The Rocky Horror Picture Show

• Česko Rocky Horror Picture Show (viac)

Práve sa skončila svadba a družička so svedkom – mladí milenci Brad a Janet – sa pod dojmom obradu rozhodnú svoj vzťah zavŕšiť, keď viditeľne nervózny Brad vyzná svojej milej lásku a s piesňou na perách ju požiada o ruku. A vydajú sa na výlet, aby tento veľký okamžik oslávili. Zastaví ich však osud v podobe prázdnej pneumatiky a dvojica sa vydá hľadať pomoc na hrade, ktorý cesto míňali. Uvíta ich podivný muž a požiada ich, aby vstúpili. Večierok práve začína. V hale tancuje skupinka bizarne oblečených ľudí a všetci čakajú na príchod hradného pána – Dr. Franka-N-Furtera, transvestitu z transexuálnej Transylvánie. Ten ich pozýva na exkurziu do hradného laboratória. Práve totiž vyvíja novú umelú bytosť, vysokého svalnatého blondiaka Rockyho, ktorého si pripravil k ukojeniu svojich vášní. Čo sa bude diať počas tejto noci, tým si nikto nemôže byť úplne istý… (ASFK)

wosho

Dal bych i pět,ale to bych musel být na jedné z těch půlnočních speciálních projekcí s pravýma fandama a jejich blbostma co dělají.Takhle je to totální,ujetá,úchylná,srandovní,kultovní fantasmagořina s geniálním Timem Currym v životní roli s jedinečnou muzikou,které něco trošku chybí,ale nevím co. ()

bila.tecka

Dekadentní, úchylný a šílený muzikál parodující kde co (od béčkových sci-fi 50. let po "erotické" kostýmy). Taková obskurnost by mohla vzejít z dílny Eda Wooda, naštěstí se jedná o očividnou parodii, kde se můžete zároveň vyděšeně smát a nevěřícně zírat... Transka Tim Curry by měl dostat medaili za přínos k rozvoji lepšího sexuálního života! :) ()

dopita

Tenhle film když šel do kin, tak to ze začátku vypadalo na těžkej propadák. Ale postupně film zkultovněl, začly se na něj hrnout davy a do dneška vydělal ohromnej balík peněz. Kult je to do dneska a víceméně chápu proč, to ale neznamená, že by mě to nějak moc zaujalo, nebo dokonce bavilo. Dneska to na mě působí jako neškodná zábava, kýč...podivnost. ()

DocBrown

Zklamání, veškeré ta bizardnost byla koncentrovaná do podvazkových pásů, především jinak výborného Tima Curryho. Hudba až příliš muzikálová, i když Time Warp a epizodní rolička Meat Loafa z toho průměru jasně ční. Musím ale vidět znova. ()

Daae

Říkejte si co chcete, já tenhle film zbožňuji. Je to uchylárna, ale s výbornou hudbou, dobrými herci, jen ten příběh je trochu slabší. Ale záleží na tom? U tohoto filmu ne! Tim Curry je naprosto dokonalý a asi jediný chlap na světě, co vypadá v podvazkách sexy ;D Když poprvé nastoupil, má čelist dopadla někam do Austrálie a nejspíš přizabila nějakého klokana. Je to rozhodně výborný zpěvák, jehož slizce hladký hlas dodal postavě na charakteru. Postelová scéna a hláška You wouldn't want him to find you LIKE THIS! mě vždycky dostane. Film jsem viděla před týdnem a ještě teď si pouštím soundtrack a prozpěvuji texty. Jojo, tohle je kult jak sviňa. A nezapomeňte: A mental mind f*ck can be nice! ()

Arach.No

Science Fiction Double Feature.....Let´s do the Time Warp again!....Touch-A Touch-A Touche Me.....By night I´m one Hell of a Lover....Dammit Janet!....Whatever happened that Saturdfay Night....All he wanted was Rock and Roll, porn und his motorbike...and more more more Jinak to prostě nejde. Už dlouho se mi nestalo že bych si nějakej film pustil třikrát po sobě během tří dnů. Tim Curry si roli sweet transvestite from Transsexual Transylvania náležitě užívá a vytváří jedny z nejoriginálnějších kreací v dějinách kinematografie. K tomu si připočtěte výborně písničky, odkazy na spoustu klasických filmů a úžasného sluhu a lá Igor. Tohle je prostě bezkonkurenční. Jenom je mi líto, že je u nás tento film tak opomíjený a chtěl bych zažít jednu z oněch vyhlášených kultovních projekcí. ()

Wishkah

Tuhle travesti show opravdu můžu. Jeden z nejujetějších filmů co sem kdy viděl a výborný muzikál, plný parádně chytlavých písniček (Time Warp a Sweet Transvestite sem si broukal ještě měsíc po shlédnutí) a s geniálně, ujetě dokonalým Timem Currym. Filmu škodí jen pomalejší a nudnější střední část,kde sice nechybí skvělé písničky, např. Touch Me nebo Bless My Soul, ale v ději se nic moc neděje. Celé to ale napraví grandiózní finále. Druhou chybičkou na kráse je divadelní herectví, které trochu bije do očí. ()

peetriss

Bizarní hudební parodie na hororové a fantastické snímky s nádechem erotiky za doprovodu kvalitních rockových písní. Transvetita Transbuřt z planety Transsexual ležící v galaxii Transylvania v podání famózního Tima Curryho po celý film opravdu válí a Tim Curry vše zvládl na jedničku, prakticky po celý film polonahá Susan Sarandon byla opravdu lahodou pro mé oko, zajímavý byl i kratičký part zpěváka Meat Loafa, po příběhové stránce však je film takový nemastný neslaný. Přesto oceňuji originalitu, satiru a poměrně velkou otevřenost na téma "menšinových" forem sexuality. ()

Savel

Přeplácanost přebijí humor a v druhé půlce se bohužel dostaví i nuda, za kterou může i klesající kvalita písní. Možná trochu víc Burtona a trochu méně Ed Wooda by mému vkusu sedělo lépe. Nejlepší role Tima Curryho, kterému se vyrovnává snad jen "Igor" O´Brian. ()

Lionheart

Je to dekadentní zábava, ale přesto to není až tak úchylné jak jsem čekal/bál se - ikdyž v té době to bylo asi hodně over the top. Písničky jsou peckoidní, "Sweet Transvestite from Transsexual, Transylvania" Tim Curry je úžasný a je to prostě bžunda sledovat. Povinnost pro každého, který se rád pobaví nad bizarnostmi. ()

prezdivaka

Parodie možná v názvu, jinak nevím proč by se film k tomuto žánru řadil. Je ztřeštěný sám o sobě, sci-fi v něm najdete jen citací jmen některých představitelů. Erotika je taková trapně sotva teenagerská, spíše pro dítka školou povinná. Křečovité choreografické pokusy jen doplňují vyprázdněnost děje. Ten vyjde právě tak na těch 100 minut. Několik zajímavých výtvarných nápadů a půvabná Susan zachraňuje dvě hvězdy. ()

sona123

Celý film se mé pocity a dojmy pohybovaly mezi obrovským nadšením a trapností. Střed mezi, nudná šeď, nebo znechucení. To slovo v muzikálu padne - DEKADENCE. Taky jsem přemýšlela, jak málo stačí - pár podvazkových pásů a tuna maskary a všechno vypadá rázem jinam a posouvá se do území umělečna. Hudební čísla jsou jednoznačně dobrá, na kostýmech se tu někdo parádně vyřádil a otřepané téma je tu bráno s nadhledem. No ale ano, i po těch letech je to vlastně pecka, která mě většinu času bavila. PS. Po tom, co se Rocky Horror ocitl jako kultovní záležitost v Glee clubu, musím jít trochu nekriticky nahoru a o hvězdičku víc - došlo mi konečně, že je to prostě americká tradice a chci být taky na vlně. A ten song, ten je! ()

mosnak odpad!

Vrchol nevkusu! Uchylnost, která byl viděl na hraně debility. Na to se nedá koukat. Hnus - špína - bída - otřes - hnůj, já dávám krásných 0%. Doufám,že všichni tvůrci tohoto braku sedí někde na nějaké oddělení a v temném koutě :-((( ()

simply

Šílená, lehce zvrácená a uchylná změt sexuálních obleků, rockové hudby....zároveň jeden z nejorginálnějších filmů, co jsem kdy viděla...at' žije šílenost a zvrácenost a nezapomenutelný Frank-A-Furter.... ()

Mikino00

Od počáteční vtipnosti a zábavnosti, to přešlo k nesmyslnosti, opakování a ke konci se to začalo zajídat. Celé to působí hodně divadelně a transexuálně. Písničky jsou ale povedené. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf