Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Sejkorka

Bláznivá komedie, ale na úrovni, žádný přiblblý loudění o smích. Též obsahuje velmi důležité rozlišení mezi blbcem a bláznem. Jak říkal Jan Werich, kdyby se za blbost zavíralo, to by bylo bytů volných. Naprosto neodolatelný GD. Touhle rolí si mě definitivně získal. ()

mistr97

Drž hubu! je legendární komedií, kde Gérard Depardieu exceluje v roli upovídaného podivína. Tenhle film má jediný úkol – pobavit diváka. A to zvládá dokonale. Stará se o to řada známých hlášek a komických situací. Za vyzdvihnutí stojí především to, že i když se střídá jeden vtip za druhým, neobjeví se žádný vyloženě špatný, nebo dokonce trapný. Prostě povedená francouzská komedie. 70 % ()

Dalajlada

Tihle dva frajeři umí udělat boží film. A společně jim to jde ještě líp. Mazácká komedie o blbci a zloději, u které jsem řval smíchy od začátku až do konce. ()

MrMorce

Toto je prostě klasika, u které se zasměju i když jí vidím po padesáté. Skvělé herecké obsazení, legendární momenty a zábavný příběh. ()

Stohowen

Jedna z nejlepších komedií. Vtipnost a upřímnost každého slova co Quentit vypustí z úst je nepřekonatelná. Jednoduché a dětské uvažování v kontrastu se žločineckou karierou je zajímavá kombinaci a podtrhuje skvělý herecký výkon hlavních protagonistů. "Jmenuji se Quentin a jsem z Montargi"... Prostě super komedie. ()

supg

Klasická dobra 🐸zroutska komedie, Gerard hrál slaboducheho tak skvěle, že mu to věříte i s navijákem. Jean zas hrál takového francouzského malomluvneho Eastwooda. Scénář ničím nepřekvapí, ale celkově dávám 3.5 ()

Ziral

Zde je další důkaz, že filmová komedie se ze zoufalství započala ubírat podivnou cestou. Dnešní komedie se už neobejdou bez vražd, jinak by to přece nebylo k popukání směšné ! Kam se poděly humorné náměty bez násilí a mordů ? Už to započalo filmem, Někdo to rád horké, také začátek a konec filmu jsou vylepšené vraždou. Vraždy patří neodmyslitelně k westernům a hned je jasné odkud se tato vražedná vlna najednou vzala. ()

kritik12

Film, ktorý mi mnohým pripomínal starú francúzsku klasiku zasadenu do modernej doby. Depardieu excelentný, Reno tak ako vždy chladná tvrdá postava. Smiať sa na tom dá aj teraz, aj keď niečo už neni ono a ten humor vyprchal z pár scén. ()

710.cz

Asi by se měly rozblikat varovné majáky na sociálce, ale tenhle film miluje celá naše rodina, včetně naší mladší dcerky. Rena milujeme, Depardieu nepatří k mým oblíbencům, nicméně v této komedii úžasný. A Malo moc prostoru nedostal, nicméně standardně výborný. ()

Mily

Na tenhle film jsem se poprvé podíval s mojí babičkou, no a musím uznat, že jsme se oba u toho pořádně nasmáli. Přesně takový film dokáže, ale opravdu dokáže rozesmát diváka bez žádných trapných ''Sitcom Laughter'' zvukových efektů. ()

Charliesed

Zpočátku jsem film viděl na plný počet hvězd, ale bohužel někdy po půlce snímek ztrácí tempo: méně vtipné a hlavně příběh začne pokulhávat (setkání s Albánskou dívkou se mi zdálo velice nepřirozené a zvláštní). Ale humor se skládá téměř výlučně jen z povah a chování postav, a prakticky žádných stereotypů, což je díky skvělému Kentánovi, jenž je dobře napsaná postava a taky konzistentně a "chytře" blbá (a milá), dobrá komedie. ()

Nellaron

Komédia o zločincovi a blbcovi, ktorí navzájom chtiac nechtiac tvoria jeden tím. Gerard Depardieu v roli blbca pôsobí neskutočne smiešne a spolu s jeho parťákom, vážnym Jeanom Renom, vyprodukujú nie jednu vtipnú scénku. Ako päsť na oko pôsobia tie pasáže, kedy Jean Reno smúti za svojou zavraždenou priateľkou. Režisér Veber sa ako keby snažil do komédie vtesnať silou mocou nejakú vážnosť. Scenár je trochu jednoduchý, ale nič to nemení na tom, že pri filme sa pobavíte. ()

gggggg

Svižná francúzska komédia, ktorej hlášky si človek zapamätá na dosť dlho. Film má slušnú porciu aj na dnešnú dobu kvalitného situačného humoru, aj nejakú tú akčnú scénu pridá, aj vynikajúcich hercov. Jediné, čo považujem za negatívum je že hlavná záporná postava nebola tak chladná a bola vo filme málo rozvinutá, proste nemala žiadny šmrnc. ()

samsozz

genialne genialne genialne, piskam vzdy ked to pozeram, depardieu podal podla mna zivotny vykon, uzivam si to od zaciatku dokonca, 10/10 ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)