Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

maoc

Příjemná komedie, která mne potěšila nejen snesitelným, ale dokonce vynikajícím Gérardem Depardieuem, kterého jinak vůbec nemusím, ale také celkově pozitivním vyzněním a přímočarostí. Do skvělého filmu ji ovšem schází pořádný konec (že by otevřeno pro pokračování?) a lepší naložení nebo vynechání některých motivů (bistro, Albánka). Kdepak, natočit geniální komedii, která by dokázala pobavit celé generace diváků, není vůbec lehké. Po dvou dnech od sledování jsem si nemohl vzpomenout, co jsem to chtěl ohodnotit za film... ()

mrclTV

Skutočne roztomilo hlúpučká komédia, ktorá ma rozosmeje aj na x-tý krát. S jednou jedinou chybičkou krásy - vtipy su síce poriadne, ale zato ich nie je veľmi veľa (môže sa stať, že aj 6-7 minút sa človek nezasmeje), čo je pri tak krátkom filme občas cítiť. PS: Fotka koňa ma ale vždy dostane :D ()

PlayEasy

Excelentní krimi-komedie se skvělými hlavními představiteli, kteří svoje tak trochu zvláštní role skvěle zvládli a vytvořili tak nezapomenutelnou komedii plnou vtipných dialogů a nezapomenutelných hlášek, které vyústí ve skvělý konec. Takže nemůžeme jinak než dávat plné hodnocení. Francis Veber opět nezklamal. TY JÍŠ??? NE PRÁVĚ KADÍM. 85% ()

Elerond

"Ahoj, jmenuji se Kentán a jsem z Montarži." Varování! Tato (a mnoho dalších hlášek v tomto filmu) způsobuje záchvaty smíchu!! A tak to má být. Jedna z nejvtipnějších a nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl. Netřeba víc se rozepisovat, snad jen ještě na konec zavýsknout HOOOOOOOOVNO! :-) ()

adamix

TOTO je numero uno od Vebera. A myslím že aj jeho posledný úspech. Humor skolil všetky trápne americké komédie i všetky ostatné francúzske skvosty. Originalitou a klasickým hereckým duom víťazí vo všetkých priečkach. Útek z blázinca sme tu ešte nemali a v takomto dokonalom prevedení tu tak ľahko mať nebudeme :). ()

cinema_cz

Není tak docela pravda, že Veber je pouze výborným žánrovým scenáristou. Režíruje podobně, jako píše: bez ozdob a okázalých gest. Nakonec se zdá, že nejaká originální režie by jeho filmu jen uškodila. 80 % (Alena Prokopová, Ci 03/2004, str. 34) ()

ostravak30

Drž hubu! je návrat ke staré dobré francouzské klasice. Komedie, která je založená na komických situacích, jež známe hlavně z filmů Louise de Funese či Pierra Richarda. Právě na toho jsem si vzpomněl, že by se také do role Gérarda Depardieu hodil. Spousta slovních hříček, ukecaného humoru, bláznivých situacích a protikladech - hloupý blb a drsňák, to vše podkresleno absolutně nesmyslnou hrou na přátelství. Kombinace Jean Reno G. Depardieu funguje a komedie ani chvíli nenudí. Opravdu jsem se bavil, v poslední době francouzské komedie ustoupily ze své tradičnosti, ale toto je návrat k tradici velkých francouzských filmů na poli srandy a zcela správný. ()

Blazkowicz

Naposledy jsem to viděl ještě na základce. Tehdy to byla hrozná sranda. Teď už mi to tak nepřipadalo. Alespoň ze začátku. Potom se to rozjelo a já se suprově bavil. 4+* ()

bohhous22

Tenhle flák sice ztrácí ke konci dech,ale ani ta část filmu neurazí.Nutno říct, že do tý doby je to naprosto bravurně napsaná krimi - komedie, nacpaná fórama a hláškama až k prasknutí bránice . Pořádná prdel, žádnej půlprdeláč ()

Recenzon

Tuhle komedii prostě nejde nemilovat. Jean Reno a Gérard Depardieu perfektně hrají svoje role a jejich kamarádství mezi debilem a zabijákem je úžasné. Příběh je krásně zapamatovatelný a tempo filmu je neskutečné. ()

hrumsrt

Jeden téměř němej, druhej zase mele pantem, co se dá.. Drž hubu! je příběh jedinečné bromance vznikající přímo ze stěn vězení, kde se ve stejné cele setká pořád dokola mluvící Quentin a věčně mlčící Ruby. Dva zlodějíčci, které s dávkou důvtipu spojí smysl pro ironii tamních bachařů, jenže kdyby jen tušili, co za dvojku právě dali dohromady.. Quentin sice když se rozdával rozum, tak chyběl, ale za to má sílu, se kterou může trhat auta, a to se geniálnímu Rubymu přesně hodí, a proto jejich nové spojení otočí proti bachařům a využije jejich jedinečnou chemii nejen pro útěk, ale i pro pomstu.. Drž hubu! je skvělá komedie dokud stojí na špičkování Rubyho s Quentinem a nechává vyniknout jejich komediální a herecký um, ovšem malinko nestíhá vystavět natolik šikovný příběh, i když je mu příjemným osvěžením ona kriminální vrstva. Přesto jako nenáročná komedie mile potěší, i když jsem se vyloženě smíchy netrhal.. Tak přeci jsem možná měl držet hubu. 75% ()

seba

Velmi jednoduché, ale velmi, velmi účinné. Letos (2004) si myslím, jsem se takhle ještě nezasmál. Veber prostě umí. Nenechte si ujít Depardieua s ježkem a Rena čumícího do zdi. "Přepadli nás čtyři chlapi. Pak tam přišli dva transvestiti a všechny je zmlátili" ()

Karpoff

Tak tady je jasně vidět jak je Francis Veber a Depardieu stále ve formě.Veber jako tvůrce nejlepších francouzských komedií konce minulkého století má ještě hodně co říci.Nutno opomenout i J.Rena do komedií je také výborný. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)