610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

kingik

Výška 600 metrů v hlavní roli. A dvě lepé slečny s ní přišly flirtovat. Obě rády lezou, ovšem od jisté doby, co se jedné z nich rozplácl o zem její milý, tak si daly načas, než se vydaly pokořit pořádný stožár tyčící se v poušti. Ve vedlejší roli dvěma horolezkyním bude přihrávat sup a dostaví se i zloději aut. A nadupané dekolty si jdou pro zvláštní cenu. A aby měl film punc podívané na úrovni, děvčatům bude jejich záda jistit ze země Jeffrey Dean Morgan. Scott Mann režíruje počtvrté a tentokrát se pustil do krkolomné výšky. S kameramanem MacGregorem natočil precizní survival thriller, ve kterém bruneta Grace Caroline Currey a blondýna Virginia Gardner předvádějí vytříbenou ekvilibristiku na majestátní věži, co budí respekt. Intenzivní zážitek je zaručen. Pokud se vám točí hlava jen při věšení záclon ze stoličky, tentokrát si rovnou uvažte kolem pasu jistící lano, abyste se v nastalém výškovém dusnu vůbec stačili nadechnout. Technické hledisko má film propracované. Vše ve velké výšce působí naprosto realisticky, ovšem nutno podotknout, že se jedná o filmovou realitu, která dokonale funguje jen za předpokladu, že nejste divák Rýpal, který vznese milion námitek proti nastalému a právě probíhanému dění. Pokud ovšem necháte na sebe (za)působit strašidelné metry, dostane se vám vrcholného intenzivního mrazení. Dost možná, že následně pocítíte i strach a úzkost o dvě vaginální stvoření bojující o přežití. Většina scén má také svoji originalitu, což je samozřejmě vítáno. A pokud vás dobrodružství s dvěma lezkyněmi plně nestrhne, můžete ještě fandit výrobcům push-up podprsenek, kteří toho pro tento film také hodně udělali. 10/10 ()

pornogrind

Prvních 20 minut je asi nutným zlem ale po dvacáté minutě mi film začal pěkně drásat nervy. Vím že nejde o nějakej extra filmařskej kousek, kterej by dokázal oslnit hereckými výkony, dialogy natož pak scénářem ale za sebe musím říct, že při jeho sledování jsem neměl moc příjemný pocity. Už ani nevím kdy jsem se u sledování filmu cítil tak nekomfortně.  Pro ty co trpí akrofobií nekoukatelnej film. ()

Faustka

Pro mě těch 600 metrů nad zemí bylo jako kdybych byla v nebi a zároveň v pekle. A i když jsem po celý film zažívala v žaludku silné vlnobití, tak záběry byly naprosto fascinující a vím jistě, že bych si ty vymazlené pohledy na krajinu do bezútěšné hloubky i to gradující napětí ráda někdy zopakovala. I když je fakt, že mně se klepou kolena i na pouze 60 metrů vysoké turistické rozhledně. Během filmu jsem si říkala, že už nikdy na žádnou nepolezu. Ale třeba si troufnu, i na vyšší! Jak říkala Becky: "Pokud se bojíš smrti, neboj se žít." ()

M.i.k.e

komorní survival o dvou kámoškách, které zůstanou uvězněné na rádiové věži a nemají se jak dostat dolů. Prostředí je fajn a pro někoho kdo má strach z výšek to bude hodně nepříjemný zážitek. Tvůrcům se celkem daří přicházet s náznaky atmosféry a celkem se ctí ustávají minimum herců i prostoru.I ten zvrat ke konci je ok, jakkoliv není úplně originální. Trochu škoda,přetažené stopáže, protože na podobný druh filmu je 107 minut docela dost. Být to trochu nahuštěnější a mít kolem osmdesáti minut, klidně bych šel v hodnocení ještě trochu výš...65% ()

POMO

Fajn nápad, slušný vizuál, ale scénář a střih školácký. Vztahové klišé, strašné fyzikální hlouposti a v nejvypjatějších scénách přeskočené klíčové momenty v pohybu při zdolávání překážek. To mi na filmu vadilo více, než že ty inženýrky v honbě za signálem nenapadlo uchytit mobil na dron. So stupid. Ale faktor závratě výživný, mnoho diváků to ani nedá. Na domácím kině s velkým screenem fyzický zážitek s pocením, podobný Free Solo. ()

• Ve filmu Grace Caroline Currey (Becky Connor) a Virginia Gardner (Shiloh Hunter) více než třicetkrát vysloví slovo „fuck“. Distributor Lionsgate po získání práv a úspěšných zkušebních produkcích požadoval přístupnost PG-13 pro uvedení do kin, proto byly problematické výrazy předabovány a pohyby rtů obou představitelek digitálně upraveny. Kdo by si chtěl poslechnout původní provedení, musel by si zajistit Blu-ray vydané ve Velké Británii. (Robbi)
  • Outfit, který má na sobě při výstupu na věž Hunter (Virginia Gardner), odkazuje na herní postavu Lary Croft z herní série „Tomb Raider“. (korbitch22)
  • Ve 37. minutě filmu ve chvíli, kdy se žebřík s Becky (Grace Caroline Currey) odděluje od věže, je na okamžik vidět záběr na plošinu, na které by měla stát Hunter (Virginia Gardner), ovšem ta je prázdná. (Emperor1)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování