Na okraji priepasti

• Česko Vydrž! (viac)

Američanka Kelly (Brittany Ashworthová) cestuje do talianskych Dolomitov so svojou priateľkou Sophie (Anaïs Parellová), aby si uctila pamiatku svojho priateľa na vrchole hory Antelao. Pred výstupom však stretne štyroch mladých turistov - začínajúcich horolezcov, ktorí sa s nimi pokúšajú flirtovať. Sophie nemá žiadne zábrany a počas noci plnej alkoholu sa vďaka svojej prostorekosti a podrezanému jazyku dostane do problémov. Muži ju fyzicky napadnú a neskôr, zo strachu z následkov a prezradenia, ju zabijú. Kelly všetko nakrúca kamerou z diaľky, ale štyria mladíci si ju všimnú a sú odhodlaní urobiť čokoľvek, aby kameru so záznamom získali. Kelly hľadá záchranu v horách, ale na skalných stenách ju čaká rad nebezpečných nástrah. Boj o prežitie sa začína... (TV JOJ)

castor

Tahle variace „holky s partou pitomců v zádech“ selhává od samého začátku. Původně byly dvě, kdy jedna z nich chtěla v italských Dolomitech uctít památku svého milého. Narazí na čtveřici mladíků, jejichž přátelství „přežívá“ mimo jiné na tom, že jednoho ve škole řezal spolužák, jiný mu pomohl a je skálopevně přesvědčený, že by na to neměl zapomínat – jenže to bylo ve třetí třídě. Každopádně abychom dostali jakousi zápletku, potřebujeme prořízlou pusu jedné koketky a svědectví druhé, která na noční výpravu po lese náhodou nosí kameru. Víme, v jakých jsme kvalitativních vodách a v jakém žánru, ale takové chování postav jsem dlouho nezažil. Kdo hledá efektní a atmosférickou naháněčku, rozhodně se musí poohlédnout jinde. Sice se postupně dočkáme několika docela působivých horolezeckých sekvencí (ale evidentně natočených pár metrů nad zemí), ovšem zarputilé osamocené děvče (v krátkém tričku!) se ani nemusí moc snažit, protože taková sebranka pronásledovatelů se jen tak nevidí. Jejich kroky a předkládané situace jsou děsivé: dvojka má obavy, že jednička zabila trojku, dvojka se dozvídá, že trojka se čtyřkou věděly, že jednička roky klátí jeho přítelkyni, dvojka se jde vymočit a schytá od jedničky cepínem do hlavy, přičemž se čtyřka probouzí a dozvídá se od jedničky informaci, že dvojka, ač předtím pořezaná a pobodaná, šla dolů po stezce pro pomoc… tvůrci vůbec netušili, jak pracovat s žánrovými pravidly a jak oslovit diváka. Ve výsledku hloupé a otravné. ()

oveckaoa

2 ženské jdou vylézt jakousi skálu jedné tam totiž před rokem umřel přítel a ona na jeho roční výročí smrti ji chce vylézt . Po cestě potkají 4 chlápky , kteří je pozvou vypit si a zhulit se jednu to neláká, ale tu druhou ano tak se domluví jaksi, že teda půjdou tam se to zvrtne a jedna umře druhá natočí její smrt a utíká na tu skálu kde ji oni pronásledují. Ze začátku jsem si říkal dobré bohužel čím více stopáže ubíhalo tím větší kokotiny přibývaly. Ten had mě ještě nevadí, ale , aby postava několikrát padala a na poslední chvíli se zachránila (tyhle scény se opakují několikrát) to už mě sere. Celkově ani ti chlápci moc nepředvedou jelikož magor je tam jen jeden a ostatní ho poslouchají.  80 procent ()

Rathalos

Skoda,mohol to byt naozaj dobry thriller,ale pri takom mnozstve sci-fi prvkov,tym myslim,ze pri vela scenach som len neveriacky krutil hlavou,co vidim sa jednoducho tento film ani neda lepsie hodnotit,nebudem rozpisovat preco,staci si to len pozriet a myslim,ze pochopite,jednu hviezdu udelujem za krasne prostredie,druhu za sympaticku hlavnu predstavitelku...:-) ()

silentname

Po "The 355mi "The Ledge" príde ako dobrý film, ktorý mal slušnú dávku adrenalínu a držal ma celú dobu. Vieme ako to dopadne? Áno. Je nám jasné kto umrie a kto prežije? Úplne. Dáva film počas celého času logiku? Nie. Ale ako ľahký oddychový thriller ma to celkom bavilo. Dokonca musím uznať, že niektoré scénky boli celkom drsné a vedeli ma presvedčiť. Okrem toho si myslím, že Brittany Ashworth to herecky celkom slušne vie predať. Nemá dokopy skoro žiadne dialógy, ale veril som jej asi každý jeden moment. Ben Lamb má takisto príležitosť ukázať svoju temnú stránku. A tak namiesto šarmantného princa z Netflixu tentokrát hrá poriadneho psychopata. Miestami je síce pravda, že sa do toho snaží až moc a mohol tú svoju stránku odhaliť trošku neskôr, no vo výsledku som chcel vidieť, ako si nakoniec príde po svoju smrť. Pretože si to priam od začiatku filmu pýta. Film však absolútne zlyháva v dôležitých elementoch, ktoré očividne niekto úplne prehliadol. Po prvé, ako sa stihlo tak rýchlo rozvidnieť? Nebolo času na to, aby začalo svitať. Len z tmy ideme rovno do svetla. Wtf? Myslenie ostatných chalanov nepoberám, lebo sami dobre vedeli čoho je Josh schopný... a nakoniec to nechali pokojne zájsť až tak ďaleko, že sa mi z toho zastaví rozum. A okrem toho si myslím, že s tými podmienkami, ktoré Kelly mala hore, že veci by dopadli asi trošku inak. Ako som ale na úvod povedal, bavilo ma to a držalo ma to v napätí. Takže hodnotím pozitívne už len z titulu, že to splnilo svoj účel. Hodnotenie: B- ()

Astaroth12

Najprv som myslel, že ide, pozerať nieco podobne ako bol Fall. Ale okrem toho, že sú tam dve kamarátky, toho až tak filmy spoločne nemajú. Hneď od začiatku mi prišiel príbeh okolo jedného magora, ako hlúpy vtip. Kto dobrovoľne ide šplhať na horu zo psychopatom, tie dialógy hovorili za všetko. A cele to dianie vo filme, bolo viac k smiechu, ako k napätiu ci nejakému adrenalínu. Už len to, že na začiatku tragédie bola akože smrteľná nešťastná nehoda jednej z postav. Tak som myslel, že všetko tam bude vyzerať ako nešťastné nehody, ale tam sa začalo upaľovať a ine ,,nešťastne náhody". Po čase ma dianie vo filme začalo až iritovať. A to som myslel, že to bude niečo podobne ako Pomsta znásilnenej , že sa im babenka pomstí a to tam začal killovať, niekto iný a ona sama sa moc od odchod postav nezapríčinila, smutné. V pohode hrajúci herci a slušná kamera to vystrelili aspoň na slabý priemer, ale druhýkrát to už vidieť nepotrebujem. ()

• Když dívka vystupuje na římsu, je vidět záběr z oblohy. Ke konci filmu je vidět podobný záběr, ale je to úplně jiná římsa, která se jí ani nepřibližuje. (Johnny.ARN)
  • Během pronásledování druhé dívky přechází východ slunce tak rychle, že to skoro vypadá, jako by se noc náhle změnila v den. (Johnny.ARN)
  • Když je Sophie (Anaïs Parello) poprvé zraněna, Reynolds (Nathan Welsh) se snaží zavolat záchrannou službu na číslo 911. V Itálii, kde je číslo tísňové linky 112, by se nedovolal Jedná se však o chybu postavy, která odpovídá jejímu pravděpodobnému chování, takže se nejedná o hloupost. (Johnny.ARN)