Kráľ Tulsy

• Česko Král Tulsy (viac)
USA, (2022–2024), 12 h 16 min (Minutáž: 36–43 min)

Keď newyorského mafiána Dwighta „Generála“ Manfrediho prepustia po 25 rokoch z väzenia, šéf ho vyšle na vidiek v Oklahome, aby rozšíril svoje pôsobenie. Začne podozrievať svoj klan, že pracuje proti nemu, a tak si pomaly vytvára vlastnú skupinu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (10)

Season 1 (2022) (S01)

První sezóna mě sice zaskočila (zprvu nemile) svým pomalým až líným tempem, ale rychle jsem si uvědomil, že to má své kouzlo a že se to k Oklahomě opravdu hodí. Oklahoma mi ostatně silně připomněla Montanu z Far Cry 5, takže jsem si všechny ty místní vyznavače Druhého dodatku vcelku užíval. Dwight "Cinque Stelle", "General" Manfredi mě mocně bavil, Sylvester Stallone si roli evidentně užíval (alespoň to tak na mě působilo), a i když měl jednoduchý příběh nejednu masařku, rozhodl jsem se je přehlížet jako širé lány, protože jsem se až na zaškobrtnutí, kterým byla druhá epizoda, velice slušně (a přiznávám, nečekaně) bavil, takže se místo hledání hnid budu v klidu těšit na další řadu. / Poučení: Když ve Státech selže diplomacie, hádej, co se stane? ()

Go West, Old Man (2022) (S01E01)

Často se setkávám s názorem, že Sylvester Stallone  není zrovna úžasným hercem, a pokud bych neviděl Oskara a Demolišn Mana, souhlasil bych s tím, že se hodí jen do akčních filmů. Faktem je, že když mu role sedne, dělá mi Sly i ve svém pokročilém věku radost, a řekl bych, že mu Dwight sedl. Tempo první epizody nebylo zrovna zběsilé, ale děj mě zaháčkoval, takže se těším na pokračování, a to se mi u každého seriálu, bohužel, nestává. Pokud tvůrci něco výrazně nepokazí, mohl by na mě gangster ze staré školy zasazený do dnešní (a tedy ujeté) doby slušně fungovat i díky tomu, že ho občas překvapí vymoženosti pro něj neznámé a že se bude muset tu a tam přenést přes věkovou propast. Navíc mě fakt baví poslouchat páně Stalloneův hlas a jsem tedy opravdu rád, že se ke mně nedostala dabovaná verze. / Poučení: Staré postupy se mohou stát v současnosti novinkou. ()

Center of the Universe (2022) (S01E02)

Druhá epizoda byla na události ještě skoupější než předchozí díl, přesto se nedá říct, že bych se nebavil. Faktem ovšem zůstává, že se mi o zábavu staral jen Dwight "Cinque Stelle" Manfredi, který mě svými hláškami udržoval ve střehu, zatímco děj občas stagnoval. Tvůrci se holt zaměřili na to, aby bylo politicky vše v cajku, takže podstatné záležitosti ustoupily do pozadí a spíše se řešilo, kdo má nárok nosit dredy. Když k tomu připočítám ještě poněkud klišoidní odbočku s dcerou, je vcelku jasně. proč jsem tentokrát mírně ubral na hodnocení. Nezbývá mi, než doufat v lepší zítřky. / Poučení: I bio produkty mohou překvapit. ()

Caprice (2022) (S01E03)

No vida! Situace se rapidně zlepšila a třetí epizoda mě tak bavila mnohem víc než předchozí díl. Na čtyřiceti minutovou stopáž se toho událo opravdu dost, takže si skutečně nemohu stěžovat na nedostatek zábavy. Naopak, tvůrci naplnili epizodu akcí, fajn humory a Dwight Manfredi se postaral o to, abych si patřičně užil i všechny dialogy. A aby toho nebylo málo, přenesl se hlavní hrdina i tentokrát zcela bez potíží přes věkovou propast, což považuji vzhledem k datu jeho narození za obdivuhodný výkon. Než jsem začal seriál sledovat, považoval jsem Oklahomu za spíše klidný až nudný stát, ale teď už si tím nejsem ani zdaleka jistý. / Poučení: Povolání instruktora autoškoly nebo zkušebního komisaře je z mnoha důvodů rizikovou záležitostí. ()

Visitation Place (2022) (S01E04)

Vypadá to, že byla slabší druhá epizoda jen chvilkovým úletem, protože u ostatních dílů jsem se zatím slušně bavil. A kromě zajímavého děje a postav nesmím zapomenout ani na celkovou atmosféru, která mě naplňuje takovou fajn pohodou. No, a když si uvědomím, že jsem od seriálu čekal jen nenáročnou zábavu, nemůžu být nespokojený, protože jsem dostal mnohem víc. Já vím, je to předčasné, protože je tady ještě spousta prostoru na změnu k horšímu, přesto ale musím říct, že první sezóna zatím jasně překonává má původní očekávání. A z takového zjištění mám pochopitelně velkou radost. / Poučení: Nenastavuj druhou tvář, to je nápad lidí, kteří donedávna nutili ostatní věřit, že je Země placatá. ()

Token Joe (2022) (S01E05)

Pátá epizoda byla z kategorie dílů, v nichž se nastavuje děj, aby se dosáhlo nasmlouvané (v tomto případě) devítky. Hlavní dějová linie tady byla téměř opuštěna, tempo příběhu výrazně zpomalilo, vytahovaly se hlavně rodinné vztahy a události z minulosti, a přesto jsem nebyl nespokojen. Myslel jsem si, že pro mě bude Dwightovo setkání s dcerou jen další otravnou zkušeností, ale právě díky tomu dostala tahle vedlejší příběhová větev pořádný náboj. Pozvolna si uvědomuji, že začínám u hodnocení seriálu přivírat oči nad jeho nedostatky, což může být způsobeno jedině tím, že se mi tento počin jaksi dostal pod kůži. Prostě mě to celé baví a za takových okolností se ode mě nedá čekat velká kritika. / Poučení: Sebeovládání je jistou formou umění. ()

Stable (2022) (S01E06)

Vím, že to v tomto případě bude znít podivně, ale události nabírají spád na všech frontách. I pro mě je překvapením, že jsem napsal něco takového o seriálu, který plyne po většinu času poklidně až líně. Záležitostí, která mi způsobuje tak trochu starost, je fakt, že fandím skupině zločinců. Jasně, o kladnou figuru tady člověk téměř nezavadí, ale jen těžko to mohu brát jako polehčující okolnost. No, ať už je to, jak chce, znovu jsem se moc dobře bavil a mám takové tušení, že mi to do konce první sezóny nejen vydrží, ale mohu radostně věřit, že to bude ještě lepší. / Poučení: Cti má sice každý plnou hu... plná ústa, ale příliš bych na ni nespoléhal. ()

Warr Acres (2022) (S01E07)

Jo, jo, je to dobré, protože tvůrci seriálu s blížícím se závěrem první sezóny neznervózněli a stále podávají svůj standardní výkon, který mi vyhovuje, jelikož ve srovnání s nejedním jiným seriálem představuje slušný nadstandard. Základem, který se od počátku téměř nemění, je výrazně pomalé tempo, a o to víc mě udivuje, jak se tvůrcům podařilo skloubit tuto položku s napětím, jež je stále více patrné. Jasně, stále jde v podstatě o nenáročný seriál, jenže je natočen úplně jinak, než jsem očekával, a myslím to jako kompliment. Ani nevím, proč si mě tato záležitost tak získala, zjevně nejde o nic úžasného, ale mně to prostě sedlo. Ani sedmá epizoda mě nezklamala a silně pochybuji, že by to zvládl některý z obou následujících dílů. / Poučení: Do vany jen s protiskluzovou podložkou. ()

Adobe Walls (2023) (S01E08)

Myslím, že je od tvůrců seriálu velmi hezké, že si vybrali svou slabou chvilku už ve druhé epizodě a nekazí mi zážitek z finálních dílů první sezóny. I při komentování předposlední části musím uznale vyzdvihnout dobře fungující netradiční kombinaci pomalého tempa, stupňujícího se napětí i stále častější akce. Nepochyboval jsem o tom, že se budu i v tomto případě dobře bavit, a ukázalo se, že jsem nepochyboval zcela správně. Co na to říct? Mnohé seriály mi nesedí, protože nejsem v jejich divácké cílové skupině, Tulsa King se ale evidentně točil pro diváky jako jsem já. / Poučení: Násilí plodí násilí, plodí násilí, plodí násilí, plodí násilí..................... ()

Happy Trails (2023) (S01E09)

Finále první sezóny proběhlo téměř přesně podle mých předpokladů (ten úplný závěr jsem opravdu nečekal), takže bych měl teď vlastně lamentovat nad jistou předvídatelností scénáře, ale nebudu. Proč? Protože jsem se opět dobře bavil. Dost mě štvou motivační proslovy, takže bych notně sestříhal Williama Wallace v podání Dwighta Manfrediho, to byl pro mě ale jediný výrazný nedostatek. Pak už tu byly jen podružnosti: Verdun v baru nevzbudil ve městě žádnou pozornost, všichni byli vcelku v pohodě s tím, že se z nich stali během chvilky zabijáci (ale ve Státech se s tím asi tak nějak počítá, pokud vás někdo nesejme už v průběhu školní docházky) a tak podobně. Kašlu na to, já jsem se bavil:-) / Poučení: Nepolykej letící projektil. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

19.11.2022

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (viac)