musíte koukat na xichty dvou kund, které jednají prostě stupidně. Z celého filmu plyne ponaučení - vždycky někomu řekni, kam kurva jedeš! Z tohohle filmu si odnáším výborný lifehack, když někomu odmítáš řict “miluji tě”, prostě do něj jen vyťukej 1,4,3. ()

Thane

Zpusob jakym dokaze privodit zavrate nebo alespon neprijemne pocity je uzasny. Prvni film u ktereho mi misty fyzicky nebylo dobre. Umim si predstavit ze pro nekoho to muze byt az moc. Je treba pocitat s zanrovymi klise (jak to ze je to nenapadlo?) ale jinym se zase naopak nastesti vyhyba. PS: Je to vejska jako prase :) ()

burg

Na pomezí odpadu a jediný hvězdy. Já, jako lezec - hobík, který už má celkem nalezeno na všech možných i nemožných místech, jsem měl protaženou tlamu téměř celou dobu lezení (jak věž, tak skála na začátku). Takovou nálož hovadin, píčovin a hoven jsem fakt nečekal ani v nejdeštivějším snu. Rejža se scenáristou by si měli nastudovat něco o vědě zvané fyzika a o oboru zvaném "výškově práce" - kotvení, postupné jištění, smycování, slaňování na půlloďáku, atd, atd. A to jsem šel do sledování s tím, že to můžu očekávat. Nakonec mě jen dostal plot twist, ale ten mě upřímně překvapil jen z toho důvodu, že tady by ho nikdo prostě nečekal... Nakonec půl hvězdy za kozičky tý jedný slepice a druhou půlku za ten plottwist. Tím to končí. Škoda času... ()

snobold

Na první pohled se Fall může zdát jako průměrný snímek, ale nebudu lhát, takový pocit úzkosti, strachu a fyzického nevolna ve mě snad žádný jiný film ještě neprobudil. Po shlédnutí jsem se cítil pořád napjatý a svým způsobem vyždímaný ze stresu. Slušná práce! ()

community

Film Fall v překladu Pád je trochu zklamáním. Přesto děj to má napínavý. Děvčata  jsou fyzicky zdatná. Bohužel se nedá přehlédnout  to, že nejsou zdatná také rozumově. Jak tam stojí v té obrovské výšce na malinké plošince,  ničeho se nedrží, je rozčilující. To výsledný dojem dost kazí. Ale to jsou detaily, nikdo není dokonalý. ()

sun.eagle

Super námět, na minimalistickém prostoru a přesto překypující napětím a záběry, které spoustě lidem neudělají dobře. Tady jsem byl docela zklamán, protože já, který má závrať když vyleze na stolek, jsem byl úplně v klidu. Nevím proč, ale vůbec žádné nepříjemné pocity mi to nevyvolalo, což mě zklamalo. Nevím proč tomu tak bylo, možná už ta výška byla tak surreální, že to se mnou nic nedělalo. ()

chemik11

Film pěkný, napínavý, líbil se mi. Ale spousta blbostí. Nejsem horolezec, ale v chemičce lezu po kolonách, tak malý základ znám. Už vidím, jak lezou 600 metrů po žebříku bez přestávek a ještě bez rukavic? V práci vylezu pár desítek metrů a už to cítím. Horolezkyně, tak proč nemají postroje? Každá z nich lano s karabinami, aby se mohla na žebříku zachytit? Tlumiče pádu? Lezou takovou výšku jen s 15 metrů dlouhým lanem?  Po zkušenosti, kdy manžel jedné z nich spadnul? Ten žebřík by určitě nedržel na dvou šroubech, aby se hned celý zhroutil, když vypadne jeden šroubek. Navíc neměly by tam po určitých výškách být nainstalované ochozy se zábradlím, kde si člověk odpočine, když tam poleze? Nahoře pak musí být takový vítr, že by s nima pěkně mával, kolikrát tam stojí bez držení a jedna si i v klidu stáhne kalhoty a vyčůrá se. Minimálně při té bouřce by letěly, ale spíš dřív. Už při pár desítkách metrů výšce se hýbe i masivnější konstrukce. Ale na film se dá koukat. Jen si mohli najmout experta a vyladit nesmysly. Lidé znalí lezení si hlavu ukroutí. ()

Enon

V podstatě se jedná JEN o další film o lidech, kteří jsou uvězněni někde a snaží se odtamtud dostat. Tohle byl ale jeden z těch lepších kousků, kde mě reálně zajímal děj a to, kam se příběh dále vyvine. Lidem, co nesnáší výšky tohle silně nedoporučuji, protože jinak po zhlédnutí asi neusnete. Hlavní postavy nejsou otravné jako to u tohoto formátu většinou bývá, naopak jsou celkem sympatické a fandíte jim v přežití. Byl tu i jeden slušný zvrat, který jsem fakt nečekal. Takže jo, dost v pohodě film. 63% ()

hdraf

60% - holky pěkné, výška šílená, měl jsem u TV závratě...:-) ALE! Proč nebylo ukázáno, jak ji zachránili? Proč dron narazil do kamionu, když ho mohla vidět z dálky? Proč ten dron nepoužili, dokud byl nabitý? Nabíd dron s odmontováním světla apod. Prostě více blbostí, které to zbytečně snížili na lehký nadprůměr. ()

stringers odpad!

Tak vážení musel jsem to dokoukat na 3x páč můj mozek nebyl schopnej naráz absorbovat takovej přísun kokotin. Jsem asi nějakej poloviční autista anštó jsem děsně pintlich a musím fšechno dokoukat do konce a to je moje prokletí - je dost možný že tohle mě z části vyléčilo. Absolutní popírání fyziky, nefungijí nejzákladnější logické řetězce, dramaturgie naprosto dětinská, neskutečné střihačské chyby ve smyslu že na jednom záběru vidíte jedno a na druhém už je to jinak a když jsem myslel že nemůže být hůř tak najednou 2 části "příběhu" které snad mohly být zajímavé jsou z ničeho nic úplně přeskočené a já čumím jak kretén kušnu do kořán a říkám si že to snad musí být nějaký mástrpís ala Andy Kaufman takhle bizarně si z lidí dělat prdel. Jediný pozitivum se snažím shledávat v tom že se tady můžu vyblít  a chovám v duši naději že snad nějakému chudákovi ušetřím hoďku a půl života aby neskočil na špekové hodnocení konzumních bašťounů. Ještě upozorním že moje jediná zkušenost s lezením je že jsem 3x viděl Cliffhangera ale k nepolknutelnosti tohoto snímku mi stačila ukončená 6. třída. Esli si to náhodou pustí nějakej lezec tak Panenko Marie Podsrpenská stůj při něm a schovej mu všechny ostré předměty kterejma si na tuty bude chtít odinstalovat bulvy. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování