Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

Adhemar

Opět jeden z opravdu oblíbených filmů. Krásné ukazuje, že ani dobro nemusí být vždy úplně dobré. Navíc pozitivně záporný hrdina tu skvěle sedí a jen dokresluje super atmosféru. ()

Sindibadx

Těžko říct, jestli je tento film určen spíše pro věřící nebo nevěřící, nicméně byl natočen skvěle. Jeden z nejlepších snímků Keanu Reevse. ()

Dante16

Tento film si vždycky veľmi rád pozriem :) Keanu Reeves sa tam perfektne hodí a taktiež bol perfektný. Constantine je pre mňa najdrsnejší a najcharizmatickejší comicsový hrdina a ten jeho humor xD pri filme som sa hrozne bavil a užíval si ho aj po asi 20x.takže jednoznačne 5* a Constantine patrí medzi moje top filmy a hrozne sa teším na druhý diel. ()

Keledaia

První a druhé shlédnutí - vopruz, nuda. Třetí shlédnutí - slušné, ale stále si myslím, že se dalo vyždímat víc (jak z námětu, tak z Reevese). Co se týče podobné tematiky, jsou lepší filmy. ()

mitrax

Tento film som zaradil ihned medzi klasiku. Ked v ramci filmu pripustite, ze podobne veci existuju, vsetko funguje tak ako ma. Je tu hlavny hrdina, ktory vam na tento titul ale zvysoka kasle a vlastne ako hlavny hrdina ani moc nevyzera. Je tu aj hlavny zaporak, ktory sa pocas filmu ukaze uplne v inom svetle ako by ste cakali a to neskor poodhali aj niecie ine umysly. Film je plny dejovych zvratov, ktore maju ale vzdy svoju logiku a mozu vas napriek tomu uplne prekvapit. Velmi dobre funguje aj vztah dvojiciek a akesi mysticno v pozadi celej tejto veci. Za absolutne skvele zvladnuty povazujem ale hlavne koniec filmu. Ten je tak dobry, ze na jednej strane by som si prial pokracovanie tohto filmu ale na druhej strane sa bojim, ze by to mohlo poskodit celemu pribehu. Keanu Reeves ako Constantine je naprosto doveryhodny a vy mu to vsetko co povie alebo urobi uverite bez vyhrad. ()

Jeffo8

V celku slušné fantasy se služným hlavním hrdinou, který se přes zabíjení démonů snaží zavděčit Bohu a tím se dostat do nebe. Co bych filmu vytknul je asi to, že anděla Gabriela ztvárnila ne příliš známa a pro mě nesympatická herečka Tilda Swinton. I tak není film nic mimořádného. 55% ()

TomRod

Poprvé jsem se setkal s Constantinem v komiksu Sandman. Pak pár let nic až přišel Constantine ve vlastním filmu a byla to jízda přesně v tom komiksovém stylu jaký má většina z nás ráda. Keanu to má tak moc u zadku, že snad jen Willis to umí líp a neumím si představit nikoho lepšího pro roli ďábla než Petera Stormara, resp. ty tři minutky co je na scéně jsou třešničkou na dortu celého filmu. ()

MrFenix

Jedná se o jeden z velice mála filmů, který mě oslovil. Nejvíce obdivuji, jak se řeší otázka sebevraždy a její následky, které z ní plnou. Poprvé jsem tento film viděl, jako "malý" chlapec a tehdy jsem si říkal, že nemá význam se smažit v pekle kvůli takové pitomosti. Ve chvíli, co se objevil na scéně sám vládne pekel, jsem se složil smíchy, protože tak úžasná postava se nevidí a přiznám se, že se mi líbil více než Constantine. Osobně vřele doporučuji se podívat na tento film lidem, co si chystají vzít život. ()

Martyjoker

Zpočátku docela zajímavá pohádka pro dospělé s některými až komicky působícími postavami (archanděl Gabriel). Poslední půlhodina film znehodnotí na komediální frašku završenou příchodem strýčka Satana v bílém obleku...horší tři hvězdy. ()

waxtrax

Jde tady nejen o protikuřáckou kampaň (díky za dobrý příspěvek v diskuzi Dr. Mlíko) ,ale hlavně o jakousi latentní hollywoodskou pro-křesťanskou agitku. Tohle mě přišlo na mysl hned na začátku filmu a závěr to orazítkoval. ()

marketcsfd

Tak to, že je to z komiksu jsme nevěděla - rovnou jsem se vrhla na film a nezklamal. Keanu mi i Rachel dobrý výkon. Triky mi dali co jsem chtěla, naprosto úžasný andílek Gabriel a satan - z něj to parchanství přímo teklo :D určitě to uvidím víckrát než jednou tohle mi baví ()

blondie18796

Constantine je skutočne skvelý film pre takmer všetky vekové kategórie...od tínedžerov až po štyridsiatnikov nadchne každého :) Keanu Reeves dej dvíha ešte o úroveň vyššie :) Jediné,čo by som mohla vytknúť sú niektoré zľahka gýčovité scény (Angela s Mammonom v tele)...Najviac ma asi potešila Tilda Swinton,ktorá sa so svojou takmer až nadpozemskou tvárou perfektne hodila na postavu androgýnneho anjela Gabriela :D klobúk dole :) ()

BlackLucy

Můj velmi oblíbený film. Můžu ho vidět 100x a stejně na něj budu koukat vždy s úctou. Velice dobře zpracované, zahrané, i když je tam pár chybek, výsledek je alespoň pro mě nadmíru uspokojující :-) A Keanu Reeves je ve filmu opravdový fešák ;-) ()

ES13

Vymítání, Exorcismus, prostě jak chcete. Klasika v tomhle žánru a ne jinak. Keanu je úžasnej herec, o tom není pochyb. Film, kterej mě snad nikdy neomrzí, právě Constantine! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)