Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa Ironhead k tomuto seriálu (7)

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022)

Guillermo del Toro v úvodech trochu vykrádá Alfreda Hitchcocka, ale asi zcela záměrně, však figuru mají celkem podobnou :_). A nějaké shrnutí... hmmmm... užijte si spíš ty první povídky, ke konci je to jen horší a horší resp. nudnější, málo hororové a rozvleklé. Za mě osobně jsou top povídky Položka 36 plus Pitva, a třetí místo s odstupem a odřenýma ušima asi Hřbitovní krysy. Po těchto prvních třech povídkách už prostě nic lepšího nepřijde ba naopak. Potenciál měl i Pickermanův model, kdyby to neskončilo tak pitomě resp. strašně lacině. ()

Položka 36 (2022) (E01)

Povedená povídka se zajímavým i když vcelku očekávaným zakončením :_) Nechápu, co o toho zklamaní lidé čekali, jedná se o samostatné hodinové krátké strašidelné povídky, nic míň nic víc. Ta první se filmařsky rozhodně povedla. *palec nahoru* btw... mám rád ten Guillermo del Torovský design monster a bubáků všeho druhu :_) ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

Druhá povídka pro mě o něco slabší než ta první, ale je to nejspíš opravdu horor pro klaustrofobiky :_) ()

Pickmanův model (2022) (E05)

Povídka mě tak do 2/3 vážně bavila, ale ten konec a vypointování bylo vážně blbý, nemělo to vůbec ke konci nápad a nějakou jiskru nebo překvapení, škoda protože jinak to bylo natočené dobře a ty drsné obrazy se mi líbily ;) ()

Snění v domě čarodějnic (2022) (E06)

Tohle by bylo i celkem fajn, kdyby v tom hlavní roli nehrál Rupert Grint, který je dle mého názoru opravdu špatný a nevěrohodný herec :oT ()

Prohlídka (2022) (E07)

Slušný nápad a pěkně stylizovaná konverzačka v jedné místnosti u jednoho kulatého stolu. Jen ten závěr jsem vůbec nepobral a zase to tím zabili... pěkná předehra, ale úplně debilní pointa/nepointa :oT ()

Šum křídel (2022) (E08)

Tak tady si tvůrci opravdu nechali to nejhorší resp. nejnudnější na konec. Celé to byla tak strašná nuda, navíc ty dva příběhy, ztracené novorozené dítě a duchové v domě, nějak nedávaly dohromady smyls a nenašel jsem smysluplné propojení navíc i s těmi ptáky?!? WTF... Paní dle vizáže si navíc uhnala první děcko nejspíš v padesátce. Tohle se nepovedlo :oT ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD