Dwight sa vracia do New Yorku za nešťastných okolností. Tyson sa dostane do problémov. (SkyShowtime)

Necrotongue

Pátá epizoda byla z kategorie dílů, v nichž se nastavuje děj, aby se dosáhlo nasmlouvané (v tomto případě) devítky. Hlavní dějová linie tady byla téměř opuštěna, tempo příběhu výrazně zpomalilo, vytahovaly se hlavně rodinné vztahy a události z minulosti, a přesto jsem nebyl nespokojen. Myslel jsem si, že pro mě bude Dwightovo setkání s dcerou jen další otravnou zkušeností, ale právě díky tomu dostala tahle vedlejší příběhová větev pořádný náboj. Pozvolna si uvědomuji, že začínám u hodnocení seriálu přivírat oči nad jeho nedostatky, což může být způsobeno jedině tím, že se mi tento počin jaksi dostal pod kůži. Prostě mě to celé baví a za takových okolností se ode mě nedá čekat velká kritika. / Poučení: Sebeovládání je jistou formou umění. ()

kenkaku

Pohřební epizoda (stopáží krátká až nechutně), která mě vyloženě nebavila. Tak ano, závěrečné vyřešení “macka” (slang pro “The package” mluví jasně), bylo efektní. Ale příliš málo na nastavený nadstandard. ()

castor

Oklahoma plná plání a prérií, stád dobytka i úrodných polí, na kterých roste hlavně pšenice. A taky hodně ropy. Ovšem Dwight je zpět v New Yorku, nikoliv kvůli byznysu, ale kvůli rodině. „Rodinu“ má ale i v nemocnici, protože mafiánský kápo to má zase nahnuté. Zároveň se ozývá motorkářský gang, kterého minule Dwightova parta vypekla, hlavně se ale ozývá minulost, která se přímo dotýká jeho dcery. Pomsta bude – krutá. Fajn díl, snad už jsme konečně zpátky na koni. Slyovo charisma jede na maximum. ()

BarryLyndon

Všechno, co tu o tom vybásnil duro je pravda a mnohem víc. Sly si to užívá, Sheridan si to užívá a přitom je to velice kvalitní v dramatu a dialozích. Z pár replik mne zamrazilo. Minimálně jednu scénu po telefonu z konce e04 jsem před rokem zažil a nebylo to nic příjemného. No a pak přijde scéna, kde Slye někdo poučuje ve fitku jak blbě cvičí   Podle mne je to bez pochyby Stalloneho nejlepší projekt od prvních Expendables a to už je 12 let. Fakt o dost lepší, než jsem to čekal.  Hlavně je to divácky vděčné, že je to i pro všechny vaše tatínky a drahé polovičky.  Jako jestli je teď něco potřeba, tak aby Schwarzeneggera někdo propojil se Sheridanem, protože tohle mu přesně chybí. Něco podobného polobiografického by mu sedlo jako rakouská prdel na hrnec. Bývalý guvernér a macho herec, který se vrací do svého mateřského města a začne to tam dávat do pořádku potom co si nevěrou kompletně rozesral rodinu. Hlavně už tohle v podstatě je, kdy v poslední řadě Yellowstone Costner jeho guvernéra přímo hraje.  Hlavně mi to tedy připomíná můj oblíbený pozapomenutý klenot Lillyhammer, kde exceluje Steven Van Zandt ze Sopránů. Docela bych to doporučil všem nadšeným z Tulsy. Jen je to možná trošku severštější a lehčí... ()