Napätie medzi Dwightovým tímom a Waltripom rastie. Ukáže sa, prečo Dwight strávil 25 rokov vo väzení. (SkyShowtime)

castor

Stacy bude v pořádku, ovšem hrozba (mile devadesátkově přepáleného, a to nemyslím zle) šéfa motorkářského gangu Waltripa trvá. Pro mě neznámý (vesměs seriálový, i když byl i u oscarové rozlučky Heathe Ledgera) Ritchie Coster ho vůbec nehrál špatně. Je tu nicméně loučení, které nás má navnadit na druhou sérii. Celkově fajn uchopení „za staré školy“, kdy zápletka není nijak komplikovaná. Žádné akční hody se nekonají, když už ale akce přijde, diváka krapet zamrzí, že třeba takový (Sheridanův) Yellowstone ji měl výrazně intenzivnější a syrovější. Ostatně jak se budovalo napětí skrze motorkářský gang, tak vyústění je minimálně mdlé. Burácející stroje upozorní osazenstvo baru na nebezpečí a jde se střílet. Trochu mi to připomnělo bratry z kasína (právě Yellowstone a finále druhé série), kteří rovněž házeli ramena a pak poměrně snadno vyklidili pole. Dwight si předtím vystřihne monolog o hodnotách, jeden z jeho kumpánů párkrát uhodí na klávesnici a hackerský sukces je na světě. Jak snadné. Tady se měl tvůrčí tým snažit víc. Dočasné vypořádání s Chickiem naopak fajn. ()

quido_zidle

Já se těšil na finále alias RockyRambo a dostal jsem ukecanou, zkratkovitou "šer šela fam" sračku. Scéna u bazénu na 5 hvězd, zbytek bullshit jak sviňa se dvěma "vrcholy": 1. Proslov Dwighta v baru (wtf. co to bylo???!!!) a za 2. túrování motorky před úplně debilním final bossfigtem... Jaká škoda, těch předchozích 8 dílů bylo jedním slovem skvělých, bavil jsem se výborně a Stallone v neskutečné formě (tvl. on má 76 let??!!). Takhle to posrat ale tím posledním... ()

Necrotongue

Finále první sezóny proběhlo téměř přesně podle mých předpokladů (ten úplný závěr jsem opravdu nečekal), takže bych měl teď vlastně lamentovat nad jistou předvídatelností scénáře, ale nebudu. Proč? Protože jsem se opět dobře bavil. Dost mě štvou motivační proslovy, takže bych notně sestříhal Williama Wallace v podání Dwighta Manfrediho, to byl pro mě ale jediný výrazný nedostatek. Pak už tu byly jen podružnosti: Verdun v baru nevzbudil ve městě žádnou pozornost, všichni byli vcelku v pohodě s tím, že se z nich stali během chvilky zabijáci (ale ve Státech se s tím asi tak nějak počítá, pokud vás někdo nesejme už v průběhu školní docházky) a tak podobně. Kašlu na to, já jsem se bavil:-) / Poučení: Nepolykej letící projektil. ()

manas1

Tento seriál je naprostá bomba. Provedení, styl, směr kterým se seriál otáčí, herci a spousty drobných detailů jsou velice vychytané. Seriál má ve mě nádech 90´ let ale zároveň přítomností. Propracovaný styl celého příběhů je dokonalý. Sly hraje 75 letého gentlemena který používá sice gangsterské praktiky ale zároveň zde funguje kodex cti. ()

BarryLyndon

Holy shit!   Totálně mne to dostalo do kolen, několikrát jsem v průběhu dílu tles a řval něco ve smyslu "to je kurva geniální". A ta montáž ! Tento známý song měl dvě velice slavné scény a Sheridan je obě přebil.  Yellowstone a 1923 máme tento týden ještě před sebou, ale sakra si nedokážu představit co by se tam muselo stát, aby to to Tulsu minimálně dorovnalo.  A co se týká filmografie Stallona, tak ono je to komplexně lepší než Rocky 6 a Rambo 4 včetně jeho famózního výkonu, takže je to nejlepší věc kterou natočil za hodně dlouhou dobu. ()