"Nie je zvláštne, že väčšinu zločinov páchajú muži, a pritom sú to zvyčajne muži, ktorí majú tieto prípady vyšetrovať?" Tento "francúzsky Zodiac" získal sedem Cézarov, vrátane tých za najlepší film roka a najlepšiu réžiu, nehovoriac o ďalších oceneniach. Každý policajný vyšetrovateľ sa skôr či neskôr stretne s nevyriešeným prípadom, ktorý ho prenasleduje. Pre Yohana je takýmto prípadom vražda dvadsaťjedenročnej krásky Clary. To, čo sa začína dôkladným vyšetrovaním života obete, sa čoskoro zmení na posadnutosť. Jeden výsluch nasleduje druhý, o podozrivých nie je núdza a Yohan má čoraz viac pochybností. Jedno je isté: zločin sa stal v noci dvanásteho. (HBO Max)

j.sorensen

Jeden čeká další skvělou francouzskou krimi a nakonec se místo pachatele dozví jen to, že vyšetřující kriminalista, místo na veledrom, vyrazil na kole do hor... ()

Easykill

Na tohle jsem čekal dlouho a vyplatilo se. Francouzská,mysteriózní kriminálka s přesahem, která stojí za to vidět. Parádní kamera, hudba(!), skvěle vystavěné I zahrané postavy, parádní atmosféra, prostě topovka. Tady není o čem. ()

redsparrow

Mysteriózní, nervydrásající psychodrama s brutální vraždou na úrovni Policie Modrava, nebo To je vražda, napsala. Nevadil by mi ani laciný televizní vizuál, nebo už klasicky ujeté "artově francouzské" dialogy, kdyby to nebyla taková nudná, nevtahující, uspávací kravina bez špetky napětí, pouze s dobrými herci. Podobný film: Zodiac. V obou je nějaká vražda a nějací policisté. ()

vinducha

Síla , mysteriozním asi někdo myslel to , že pachatel i motiv zůstal nezjištěn . No předpokládal bych v dnešní době kamer na každém kroku , že vodítko se někde objeví . Každopádně pocit z toho filmu je docela hnus  a bezmoc. Tihle tvrďáci , kteří polijou holce ksicht čímkoliv a pak to zapálí nebo taky ne , kyselina totiž ani není třeba. Tak ti by si zasloužili jako trest lázeň v hodně ředěné kyselině sírové , aby si to užili jako jejich oběti , ono by to tímhle způsobem trvalo dlouho  , než by zdechli . A  vysílat by se to mohlo přímým přenosem , aby se na to mohli kouknout i další , kdyby to zas některého z nich někdy třeba napadlo . ()

NikiVai

Po dlouhé době francouzský film, který mi vyloženě sedl. Poměrně zajímavá detektivka i přes to, že vyšetřování nikam nespěje, divák to ví, ale i tak zůstává v napětí. ()

Hexx

Je divný dívat se na jinak velmi slušnou kriminálku s tím, že se ví, že vrah nebude dopaden, neb nám je tato skutečnost hned na začátku prozrazena. To je jako si bez snídaně konečně uvařit oběd, naservírovat na talíř, a poté ho zvesela spláchnout do záchodu a mít hlad dál. Jinak skvělá práce, polotemná atmosféra, spousty otázek a podezřelých, marnost vyšetřování, která se postupně vkrádá do hlavních vyšetřovatelů, až to pro ně začne být depresivní a neúnosné. A to se není čemu divit, protože samotná brutálnost vraždy vyvolává o to větší snahu vraha dopadnout, leč bohužel.. ()

StaryMech

Dürrenmattův "Slib" je nedostižný vzor, Bongovy "Vzpomínky na vraždu" a Fincherův "Zodiak" temnější, napínavější a přitažlivější předchůdci. Realistické podání příběhu mi vyhovovalo, obžaloba mužovládné společnosti nevadila, jen to včlenění tématu viny oběti mě stejně jako JitkuCardovou nepřesvědčilo. ()

Nikol45

Film oničem. Ano podezřelých mraky, ale nic z toho. Kdybych tento film neviděla nic by se nestalo. Dost mě to mrzí, protože to mohli natočit trochu jinak, tak, aby to diváka více zaujalo. Přesto dám alespoň 2* za snahu ()

holtis

Pokud chcete vidět film plný zdlouhavých nezáživných scén a strávit hodinu a půl u depresivního filmu, tak je to snímek právě pro vás. Nechci děj říkat dopředu, ale pokud jste vyznavač klasických kriminálek, tak si snímek ani nepouštějte. Možná by se líbil cyklistům. Hvězdu snad jen za krásné střihy na Savojské Alpy a také proto, že  si film nějakého Márvina najde. ()

Na cenách César uspěla i česko-slovenská stopa

Na cenách César uspěla i česko-slovenská stopa

25.02.2023

V pátek 24. února 2023 proběhlo v pařížském koncertním sále Olympia slavnostní předávání prestižních cen francouzské akademie filmových umění a technik, známých pod názvem César. Vítězným snímkem… (viac)