Wimbledon: Zápas o lásku

• Slovensko Divoká karta (viac)

Peter Colt je večný smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech nielen na kurte, ale aj v osobnom živote. I keď je na úplnom spodku tenisového rebíčka, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho wimbledonského turnaja. V hoteli sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurtoch mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na popredné miesto turnaja. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna - bojovať o najvyšší titul v turnaji. Ostane mu šťastie verné, alebo ho opustí? (TV JOJ)

lobsang

Překvapivě velice příjemná komedie z netradičního prostředí. Paul Bettany a jeho myšlenkové pochody během zápasů, odevzdanost totálního losera a krásná replika Porsche Spider, to jsou hlavní devizy Wimbledonu. Kirsten Dunst oproti tomu když už nic jiného, tak konečně nasnímaná tak, aby vypadala jako pěkná holka a král Rohanu Theodén, coby ušlápnutý podpantofelní tatík. Opravdu oddychová a milá záležitost pro pobavení. ()

berapav

Nejsem fanynka tenisu. Neznám jeho pravidla. Ale to mi vůbec nebránilo v tom, abych si Wimbledon skvěle užila! Peteru Peteru Coltovi jsem držela palce do poslední vteřiny, přestože mi bylo jasné, jak to dopadne. Zápasy jsou tak skvělé natočené, že se mi doslova tajil dech. Nápad s Peterovými myšlenkami je úžasný a dodává napínavým scénám potřebnou dávku příjemného anglického humoru. Ten koneckonců nechybí ani v romantické rovině filmu, kde to mezi Bettanym a Dunst sympaticky jiskří. I tady jsem vehementně fandila a doufala ve "vítězný" konec. Výběr herců, hudby, prostředí - to všechno na jedničku! ()

fandorin

komická stránka tohoto filmu dost pokulhávala, protože kdykoliv udělal nekdo nějaký vtip, jeho partnér se okamžitě hlasitě smál, a tím chtěl pravděpodobně pan režisér dát diváku doporučení, kdy se smát. jak by řekli Angličáci: "This film had no balls at all." ()

viktoria00

Wimbledon-patri k najlepsim romantickym komediam proste ma to ,,šťavu"...Nenudia vas herecke vykony, a hlavne pre mna velkym ,,plusom" je zmena prostredia a troska aj temy ()

Nogard

Sice předvídatelný scénář, ale výborní herci, hlavně Paul Bettany, zvedají film na škále romantických komedií do vysokého nadprůměru. Pokud máte možnost, pak rozhodně doporučuji sledovat DVD na domácím kině s prostorovým zvukem - tenisové zápasy jsou v tomhle ohledu udělané výjimečně dobře a opravdu vás "dostanou na kurt". ()

Iron_Man

Dávám 5. Paul Bettany opravdu umí hrát a svou životní náhodu v soutěži Wimbledon ztvárnil opravdu dobře. Tenisu sice moc nerozumím, ale rozumím příjemně naladěné komedii s pěknou romantickou dvojící. ()

Boobes

Film ktery neuškodí žádnému divákovy. Supr kočka Kirsten se vytahla, ostatně jako všude. Trošičku průhledny,člověk od půlky filmu věděl jak to dopadne.Ale přesto 4* prostě very good ()

sun.eagle

Nadpruměrná romantická komedie, britové to na rozdíl od američanů holt umí. Inteligentní humor, neotřelé kulisi nejslavnějšího turnaje bílého sportu, sladká a pohádková love story, a dvojice hlavních protagonistů do tohoto filmu pasuje perfektně. ()

BillyBob

Tenis mám hodně rád, takže tenhle film byl pro mě lahůdka. Byla tam romantika, humor a při tenisových zápasech i docela akce. Prostě to všechno do sebe klaplo a vytvořilo moc pěkný film. který určitě nezklame ani při dalším shlédnutí. ()

babuca

Rozhodne príjemný film....jo a mimochodom mnoho kritiky na akčné scény tenisu neberiem. Hrajem tenis dostatočne dlho aby som vedel čo je fajn a čo nie......bolo to skvelé !!! ()

Romanko99

Na 5 hviezdiciek to ale nie je, tenisove zapasy su tragi-komicke, rozhodne to, bohuzial, ako tenis nevyzera. Ale urcite prijemna a vtipna oddychovka, ktora vam dokaze zlepsit naladu. ()

january

Asi jedna z nejlepsich romantickych komedie co jsem kdy videla. Postavy jsou sympaticke, dej neni predvidatelny a me to opravdu bavilo. ()

MissDark

Na některé ze známých britských komedií to rozhodně nemá, ale výkon většiny herců a těžký námět, který je na druhou stranu velice zajímavý, byl více než přesvědčivý a proto by se tento film dal zařadit mezi ty lepší romantické komedie. I po několikátém zhlédnutí stojí za to a pobaví Vás. ()

Thrakan

Film zcela jistě neurazí, ale pro mě je zcela mimo mísu. Zaprvé se věnuje sportu, který mě absolutně nebaví sledovat. Zadruhé je moc přeslazený a zatřetí je nehorázně předvídatelný! Už když hlavní hrdina Peter nastupoval k finálovému utkání jsem věděl, že zpočátku "dostane na prdel" pak se stane něco zlomového (déšt, přerušení a setkání se svou láskou v šatně + psychická vzpruha) a následně zápas v dramatické koncovce zlomí ve svůj prospěch. Ani hlavní hrdinové mi nijak zvlášt k srdci nepřirostli a bylo celkem fuj co s nimi bude... Nicméně film jsem dokoukal. ()

tomkat

Proč je to romantický film co funguje? 1) herci, 2) civilnost projevu i prostředí, 3) vtip a nadhled. No a samozřejmě příběh. včetně správné dávky emocí - bez něj by romantika dělat nešla:o) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)