1923

• USA 1923 (viac)

Seriál sleduje Duttonovcov z Yellowstonu začiatkom 20. storočia počas objavovania hornatého západu. Ich predkovia čelia pandémiám, historickému suchu, koncu prohibície a nástupu veľkej hospodárskej krízy. (SkyShowtime)

RafaKrakal

Zbožňuji Taylora Sheridana a jeho tvorbu, a to především seriály Yellowstone a 1888. 1923 je oproti těmto seriálům jiný, a to zejména díky lokalitám, kde se částečně odehrává (Afrika, Atlantský oceán apod.), nicméně kvalitu si udržuje stejně jako zmíněné 2 seriály velmi vysoko. Do značné míry k tomu napomáhá i Harrison Ford a Hellen Mirren, kteří ve svých rolích excelují, stejně jako Jerome Flynn, kterého proslavila role Bronna ve Hře o trůny. Sheridanovi lze vytknout, že děj až moc natahuje, ale to je opravdu jen drobná vada na kráse, která za mě osobně kvalitu seriálu snižuje jen velmi nepatrně. ()

helrohir

Prvá séria najnovšieho Sheridanovho seriálového počinu je značne nevyrovnaným dielom. Prelínajú sa v nej tri zdanlivo nesúvisiace dejové linky, ale je nutné podotknúť, že mňa osobne na celej ploche zaujala len tá hlavná s dianím okolo Yellowstonu, hoci aj tá "indiánska", ktorá ma zo začiatku nebrala, však napokon v sebe mala silné aj drsnejšie momentky. Kameňom úrazu je v tomto prípade tá tretia dejová línia, ktorá síce začína ako zaujímavá exotická odbočka v africkej divočine, ale postupne sa z nej vyvinie gýčová romantika, ktorá je naviac neúmerne naťahovaná. Ako celok je tento seriál zatiaľ dosť roztrieštený, ale zas si drží hereckú aj vizuálnu kvalitu. 60%. ()

jfaba

Pěkný život v Americe se žil v roce 1923. Když by to člověk srovnal s životem u nás nebo v Evropě? Našlo by se tu pár rozdílů :-) Skvělý počin po 1883 a před Yellowstonem. Jsem zvědav na druhou sérii. ()

VLADEK

Začalo to tak nějak normálně, ale pak se nesmylné reálie jak v Africe tak v Montaně jen stupňovaly. Přemíra zbytečného násilí a nahoty. Jo a "obsah" zde uvedený je totální nesmysl, o pandemii, suchu, prohibici a krizi tam buď nenajdete vůbec nebo jen trapně naznačené. Je to soap opera. Druhou sezónu ještě Ford s Mirren asi podepsali, ale čekám že tam umřou a pak už má tohle v plánu pokračovat s mladými béčkovými herci. ()

BIG.NINE.CF

Hodnoceno po 1. sérii. - Hmm, tak Taylor nám to natáhl na 2 série. Je to sice krásně vybudované, ale všichni jsme čekali, že se Brandon (Spencer) nejpozději v 6 díle dojebe domů a začnou se rozprskávat palice. No, záporáci jsou ultra záporní, tak to bude stát za to. Nejlepší dějová linka byla Spencera a Alex v Africe (později to byla natahovaná nuda), nejotravnější indiánská, která aspoň na konci a při útěku ze "školy" byla správně dramatická. Celkově celá Africká linka byla skvělá, jak příběh, tak lokace a krásné záběry a samozřejmě k tomu ta romantika. Je to u mě někde mezi 4 a 5 ti hvězdami, ale dávám 5, ať vyrovnám hodnocení idiotů jako je Broomen a jemu podobným. ()

Sopholojong

Ak vam Harrisona a Helen "presti" svojou odzbrojujucou charizmou neznamy Brandon Sklenar (to priezvisko - zeby nejake davne cesko-slovenske korene), tak je nieco divne v "univerze yellowstonskom". Absolutny prototyp milujuceho, ochranarskeho i drsneho chlapa ako ukazka dnesnym zzenstilym makysom. A ked nasadi klobuk, tak Disney uz nemusi hladat noveho Indiana Jonesa, lebo ho tu ma na tanieri. Prave africka linka s jeho "duchess", plna nekompromisnych stretnuti zivocisneho druhu (slon vs. auto, leopardia rodinka, levy "u stromu"), i ta stroskotanecka s az titanicovskym zaverom... a jeden drsny "pribeh indianske sluzebnice" s az hororovymi vyjavmi (bitky a ponizovanie v mene Boha, zavrazdenie "nuns", prenasledovanie kriziackou jednotkou), su paradoxne lepsimi castami, ako prietahy okolo Yellowstonu. Dve spomenute herecke legendy to ako jedine tahaju zo scenaristickeho priemeru "o tom komu patri poda a kto koho skor odkragluje" (tie muckania mladych o vernosti a nasledovani i do pekiel su cista telenovela). A este "game-of-thronacky" Jerome Flynn sa ako odporna zaporacka drzka vo svojej ulohe plne nasiel. Silnych 80 percent, ale s varovnym prstom pre Sheridana, aby sa vo svojej kovbojskej dokonalosti rychlo nestratil. ()

KraLuban

Klasický cimrman - fázi očekávání střídá fáze zklamání. Nádherné tři příběhy, které bohužel nedopadnou vůbec nijak. Chápu, že je to předehra k dalším dílům, ale na 8 hodin seriálu je toho prostě strašně málo, co se nakonec událo. ()

matej.perun

Tvrdí chlapi you say, ha? Vychytralí chlapi you say, ha? Milujem Harrisona Forda, ale toho tvrďáka, ktorý vešia na strom ľudí, len tak, som mu proste nedokázal zožrať. A bude hůř. Synovec Jake je také cute šteňa, ktoré by hociktorá postava súčasnej séria zožrala ako minikeksik ku káve. A Alex, ..., Alex ... tu končí každá sranda. "Fuck you" v podobe tejto postavy do ksichtu fanúšikov TOHTO seriálu je neospravedlniteľná. Postava, ktorá pri každej dialógovej scéne prednáša aká je drsnáčka, aká je wild, aby o 5 minut na to, keď jej trošku zatápa začala hystericky jačať a revať .... pri prvej možnej príležitosti by som ju nechal skapať. A že tých príležitostí bolo. ()

supEnoc

Po Mayor of Kingstown druhé zklamání od Sheridana a opět je na vině writing. Zatímco MoK bylo too fucking stupid to be believable, 1923 je a bit stupid and a lot of boredom. Like come on, v polovině série mě nalákáte cliffhangerem, že badass Spencer se vrátí na ranch a něco se bude dít a on se tam do konce série ani nedostane. Místo toho ho hoděj do x artificially vytvořenejch disaster situací. Meh. Ta story linka s indiánkou taky dost boring. Scenérie je stále magnificentní a u určitých scén jsem sám sebe shledal nahlas vyřknout jak je ta kamera beautiful, ale sry, I need more. ()

Mildys

Další extra třída. Nejdříve Yellowstone, pak zpět na začátek 1893 a pak 1923. Hledám chyby. Nejsou. Hledám nedostatky. Nejsou. Očekávám aspoň kousek nudy. A nic.  Těším se na druhou řadu 1923. Ty příběhy, ty osudy, Napětí. Není co dodat. ()

jerzy1976

Zatím to není taková pecka, jako 1883. Ovšem 2. série to může změnit. Putování z Afriky zpět do Montany dejme tomu, ale jsem zvědav na pokračující indiánskou linku, která by se asi měla nějak protnout s Duttonovými. Jsem zvědavý, jak bude záchrana ranče pokračovat. Kolty vs. Thomson :-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (viac)