Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (CinemArt SK)

Alva

Po veľmi pomalom rozjazde, pre mňa trochu trápnymi dialógmi, sa to v druhej polovici rozvinie na veľkolepú jazdu. A potom to naberá grády... V múzeu sa strhne famózna bitka a smeruje to ku krásnemu záveru. Po veľmi dlhej dobe drám konečne slovenská komédia. Trochu uletená, trochu balkánska a s najvtipnejším českým "cigánom". Tešme sa z toho. ()

Generi

Pravdu povediac, veľmi ľahká zábava na jedno použitie. Treba vidieť, ak sa chce človek nasmiať a vypnúť od bežných starostí. Ale nič viac, žiadna pridaná hodnota- dokonca kopa banálnych klišé privedených až absurdum - mafiánsky starosta - korupcia, sex, násilie musí byť!!! Dala by som 3a pol hviezd, ale dávam 4, pretože je to slovenská komédia. A za policajta - spisovateľa - Františka Fína :DD ()

Block29

Parada. Na takove prijemne prekvapeni jsem cekal roky. V CZE+SVK kotline nekolik desetileti (jeste tak slabe - Jedna ruka netleska). Autor bude jiste milovnikem Kustorici a jeho Cerne kocky, bily kocour. Aspon mne ho to silne evokovalo. Krasne propracovany scenar, vizualni stranka ... proste parada. Souhlasim s marhoulem - urcite by se nasly chyby, ale coz ...  za takovy pocin v soucasne korektni dobe - 6 z 5* ()

Hidoshito

Normálně bych dal asi jen 4 hvězdy (přece jen u podobně laděných českých komedií se směju mnohem víc), ale za jistou slovenskou/cikánskou originalitu dávám plnou palbu. Godlovi role fakt sedla! ()

caerol

První polovina byla dobrá, sranda, druhá polovina už byla moc utahaná a velká slátanina. Ale jako večernmí oddechovka dobrý. :) ()

Ed.

Naprosto mě udivuje jak se některým lidem daří za solidní peníze udělat solidní zábavu. Film si nehraje na Hollywood a akční film, ani nemá ty manýry velkých formátu. Je takový normální, hlavní hrdina je uvěřitelný a  je to vlastně hodně milé. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD