Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži? (Magic Box)

rublik05

Trailery na mě působily tak nějak všelijak, naději ve mně vzbuzovali především Prachař se Sokolem, kterým jsem věřil, že film udělají alespoň trochu vtipným. Dopadlo to ale jako s drtivou většinou českých komedií. Opět máme tu čest s nevtipnou, hloupou, nudnou rádoby komedií, kterou nezachraňuje ani herecké obsazení, ani krásná příroda. Herci totiž až na pár výjimek podávají dost průměrné výkony, scénář je od začátku plný do očí bijících nesmyslů, příběh postrádá jakoukoliv logiku, o nějakém humoru či napětí si divák může nechat leda tak zdát. Hrůza, nebýt pár relativně slušně zahraných postav a sympatického prostředí, nebylo by prakticky co hodnotit. Strašná bída. 2/10. ()

Likan7

Absolutně nevtipná komedie s příšerným scénářem, průměrnou režií a neexistující chemií mezi Rrambou a Prachařem. Máme tu nejhorší český film roku? Dost možná, tady není totiž vůbec nic. A Sokol je fakt jak z jiný planety... ()

s1r1us

Jsou tam vtipný momenty, ale hodně času nejde ustát bez vypnutí zvuku. Chvílemi je to jako trapný YouTube video, je vám trapně za herce, že to musí hrát. A pak přijde super hláška. Achjo, moc jsem chtěl českou komedii, ale nejde to. ()

ForGump

Buď chlap není až tak nehorázný a dementní film jako velká spousta podobných českých pokusů. Jen je bohužel úplně nijaký, není vůbec vtipný, celé to drhne po dialogové stránce, u mnohých postav se jen tak mimochodem dozvídáme o nějakých jejich hlubších těžkostech a v případě skoro hlavní postavy Ondřeje Sokola tomu není skoro pořádně rozumět, co to je přesně za člověka (byť to tedy na konci vypadá, že je to asi jen zastydlý homosexuál, ale je to nepříliš jasné) a je těžké nějak s kýmkoliv soucítit. A opět se obávám, že Samirovi nedělal nikdo na Nově dramaturga a to je bolest české kinematografie již spoustu let.  Představoval jsem si chvílemi jak by to natočil někdo jako Wes Anderson, který by tomu dodal větší absurdno a hlavně i vtip (pokud by mu tedy přišlo super něco podobného točit).  Takhle si to přes docela zdarnou technickou stránku nezaslouží víc než 20%, čistě protože je to naprosto zenové a nudné. ()

ANTYCHRYST

Po braku s Langosem v přírodě ..tady máme další kvalitní bijak tvl.. hodně povedená komedie.. bohužel bez jediného vtipu.. nejvíce se povedla skupinka lidí co jede do Tater na kurz..jako fakt tam úplně zbytečných asi 10 chlapů..:) :) jako klobouk dolů měli skvělou roli:) trapnou rodinku Prachaře a závěrečný proslov raději nekomentuji..10% a vše jen na závěry krásné Tatranské přírody jinak film stojí za obrovské Lejno. ()

noizcore

Po velmi slibném začátku nastoupí kemp Ondřeje Sokola s těmi nejtrapnějšími vtipy a kvalita filmu jde strmě dolů. Po krátké zápletce je najednou konec a pravděpodobně už zítra si na toto dílo ani nevzpomenu. 3/10 ()

hero_bk odpad!

Jediné, co by dávalo smysl, by bylo to, kdyby scénář napsala Agáta Hanychová jako pomstu Prachařovi. Na tom filmu je špatně úplně všechno. Komedie? Humor 0. Dobrodružný? Napětí 0, děj -100, reálnost 0, záběry přírody OK. Herci nemají, s výjimkou Sokola, co hrát, ale vlastně ani ten není nějak dobře napsanou postavou, protože jeho karikaturnost a chvastounství je patrné od prvních sekund, co se objeví na obrazovce, takže vývoj postavy vlastně není nijak překvapivý. Casting? Tragédie. Snaha nacpat tam co nejvíc známých tváří do naprosto nesourodých postav (Remundová jako sestra Prachaře je fakt úlet). Dětští herci a dospělí herci si absolutně nejsou podobní. Zbytečnost nejhrubšího zrna. ()

CaladanChmur

Nemůžu si pomoct, naši současní herci už nemají takovou sílu jako jejich starší generace, ale na jejich obhajobu musím prohlásit, že tohle by nezachránil ani Tom Hanks, Sandra Bullock a Brad Pitt dohromady...je to opravdu hodně slabé.  A hodně mě prudí jakákoliv snaha naší kinematografie, která vede k tomu, že není originální. Moc si přeji aťse zrodí nový Forman a nebo Menzel. A pryč s Jákly a Samiry a jim podobnými.... ()

Solverino odpad!

Nekoukatelné! Další naprosto zbytečný film (spíš dlouhá reklama na blbost). Vůbec nechápu kde se berou peníze na to natočit další totálně zbytečný film? Není to ani dobrodružný ani komedie, je to totální slátanina s trapnými neherci, hrající jak dřeva. A zase ta sbírka, Geislerová, Ramba, Chýlková a spol. ty wogo aby na mě nevykoukla Bohdalka a Janžurka... fuj nebo Holubová. Odpad! Jedinej pěknej byl ten cvičenej medvěd. ()

Tominni

Za mě rozporuplný film. Samotný námět je OK, Prachař stále žije u své matky a když potká svou dětskou lásku, tak se rozhodne být chlapem. Ale v okamžiku, kdy bych čekal smršť vtipu při zocelování mužů v Tatrách, tak naopak filmu dojde dech. Překvapivě se hlášky nekonají, většina postav z tábora takřka mžikem mizí. Na druhou stranu dětské flashbacky a vztah k tátovi jsou vlastně fajn. I tak to tento mix prostě u mě na více než dvě hvězdy nedotáhne. ()

Prubner

Tradiční bolest novodobých českých komedií. Tvůrci zvolí hvězdné herecké obsazení a lákavý námět, ze kterého ale nedokáží vymáčknout vůbec nic vtipného. Scénář i film jsou jen přehlídkou marnosti. Takže další nudná komedie bez jediného vtipu. Přitom například postava horského vůdce, kterého hrál Sokol, nabízela úžasné komické možnosti, ale tvůrci je využili tak maximálně z 5%. ()

PlysovyMacko

Najväčšími plusmi snímku sú krásna príroda Tatier a vtipná postava Ondřeja Sokola. Motivácia hlavného hrdinu a romantický vzťah sú jalové a nepresvedčivé. Film sa nevyhol ani pár trápnym momentom (rodinka). ()

Alden_Larson

Není to špatný film. Děj měl narativně docela silný začátek, ale posledních zhruba dvacet minut mi přišlo hodně odfláklých. Postavy byly celkem zajímavé, ale některé z nich měly velmi předvídatelné archy. Prezentace se mi na celém filmu líbila nejvíc, podle mě tento film vypadá mnohem líp, než jak by takový český film vapadal za normálních okolností, je v něm spousta krásných záběrů a zajímavých kompozic, zkrátka je velmi dobře natočený. Herecké výkony byly sluné a hudba taky nebyla špatná. 6/10 ()

wallax

Čakal som trošku viac. Myslím si, že téma aj prostredie ponúkali tvorcom väčšie možnosti ako boli nakoniec využité a pretavené do reality. ()

jokino

Na CZ a SK tvorbu som obvykle dosť kritický, nakoľko to veľa krát proste nestojí doslova za nič a je to zbytočné, no a nie, že toto by akosi špeciálne vyčnievalo z rady, ale na moje prekvapenie, som sa celkom bavil.. Teda, v porovnaní s inými "výtvormi".. Takže, síce úplne zbytočná vec, ale v rámci možností, to bolo ok.. ()

wowylgu313

Tý jo ... Nevěděl jsem zda dát lepší dvě hvězdy a nebo horší tři ... :D v procentech tam hodím těch 50-55% ... Možná by se hodila i kolonka "romantický" ... Herci si každý jede to svoje, bez Sokola by nebyl humor žádný. Ten tu ovšem nebyl zřejmě to hlavní. Drama to totiž nebylo zrovna nejhorší ... Na české filmy poměrně povedená záležitost... Jeden z mála filmů kdy jsem hlavní roli (Prachař) věřil dané scény. Musí se nechat jedno ... Poslední dobou se česká scéna snaží "přijatelně" napodobit dobré kousky ze zahraničí. Ať to byl Kozub jako psychicky narušený maniak, ať to byl pád letadla na opuštěný ostrov a nebo i tento kousek alá Survivor v ČR provedení. Což není zlé. Konečně dostat naše filmy z té tuctové škatulky. ()