Proroctvo Kassandry (Emilia Fox), malej dcéry trójskeho kráľa Priama (John Rhys-Davies), vypovedá o jej mladšom bratovi Paridovi. Ten vraj spôsobí zánik Tróje. Keďže sa všetky jej predchádzajúce veštby a predpovede naplnili, otec sa jej rozhodne veriť i tentoraz a chce sa chlapca zbaviť. Po pôrode ho násilne odtrhne od matky a nechá voľne pohodiť na odľahlom mieste. Bezdetný sedliak však dieťa zachráni a vychová, ako by mu bolo vlastným. Jedného dňa sa už dospelému Paridovi (Matthew Marsden) zjavia tri bohyne a ukážu mu tvár nádhernej neznámej ženy, ktorá mu je súdená. Mladíka osud privedie na dvor kráľa Priama, kde sa uplatní ako statočný bojovník. Stretáva sa tu i so svojou sestrou Kassandrou a tá ho vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam okamžite spozná. Nechápe, akým zázrakom sa mu podarilo prežiť. Jeho skutočná matka je dojatá prítomnosťou svojho oplakaného syna. Zmätenému Priamovi nezostáva nič iné, ako ho predstaviť svojim poddaným ako princa Tróje... Vo vzdialenom Grécku vyrastá bez rodičov očarujúca Helena (Sienna Guillory), ktorej matka pred časom spáchala skokom z veže samovraždu. Po moci túžiaci mykénsky kráľ Agamemnon (Rufus Sewell) je vo svojej chamtivosti odhodlaný zničiť Tróju. Tvrdohlavo si zaumieni upevniť svoje postavenie sobášom s Heleninou sestrou Clytemnestrou (Katie Blake). Jeho brat, sparťanský kráľ Menelaus (James Callis), pre zmenu nemôže odtrhnúť zrak od nevestinej krásnej sestry. Helenou je uchvátený aj kráľ Atén Theseus (Stellan Skarsgård), ktorý ju nečakane unesie... (TV Dajto)

jajinka

Dobře natočený a výborně zahraný film.. Dějově lepší než Troja (2004). Možná i trochu více reálnější, historicky věrohodnější.. ()

Katarine

Ok, snižuju hodnocení ze 4 na 3*. Ale pořád mi to přijde o chloupeček lepší, než ta slavná Troja s Pittem. Když už nic, tak se aspoň mnohem víc drží předlohy. ()

Martin741

Slabota, ktora oproti klasickej Troji z 2004 roku nema divkovi co povedat. DEj je sice kvalitny, ale vsetko ostatne je spatne : herci, kostymy, rezia ...... 10 % ()

Kwaichi

Dobrá ukážka toho, že ani kvalitný príbeh nie je zárukou úspechu. Nanič kostýmy, slabá hudba, špeciálne efekty ani dialógy za veľa nestoja, dokonca ani postavy na mňa vôbec nepôsobili ako grécky hrdinovia. ()

Juto

Na televízny film výborne zobrazenie veľkolepéj vojny o Tróju so skvelým obsadením a pôsobivými bojovými scénami. 6/10 ()

Monoxid

Nemohu říct, že by byl tenhle film lepší nebo horší než Trója, protože byl jiný. Nebyl tu takový důraz na bojové scény a animace tisíce lodí na moři jako na děj, ale to ani nelze u televizního filmu předpokládat. A navíc, tady jsem fandila hlavní milenecké dvojici, kdežto v Tróji to s napomádovaným Orlandem opravdu nešlo. ()

sskrblik

Dokonalé zmatení pro mě, když se mi objevily doma dvě cédečka s DivX filmem a nápisem Troy tak jsem si říkal, že mám v té době očekávaný titul, který ani není ještě v kinech. Nicméně jsem tam neviděl Brada Pitta :-) tak už jsem poznal, že se jedná o něco zdaleka jiného. Přiznejme si, že Trója nebyl žádný zázrak a tohle je chlup horší. ()

fabecc1222

Je jasné, že se přímo nabízí srovnání s mnohem známější Trójou. A u mě to tedy vyhrává toto TV zpracování. Helena Trojská sice nedisponuje obrovským rozpočtem, ale vyzařuje z ní takový ten zápal pro věc všech zúčastněných. I s viditelně malým rozpočtem tak dokázali udělat podívanou, která je podle mého mnohem více reálně zpracovaná, než velkolepá Trója. Sienna Guillory je pak podle mého mnohem hezčí Helenou, a ani se nedivím, že každý, kdo na ní pohlédne, tak podlehne. Pochválit lze určitě i zbytek obsazení, které je na TV poměry složené převážně ze známých tváří. Ať už fanatický záporák Sewell, který se přesně do takových rolí narodil, potažmo jeho bratr, v podání Callise, za mě určitě nejlepší postava filmu, která představuje tu touhu po Heleně, kdy narozdíl od ostatních, který to použili jen jako záminku k dobytí Tróje, tak on by po jejím osvobození byl určitě schopen odejít, a nechat Tróju být. Ještě k tomu přidejte pěkné venkovní lokace, a v podstatě nevidím moc důvodů ke kritice, kterou tu film ve většině komentů dostává. ()

Musak

Po spouste shlidnutych historickych snimku, konecne nejakej , kterej zaujal a nenudil i přes pár vizuálních chybiček. Co byste chtěli víc po televizním zpracování? ()

mandlova

TV film, nepříliš vydařená kamera, problematické dialogy...to tomuto filmu hvězdičky ubírá, ale v mém hodnocení rozhodně neklesne pod megalomanskou Tróju ()

Molir

Prijde mi, ze cely nazev by mel znit: Helena Trojska: Pravdivy pribeh. Je tu zjevna snaha o historicky verne podani zalezitosti kolem trojske valky (kvuli penezum a moci, ne kvuli Helene), ovsem do toho mi znacne nesedne ponechani bohu jako prostredniku seznameni se Parida a Heleny, vidiny Kassandry apod. Bud meli udelat "historicky vernou" rekonstrukci nebo meli udelat mytus se vsim vsudy, takhle mi to prijde jako znacny kockopes. Ale vyprava je pekna, to se musi nechat, a Malta ma taky neco do sebe :-) Na druhou stranu kamera po vetsinu casu nic moc (a obcas se kameraman fakt odvaze, ale na neco jineho naz na Gladiatora se zrejme v poslednich letech nedival), nektere triky (recka flotila) pusobi jako intro pocitacove hry tak pet let zpatky... ovsem zase par pasazi se opravdu povedlo, ale na tri hodiny cisteho casu je to vazne malo... ()

Looser

Teda takhle sprasit Achylla .......:-(. Zlatej Brad Pitt. Levné televizní zpracování, nic víc nic míň. Takže spíš hodně málo. ()

wikus

Mna to nezaujalo. Zo žiadnej stránky. Súhlasím s väčšinou, že napriek všetkému, aká bola Trója, tento film sa s nou porovnávať nedá a pripájam sa s k tým, ktorý si radšej pozrú verziu Petersena s výborným súbojom Achilles-Hector. Helen of Troy bol pre mna veľmi nudný, nevydarený film. ()

KoRner

Niekto si prečíta Ílias ako prílohu z Káčera Donalda a už vyhlasuje, že je to vernejšie ako verzia s Bradom Pittom. Ako to môže niekto povedať o filme kde hrá Achillea "mládenca krásneho tak, že ho zatvorili medzi devy, ktorého odllíšiť od nich mohol iba prefíkaný Odysseus" plešatý vyhadzovač z baru? Či to iba preto, že sa nebránili ani nadprirodzeným veciam? ()

BlueZero

Známy príbeh o Helene, Parisovi a dobytí Troye. Je veľká škoda, že si tvorcovia nedali viac práce s efektami, hlavne na mori, vyzeralo to príšerne. A hrozný výkon komparzistov pôsobil tiež rušivo. Boje vyzerali umelo. Ale aj napriek tomu vo mne tento film zanechal hlboký dojem, či skôr zármutok. Poukázal, na tie najslabšie vlastnosti ľudskej rasy. Spočiatku to pukazovalo len na ženy, teda vlastne na to čím je ovládaný mužský mozog, keď vidí krásne ženské telo. Ale to neskôr zatienila chuť po moci, nenásytnosť a "priateľstvo". Priateľstvo v tomto príbehu neznamenalo nič iné ako zradu. ()

Sancty

Nech to bolo s Helenou a ostatnými akokoľvek, také fádne to iste nemohlo byť. Bavilo vlastne niekoho točiť tento film? Žalostné výkony všetkých, opakujem všetkých, zúčastnených a to aj napriek tv formátu. Najväčšie utrpenie prichádzalo s dialógmi. Takmer som zvracal počas scény, kde sa schyľuje k súboju Hectora s Achillom. Tie reči sú hardcore a smelo môžu konkurovať hocijakej telenovele. Dominujú im Priamove cukríkové kecy o šťastnom živote a sladkých dňoch, a to všetko pred samotnými nepriateľmi. Byť jeho syn tak sa pred Grékmi rovno zakolem. Občas sa objaví zaujímavý uhol kamery a... tým pozitíva končia. Priehršť logických chýb ako napr. nenapnuté laná pri ťahaní Trójskeho koňa alebo otrasné kostýmy, zrejme ušité zo záclon, tiež napomáhajú zadupať Helenu do zeme. Odpadu sa tento grc vyhol iba vďaka scéne s presunom tátoša mestskou hradbou a záverečnou vraždou Agamemnona. 1/10 ()

Janega

Sienna Guillory ako najkrajšia žena na svete? Je to faul ako tento film. Predlohy sa to asi drží presnejšie, ale čo z toho, keď postavy sú mi ukradnuté a na filme nie je nič zapamätateľné. ()