Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

ric

Po opakovaném vzhlédnutí a vychutnání všech napoprvé nepovšimnutých drobnůstek, jako byly vychytávky v kameře, soundtrack a cinické hlášky hlavního hrdiny upravuji na konečný plný počet. No a taky mě nějak nahlodala myšlenka, že tohle byla doposud nejlepší role Keanu Reevse, nejenom mezi těmi ďábelsko-drakulovskými snímky. Asi mi k tomu všemu dopomohl dobrý český dabing, což je poslední dobou dost vzácný úkaz. ()

(fjw)

Když jsem na to šel, docela jsem se bál. Ne strachy, ale jaká to bude sra.ka:) Ale ono naopak:) Výborný film o pekle. Nejvíc mě pobavil Peter Stormare jako v roli samatného satana a ten zvednutý prostředníček mě opravdu dostal:D Keanu Reeves je sakra dobrý herec a tato role mu velmi sedla, Rachel Weisz je nádherná a Tilda Swinton opět vypadá velmi zvláštně a výborně hraje. ()

Kokos

Četl jsem původní Constantiny....ano..... Viděl jsem film.....když se člověk uvolní a zakouká do tohoto amerického mainstreamu s krásným Reevesem v hlavní roli, čeká jej pohodová, nápaditá, stylová cool jízda do pekla a zpět... ()

Radimko

Pro mě spíš zklamáním než cokliv jiného. Nechytlo mě to, ačkoli jsem příznivcem žánru. Možná je to i tím, že jsem se na ten film delší dobu těšil a čekal od něho víc nebo možná tím, že jsem nedlouho předtím zhlédnul Temného rytíře, ačkoli to je trochu jinej typ zpracování komiksu. Slabší tři hvězdy. ()

Zodiak

Genialni, uznavam ne pro kazdeho, ale pro me opojne. Asi nejlepsi stvarneni pana temnot (Stormare je bozsky), ktere jsem videl. Temna atmosfera, precizni rezie, zajimavy scenar a skvely Keanu. Po ctvrem zhlednuti davam max. hodnoceni. Hudba je uzasna! 90% ()

Saljack

Naprosto mě to uchvátilo. Vůbec jsem nečekal takový super zážitek. Herecké výkony grandiozní. Člověk celkem uvažuje jestli to tak skutečně je. V tomhle filmu opravdu nic nechybí. ()

sa_kra

Pocekoidní postava Constantina, který vás navzdory mlčení, nadhledu a nikotinu vtáhne do svýho světa a hlavně do svý postavy. Každej ho miluje- i já. ()

Insomniac

Milujem filmy s tématikou fantasy - hlavne také, ktoré si zo mňa nerobia blázna. Toto je jeden z nich. Veľmi dobre nakrútené, pekné triky (mne osobne sedí hlavne peklo:) a výborný Keanu. Skvelá zábava pre priaznivcov, ale i ostatných. ()

jokerik

Francis Lawrence ve mně bude navždy vzbuzovat tyto asociace: zelenáč Shia LaBeuf, krásná Rachel Weisz , neodolatelné charisma čmadícího sarkasty Johna Reevse, odporně slizkej Gabriel(a) a neskutečně temný, vášnivě podšitý vládce podsvětí v bílém(Peter Stormare)! Todle všechno s přídavkem překvapivě dobře ztvárněného pekelného světa (toliko podobný tomu rozfoukanému lotrovskému , kterého jsme svědkem po nasazení prstenu) , zástupem vždy se šklebících démonů a oné tajemné mystičnosti vznášející se nad Kopím osudu! Místy jsem se bála, místy jsem se smála…celkový dojem – čtyři hvězdy z pěti. Komixová předloha byla z filmu cítit již od začátku….ovšem né tím zasmrádlým dojmem hloupého zpracování, naopak! Voněla skvělostí! ()

gotham

Když se řekne Keanu Reeves, každému se vybaví Matrix, ale já nedám dopustit na Johna Constantinea, je mi určitě bližší než vyvolený Neo. Neo je rozmazlený spratek, John je chlap s chybami, ale dobrým srdcem. Také ďábel v podání Petera Stormarea či půvabná Rachel Weisz stojí za vidění, k tomu si přičtěte kvalitní příběh,velmi dobré akční sekvence a skvělé hlášky plné ironie z kouřících se úst Keanu Reevese. 100% ()

Umpa-loomp

Nemám rád náboženskú tematiku vo filmoch a ani Constantine nie je výnimkou ! Štyri hviezdy dávam až po treťom (!) pozretí a to z jedného dôvodu: je to jednoducho príliš dobrý film na horšie hodnotenie. Cez to všetko, že ani na tretí raz som sa nedokázal úplne povzniesť nad kresťanskú tému a samotný príbeh, ide o nezvyčajné dielo. Pochmúrna temná atmosféra, vynikajúco vykreslená postava Johna Constantina v podaní Keanu Reevesa, netradičná vizuálna stránka, či charizmatický "Lou" v závere sa jednoducho nedajú len tak ignorovať a uznávam, že tento počin stojí za pozretie (alebo aj za tri :). P.S.: Rachel Weisz je super herečka ! ()

moviepill

A toto bolo čo? Také nadšenie a h_vno z toho. Nie, vážne, tento film ma sklamal. Ani neviem za čo dávam 2*. Možno za ten úvod. Ako taký. Ale ten záver. Splašenosť a nelogickosť najhrubšieho zrna... ()

Kazisvet III.

Zfilmované komiksové zobrazení odvěkého souboje dobra a zla. Má to nápad, dobré herce, je to celkově vkusně pojaté. Stojí za podívání, ovšem filmové orgie to rozhodně nejsou, a proto zlatý střed 3/5. ()

Ollie.ver

Poctivo sfilmovaný komix. John Constantine, ale aj Satan boli skvelí. Teším sa na druhý diel. Jmenuji se Constantine,John Constantine, ty hajzle ! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)