Byla to náhodná smrt nebo rafinovaná vražda? Wade Whitehouse je šerifem v malém městečku ve státě New Hampshire. V životě ničeho nedosáhl. Je alkoholik, s manželkou Lillian se rozvádí, a ani dcerka Jill se s ním necítí dobře. Jediný, kdo mu rozumí a bere ho takového jaký je, je jeho současná milenka Margie. Na začátku lovecké sezóny zahyne bohatý obchodník. Příčinou byl údajně náhodný výstřel z jeho vlastní zbraně, avšak Wade pojme podezření a začne případ na vlastní pěst vyšetřovat jako možnou vraždu. Jeho posedlost jde až za hranice únosnosti. Na jeho vznětlivé povaze a osobním neštěstí se totiž podepsal surový otec... (Česká televize)

sedm.1

Kdyby si autoři dali větší práci s příběhem,šlo by díky atmosféře,která se jim zde podařila vytvořit,o opravdu perfektní film.Skutečně,tak depresivně parádní atmosféru jsem ve filmu tohoto druhu už dlouho neviděl.Depresivní zima,depresivní prostředí,depresivní postavy,depresivní osudy,depresivní hudba(ta je tu vůbec to nejlepší),depresivní herecké výkony,prostě vše je tak depresivní,až to je parádní.Ovšem jak jsem se již zmiňoval,tuto všechnu dokonalou depresi shazuje dost nudný děj,který sice ke konci má své grády,ale stále to neni ono.Přesto velmi neznámí film,který by měl vejít do širšího podvědomý i díky hereckým výkonům. ()

Skip

Tomuhle filmu hodně uškodila hudba, která pořád jen nějak hučela a tlumeně duněla. Jinak to bylo takové poněkud rozvleklé drama, v němž hrál vcelku přesvědčivě Nick Nolte chlápka propadajícího se stále hlouběji do hlubin utrpení. James Coburn, jako alkoholický a násilnický otec, budí v divácích přesně ty emoce, jaké má. Možná to chtělo jiné tempo, aby to mělo trochu švih. ()

Michelle75

Nevím, nevím. I když jsem měla chuť několikrát to vypnout, nakonec jsem vydržela a tenhle film dokoukala. Nick Nolte zahrál výborně, ale celkově to odsejpalo až moc pomalu. Zase jeden z příběhů, kdy se z normálního člověka stává pomalu lidská troska, které v životě nic nevychází, počínaje dětstvím a do toho ta posedlost za každou cenu přijít na kloub jedné nešťastně nehodě-vraždě, no ano, ta posedlost toho hodně rozpoutala. ()

DannyBoy80

3* ale jen za výkony Nolteho a Coburna, protože ti zahráli solidní magory. Jinak příběh mi přišel dost slabý. Chyběly nějaké příběhové kotrmelce, trošku rafinovanosti. Depresivní zasněžená krajina je fain, ale např. v Simple Plan využita mnohem lépe. Mimo to já si nemyslím, že zasněžená krajina je depresivní, právě naopak. Závěrečné vysvětlení chování Nolteho mi přišlo slabé. Škoda, že nebyl více zapojený Dafoe a trochu více pitvány rodiné problémy. ()

gogo76

Na človeka sa toho občas zosype až moc a keď v sebe nosíte traumy ešte z detstva je to neúnosné. A tak i Nick Nolte si v tomto filme prežíva svoje utpenie...Jeho večne ožratý a násilný otec je nanič, k tomu mŕtva matka, vyhazov z práce, nezhody s bývalou manželkou a dcérou a oporu nenachádza ani v novom vzťahu so S. Spacek. Keď si k tomu pripočítate neskutočnú bolesť zuba tak sa zdá, že sa proti vám otočil celý svet. Prvá polhodina tejto drámy je trochu menej záživná, ale s príchodom otca v podaní J. Coburna je to o dosť lepšie. Celkovo slušná dráma , tej depky je tu trochu moc, ale nezabije. A čo ťa nezabije, to ťa posilní. 60%. ()

• Manželka Wadea Whitehouse (Mary Beth Hurt) jezdí ve voze Audi 80. (lskala)
  • Role Glena Whitehouse (James Coburn) byla nejprve odmítnuta Paulem Newmanem a Jamesem Garnerem. Oba ji kvůli její pochmurnosti a hrozivosti považovali za příliš náročnou na zahrání. Coburna nakonec doporučil sám Garner. (MrCreosote)
  • Dva známí filmoví kritici Roger Ebert a Gene Siskel se shodli, že James Coburn byl ideální volbou do role muže, který vypadá, že dokáže nahnat strach i Nicku Noltemu, známému to představiteli dominantních bouřliváků (zde jako Wade Whitehouse). (MrCreosote)